Jump to content

KV-1 Simplified turret, Trumpter 1/35 - Reaktywacja

Recommended Posts

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Taki tip na zrobienie napisu, który stosowałem: drukujesz sobie przeskalowany na papierze, naklejasz na to lekko taśmę malarską, odrysowujesz napis ołówkiem albo od razu wycinasz skalpelem, voila. Mas

Szablony firmy Montex do KV-1 pasują idealnie do wersji z wieżą spawaną. Z kalkomanii - zestaw I- ArmoJadar pasują napisy np. Bij faszystów, Za rodinu (Za ojczyznę), nr 432. Zdjęcia ze strony mojehobb

Ok czyli odpada "Bij faszystów" nie to działo i jarzmo... "Za Stalina" i "Za Ojczyznę" nie ta wieża...  P Tobie pasuje "700 Suworow" ale musisz wymienić kwadratową osłonę peryskop

Posted Images

10 godzin temu, Spotter napisał:

Wystarczy Silvergrey od Vallejo do każdego koloru. Jak się go odpowiednio rozcieńczy, to nakłada się bardzo cienkie transparentne warstwy, które defacto rozjaśniają kolor bazowy. Nie widać, że to jest nie zielony, czy nie brązowy kolor. 

Ciekawy patent, ale czy to będzie widoczne? Nie za mały kontrast? Da radę gąbką też? 

13 minut temu, Irgr napisał:

Rozjaśnianie Tamki za pomocą Vallejo?

Nic takiego nie mam na myśli. Chodzi mi o to, że wystarczy robić obicia i rysy tylko i wyłącznie jednym kolorem Vallejo do każdego koloru kamo. 

Ok sorry, trochę się tu pogubiłem. To ma sens, tak czy inaczej nie wyobrażam sobie nie mieć poza akrylami Tamki chociaż kilku podstawowych winyli, w tym przykładowo German Camo Black  Brown do obić, czy też jakiegoś zielonego. Zawsze się przydadzą, a że łatwo się je miesza to nie trzeba mieć ich też zbyt dużo na półce.

• 1 month later...

Mały update. Obicia skończone, wziąłem się za błoto - etap, którego najbardziej nie lubię, bo nigdy nie jestem w stanie przewidzieć jak to wyjdzie.

Na razie jedna strona, pójdą na to jeszcze rozpryski błota. Koła jeszcze też nie ruszone.

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że praca z pigmentami jest mało wygodna i przymierzam się do przerzucenia na efekty emaliowe - póki co zakupiłem błoto od Miga. 

IMG_20200902_100146455.jpg

Edited by mic43

Ja tam pigmenty mimo początkowego sceptycyzmu bardzo polubiłem, natomiast wszystko zależy też od pożądanego efektu końcowego: z moich doświadczeń, jeśli błoto ma być "na sucho", wtedy lepiej użyć pigmentów. Jeśli "na mokro" - lepsze efekty dadzą specyfiki olejne.