Skocz do zawartości

martinello - "ściana wstydu" pojazdy 1/35


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

Ściana wstydy - bo jakoś tak mam od dłuższego czasu, że chętnie sklejam (w szeroko pojętym zakresie) a zupełnie mi nie leży malowanie i wykańczanie modeli. I zamiast skończyć jakiś model zaczynam następny...

Teraz już nie wiem ile tych modeli mam zaczętych, może ten temat pomoże mi je policzyć :)

Moje zbiory układają się w kilka działów tematycznych, nazwijmy je kolekcjami:

Pierwszy dział to shermany i shermanowate

1) M31 Takoma - nieliczny nieruszony model, miałem go sprzedać, ale zrobiło mi się żal. Będzie polski, najprawdopodobniej na wagonie ssyms w czasie zdawania sprzętu po wojnie

2) T6 przerabiany z M4A1 DV Tasca - jest na forum 

3) RAM firmy Bronco - zacząłem kleić i poprawiać

4) M4 Late - składak wanny tasca i kadłuba tamiya

5) FF Ic - składak wanny Italeri i kadłuba żywicznego z TMD

6) M4(105) - prawie gotowa głeboka przeróbka M4A3(105) Tamiya

7) M4(105) HVSS - składak Tasca, dragona i sam nie wiem czego jeszcze :) - miałem nawet robić zestaw korygujący 

 

8 ) M7 Priest Academy - już go nie ma... W jego miejsce M51 Tamiya z konwersją na wczesną wersję "A"

9) M4 Composit głównie tasca i jakieś niefirmowe dodatki- będzie polski FF IcH

10) M4 early DV - model z wanną tasca i wystruganym kiedyś Uniwersalnym kadłubem DV z żywicy - może ktoś to ma, bo oddałem formę do skopiowania i poszło w ludzi :)

 11) M4A1 Late production tasca - będzie TOBRUK lub ACROMA

12) M4A1 (76) o ten ->

13) M4A1 Early DV - miks góry z tasca i wanny z Granta CDL

14) M50/M60 - miks tamiya i zestawu żywicznego do chilijskiego shermana

15) M4a2 głownie tasca plus most baileya z Bronco - będzie nasz SAN

16) M4A2 tasca - będzie nas z Włoch

17) M10 z Tamiya miksowany z częściami z modelu ACADEMY

18) M4A2 DV - głównie tamiya - to dla tego modelu robiłem "uniwersalny kadłub DV" - mam oryginał :)

19) M4A3 JUMBO - miks tamiya i ramek kupionych samodzielnie od Tasca

20) M4A3 76 - został mi taki z jakichś niepotrzebnych części - planuję zrobić Kubańskiego

21) M4A3 "FURY" a w zasadzie M4A2 udający M4A3

22) M51 - nietypowa konfiguracja, bo na podwoziu M4A3

23) M4A4 Repotenciado - tasca z zestawem wydrukowanym w 3D

24 ) M4A4 ARV - dragon z żywicą

25 ) Firefly Vc - tasca

26) Sherman V - tasca
 

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATBT - Kończę powolutku wszystkie te modele :)

 

Kontynuując listę wstydu - teraz Pattony

27) M26 Pershing Tamiya - będzie drugowojenny z mnóstwem dodatków

28) M46 Dragon - tak, tygrysi z Korei

29) M47 Takom - jakiśarabski z lokalnego konfliktu

30) M48 (A nic) - model nieistniejący na rynku, konwersja z M48A1. Docelowo musi być z beczkami z tyłu, Jordański albo amerykański z Libany lub Berlina. Wszystkie moje M48 to modele Dragona

31) M48A1 - "gitarra" Hiszpański "Polacco"

 

32)  T54E1 - mnóstwo pracy, połowa modelu rzeźbiona od nowa. Na potrzeby tego modelu kupiłem proxxon'a :)

33) M48A2 - będzie IDF z wojny 

34) M48A2AVLB - temat nie wybrany, al;e powoli się składa i przerabia

35) M48A3 - Witnam z workami, jakże by inaczej. Model to konwersja spodu tamiya (dostałem ten model w prezencie i góra mi się nie spodobała) z nadmiarowągórąkadłuba z modelu magach 1/ 2 Dragona

36) M48A5 - amerykański w ciekawym malowaniu

37) M46A5T2 - turecki, dokupione żywiczne dodatki - wyposażenie, gąsienice etc.

