Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości Border Model


kzugaj

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie wszyscy wielbiciele II wojennej techniki .Podczas porannego trałowania Armoramy zobaczyłem taki post o nowości Bordera jest to co prawda hitlerowski samolot Ju 87 ale za to w skali 1/35 o taki:

https://armorama.com/news/border-model-1-35-stuka

Już widzę taką dioramkę gdzie ogon tego Sztukasa został właśnie rozjechany przez T34:mrgreen:. Powinni częściej wydawać tego typu sprzęt jednak specjaliści od maluchów w 1/72 mają o wiele lepiej . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nowe informacje o StuG III Ausf.G Late w/full interior. Border Model BT-020 skala 1/35.

https://www.themodellingnews.com/2021/10/preview-border-models-135th-scale-stug.html#more

AVvXsEjTsFJckfVGKkZekdbVQ9Vv3YiUu5vkbbBPNCzLw-unqOQ8gxq1EFZIgzd8CiECI3qaUwilyvcqab8oF6Q_YQtJLU6R3SFalH6WD2pt00dLiEC8lon1RKpSzujB0ddQOP-oFLBZzo_c9HidektKHzWyJqkdlx6nexPfhWxq6wbbD1UbmhM947iz4wfSHA=s16000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In-box Crusadera Mk.II.

Detale typu śruby etc są lepsze niż Italeri, tak samo wieżyczka km a i główna wieża ma na oko lepsze proporcje (pomijając przesadzone spawy). Niestety "fartuchy" pozostały te same co w poprzednim modelu (3 żebrowania podzielone pionowo zgodnie z podziałem płyt) a gąsienice wydają się jeszcze gorzej odlane niż w mk.III - widać, że Border form nie oszczędza. Problemu z gąsienicami nie ogarniam, tym bardziej, że w ichnich panzer IV są całkiem udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 16:29, AchtungCancer napisał:

In-box Crusadera Mk.II.

Detale typu śruby etc są lepsze niż Italeri, tak samo wieżyczka km a i główna wieża ma na oko lepsze proporcje (pomijając przesadzone spawy). Niestety "fartuchy" pozostały te same co w poprzednim modelu (3 żebrowania podzielone pionowo zgodnie z podziałem płyt) a gąsienice wydają się jeszcze gorzej odlane niż w mk.III - widać, że Border form nie oszczędza. Problemu z gąsienicami nie ogarniam, tym bardziej, że w ichnich panzer IV są całkiem udane.

153259hmnljcloi7696i33.thumb.jpg.b463bda309f3e2369d9fec0d258a2d6a.jpg

 

Dla samych gąsienic warto kupić ten model :D

Dzięki na link do in-boxa. Czekałem, żeby zobaczyć co tam spieprzyli. Widać, że przy niektórych modelach nie robią żadnego researchu. Ten stug 3 z załogą wygląda dla mnie, laika, bardzo atrakcyjnie. Ale ten crusader.... ech... Zastanawiałem się czy skopiują zamek działa 2 pdr  z italeri, ale nie, tu mnie zaskoczyli, dali 6 pdr ze swojego crusadera III, który jest wierną kopią zamka italerkowej III. Kopią zresztą bardzo odległą od oryginału. 

W odlewanej osłonie jarzma dodali literki DBS i fakturę odlewu. Nie jestem teraz w stanie zweryfikować czy kształt całości jest poprawny, ale widzę, że nie dali charakterystycznego ucha u góry, które służy do podnoszenia tego elementu.

Klapa tej małej wieżyczki jest tu w modelu cienką klapką podczas gdy w oryginale miała ona dospawany (?) jeszcze taki szeroki kołnierz na obwodzie. O fartuchach już wszyscy pisali.

Border przekracza granice żenady tym modelem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pan_Cerny napisał:

153259hmnljcloi7696i33.thumb.jpg.b463bda309f3e2369d9fec0d258a2d6a.jpg

 

Dla samych gąsienic warto kupić ten model :D

Dzięki na link do in-boxa. Czekałem, żeby zobaczyć co tam spieprzyli. Widać, że przy niektórych modelach nie robią żadnego researchu. Ten stug 3 z załogą wygląda dla mnie, laika, bardzo atrakcyjnie. Ale ten crusader.... ech... Zastanawiałem się czy skopiują zamek działa 2 pdr  z italeri, ale nie, tu mnie zaskoczyli, dali 6 pdr ze swojego crusadera III, który jest wierną kopią zamka italerkowej III. Kopią zresztą bardzo odległą od oryginału. 

W odlewanej osłonie jarzma dodali literki DBS i fakturę odlewu. Nie jestem teraz w stanie zweryfikować czy kształt całości jest poprawny, ale widzę, że nie dali charakterystycznego ucha u góry, które służy do podnoszenia tego elementu.

Klapa tej małej wieżyczki jest tu w modelu cienką klapką podczas gdy w oryginale miała ona dospawany (?) jeszcze taki szeroki kołnierz na obwodzie. O fartuchach już wszyscy pisali.

