Jump to content

Recommended Posts

Myśle o złożeniu Abramsa 1/35. Którego producenta Panowie (lub też może Panie) polecacie. Który ma np dostępne blaszki byleby NIE  Eduarda. Który jest zdetalizowany, a zarazem wdzięczny w sklejaniu. Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Mam RFM i fakt jest ładny detal ale ślady łączenia form na każdym elemencie. 

Link to post
Share on other sites

To szanowny panie zgłoś to do administratora i napawaj się swoją miłą aparycją. 

Link to post
Share on other sites

Tu akurat przyznaję Grzegorzowi rację. Jest taki dział piętro wyżej. Przewaga tego forum nad np Armoramą, to fakt, że jest porządek. Na Armoramie w dziale Armour jest niestety „wszystko”. Trzymajmy się wiec tego porzadku. Do Autora wątku- wystarczyło zajrzeć „piętro wyżej” i tam napisać posta tej samej treści.

 

 

Link to post
Share on other sites

Wszystko rozumiem. Zauważyłem to i jest to też w warsztacie jako osobny wątek. Mogłem na to nie wpaść jako początkujący uczestnik forum, mimo ze modele sklejam 25 lat. Natomiast nie rozumiem takiego tonu wpisów sympatycznego kolegi, który chce pokazać gdzie drugiego miejsce. Pokazał że jest "mały modelarz".

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Chilar napisał:

Pokazał że jest "mały modelarz".

Akurat Grzegorz nie jest małym modelarzem a zacnym użytkownikiem tego forum :)

Link to post
Share on other sites

Taa. Na pewno gadane to on ma. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

No, no, Kolego Chilar, nie unoś się. Moja reakcja, faktycznie była nieadekwatna do sytuacji, za co przepraszam. To po raz. Po drugie, nie obrażaj! Pokaż sam co potrafisz, a potem nazywaj kogoś małym modelarzem. Po trzecie. Jeśli chodzi o gadane, to wierz mi, są tu lepsi ode mnie. Niektórzy potrafią kupić gotowy model na aukcji, a potem próbują wmówić wszystkim, że to ich własny. Osobiście nie lubię konfliktów, więc nie kłóćmy się o byle co. Troszkę wiem o Abramsach, jak i o współczesnych czołgach w ogóle. Więc zapraszam do założenia warsztatu i gdyby była potrzebna jakaś pomoc, chętnie jej udzielę. To co? Pax między chrześcijany? Liczę że tak :). No i przede wszystkim witaj na forum :)

 

Pytasz, który zestaw wybrać? Wszystko zależy od tego, czy wolisz lekki łatwy i przyjemny model, w dodatku za nie wielkie pieniądze, czy wolisz jednak wyzwanie za pieniądze znacznie większe. 

Jeśli opcja pierwsza, to wspomniany już Academy. Model prościutki, świetnie spasowany i w pudle znajdziesz 3 wersje. TUSK , TUSKII, i wersja która mnie osobiście się podoba najbardziej, SEP V2. Jedyny mankament zestawu to gąsienice. Gumowe i zbyt długie. Alternatywą, mogą być ogniwkowe gąski z AFV Club. Bardzo proste w składaniu i o wiele lepsze niż gumiaki. Model prosty i fajnie wychodzi. Fotka 1

Opcja druga, czyli wyzwanie, to modele Rye Field i Meng. Dużo elementów, blaszki w pudle i zżerające mnóstwo czasu gąsienice. To one są największym wyzwaniem, przy budowie Abramsów, Menga i Rye Field. No i oczywiście cena jest też odpowiednio wyższa. O to mój Abrams Rye Field Model. Fotka 2

Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam. 

IMG_20181021_104903.jpg

IMG_20181120_123737.jpg

Edited by Grzegorz Grabowski
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie najbardziej ikonicznym obrazem Abramsa jest wersja M1A1 z   z ODS-u  jedyna użyta bojowo przeciw broni pancernej Układu Warszawskiego,  zwłaszcza wyposażona w trał wykopowy, produkowana przez Dragona o taka:

https://www.mojehobby.pl/products/M1A1-w-mine-plough-Desert-Storm.html

A jeżeli poszukujesz  dużo detalu to proponowałbym takiego:diabel::

https://www.mojehobby.pl/products/M1A1-A2-Abrams-with-Full-Interior.html

Wiem że cena  głowę urywa  ale bebechy "robią robotę":mrgreen: . Pozdr. A.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję. Może też zbyt nerwowo zareagowałem. Koniec tego wątku. Celem pojednania i że warsztat to warsztat, zamieszczam swoją rozpoczętą dość dawno pracę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.