Border przekracza granice żenady tym modelem.

 

 

Dzięki za dodatkową krytyczną refleksję. No niestety, jeżeli Border robi coś sam (Crusader, Tiger I😭) zamiast zabulić za projekt T-Rexowi (panzer IV, stug (pewnie też zapowiedziany już panzer III), leopard - podzielili się z Takomem niemieckim sprzętem) to jest jak jest. Może gdyby model kosztował 130 zł zamiast ponad 200 to by mnie to tak nie bolało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 13:48, meser262 napisał:

Ładny będzie ten LUCHS:

AVvXsEggcEZiydVvPXrzqxakczacOaKWJGvXArypuIHLmPaQiLKZ8Grt4d2zIFUvdlPeQ45U5a6b_HhlTuu72auvHHR_8T41MAQtNYL4rtTZ65rsz3VO5kaL6ejZnIdWZ6GqhBSOsm_5OBFtqKgWgpkQ8tROUqXy6XIDzSKhmM3mYf0_5VV7C-7L4r-1djwGKQ=s1200

AVvXsEh-zjvL8l-GVK-AC9K36eL0Otm65n-LwH2y7hZVjsofbQuFRAkHVqd-hA2I1Rm5v7MhqvKJ_BSRhPvlyg8C-pMGkeZzo69WLH8BcOgRyif6SpSQOEapP0N0nk5kLOwmAfBMyEmWgRWQEcOz6zPQYF3rCHbEj4FqvdHieoVNskrErl55_k0ugE5n-sk4GA=s1201

Border%2BModel%2BPanzer%2BAusf%2BII%2BL%2BLuchs%2B%2B%25285%2529.jpg

AVvXsEgI9EbezPAhq8lq2N_QylRcyRDwQaP4vkWr5TdV37ckePFJWyI1nY7CxDZKxuQnehcLE_zi14UbAdB5ENxidUGIF0OoptR9Hsq5AAtYew77mP3jXB8qVGrtPEejGHVG7Lwinb03s-g8YoME_mXFOF15g_Z7gE4popEqaNvdonifbgBXmBxljrPExnO9ww=s960

AVvXsEh4kRj4Lpc9MBBdp50LIeli5VgyAOFl9LaiMOhxz96iMoTdnZ_L_KtKKQIjmiNSLNpTK2S-2F-rfcJomtgvs136kWY68FuaN1x_4jDEbONBvkiJ6IImYarYWq-kbhotPUicgcfbnOCQXxkUMyn94NPD7je5Gapla-i-aR7F3yDNp9PgJkKHspUv4EeyDQ=s960

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 21.01.2022 o 12:05, meser262 napisał:

Oczywiście! Jak mam rozgrzebanego Jagdpanzera IV z dragona, to jakiś Chińczyk musi wypuścić dokładnie tą samą wersję.. ech...

A co do LUCHS'a to obejrzałem wypraski i instrukcję (w Internecie) i porównałem z dokumentacją.  Borderowy Luchs to wersja późna z szerokim włazem z tyłu wieży. Więc z trzech proponowanych pojazdów (4121, 4134 i 4114) nie da się zrobić tego 4134, który jest wcześniakiem.

Proponowane w instrukcji osłonięcie przednich wizjerów odcinkami gąsienic widziałem tylko na zdjęciach pojazdów na froncie wschodnim. Ale i tak kupię ten model, ze zwykłej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 12:05, meser262 napisał:

To teraz czekac na wersje IV L/70 (V) i mozna brać. Zalezy jak z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 28.08.2021 o 11:18, robertmodelarz napisał:

Jest już więcej informacji:

Border Model BT007 - Mobelwagen 3.7cm Flak auf Fgst.Pz.Kpfw.IV 

https://www.1999.co.jp/eng/10809356

https://www.1999.co.jp/eng/image/10809356

Mobelwagen 3.7cm Flak auf Fgst.Pz.Kpfw.IV (Sf) (Plastic model) Package1

image.thumb.png.5f494bce2cbab7cf8b5466a6dd664c89.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
5 minut temu, mandrivecs napisał:

To japońce mieli tygrysy?

https://worldoftanks.eu/pl/news/history/victim-circumstance-japan-tiger/

Jeden z Tygrysów został sprzedany przez III Rzeszę sojuszniczej Japonii za 645 tysięcy marek. Pojazd został wysłany do francuskiego portu w Bordeaux i miał zostać stamtąd przetransportowany na Daleki Wschód w częściach, w ładowni jednego z największych japońskich okrętów podwodnych.

Japończycy zapłacili za czołg, ale ostatecznie nie udało im się dotrzeć po odbiór „przesyłki”. Gdy w czerwcu 1944 roku Amerykanie i Brytyjczycy w końcu wylądowali w Normandii, rdzewiejący czołg ruszył w końcu do walki. Niektóre źródła podają, że oficjalnie czołg wciąż należał do Japończyków, ale został wypożyczony oddziałom niemieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.