38) M60 Dragon - szkoda słów. Z orginalnego modelu pozostało niewiele, tak bardzo Dragon spaprał projekt. Będzie jedna z pierwszych serii produkcyjnych z eReFeNu

39) M60 IDF ERA - kadłub Takom, wieża Dragon, konwersja żywiczna z piekielnie trudnym do zrobienia koszem za wieżą. Będzie też spychacz :)

40) M60 SABRA - wersja prototypowa, izraelska nie turecka, Kadłub Dragon, wieża Academy, konwersja MR Modelbau

41) Magach 7C - Academy + mnóstwo pracy i żywicznych dodatków

42) M60A1 - AFV. Dobry model, fajnie się składa...

43) M728 - AFV zaczęty minimalnie, ale zaczety !

44) M60A1 ERA - model Takoma. Oczywiście z I wojny w zatoce

45) Magach 6B - AFV.

46) Magach 6B GAL - zwykły M60A1 + żywiczna konwersja. Jeszcze nie było na rynku gotowego modelu tej wersji

47) Magach 6B GAl BATASH - model Meng, fajny

48) M60A2 - AFV. Jak ja pomaluję kamuflaż MERDEC ?

49) M60A3 - AFV

50) CM-11 ERA - TAKOM

51) M103 - tak jak T-54E1 wielka klęska Dragona. Ale pojazd fajny, z wielgachną wieżą to trzeba ciąć, piłować i szpachlować...

52) Hybryda kadłuba Tamiya i wieży CM-11 Takoma. Do prób malarskich. Fajny, bo jeździ - ma ruchome kółka i gąsienice :)

53) Hybryda kadłuba Academy (de facto klona Tamiya) i wieży Takoma - jak wyżej, ale nie jeździ, Academy nie dało stalowych oś kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć duży dom... a nawet posesję, żeby to wszystko składować :) A jak już te wszystkie Shermany i Pattony skończy to na samą myśl o amerykańskim czołgu będzie mu niedobrze.... (czego zdecydowanie nie życzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dlatego wszedłem w teciaki :)

Amerykańskie czołgi = dobre czołgi.

Dużego domu nie mam, może to mnie trochę podświadomie blokuje. Tak jak i sposób prezentacji modeli. Myślę nad pudełkami z plexi jak u Trumpetera, ale tańszymi :)

Kontynuując listę teraz "Używane przez Polaków", pomijam już wpisane powyżej:

54) Valentine Mk. I AFV

55) Jeep Italeri z dużą ilością dodatków

56) Mercedes 170V - Miniart

57) Staghaund AA - Bronco

58) M8 Grayhound

59) Archer Bronco

Dział " kamuflaże brytyjskie", pomijam już wpisane powyżej

60) Vickers Medium Tank Mk.I - sklejanie praktycznie na ukończeniu. Muszę dokleić parę nitów i światła. #możebędęmalował ?

61) Valentine II/IV tamiya - pustynny !!!

62) Valentine V Miniart - Malta

63) A13 Mk.II Criuiser IVA Bronco - pustynny

64) A9 Cruiser - malowanie BEF

65) A10 Cruiser - pustynny

Dział "Inne, nie wymienione powyżej":

66) AMX13 takom - malowanie z Libanu

67) T-29E3 Takom - malowanie rzeczywiste z prób, nie pójdę w s-f !!!

Dział "teciaki" opisany w poście:

 

 

czyli,

68) Type 59 jako T-54A

69) T-54B Takoma jako T-54AM

70) T-55 Polish prod. Miniart - HIMSELF :)

71) T-55AM jako Angolańczyk

72) T-55AM2B  w domyśle Merida

oraz ostatnio doszedł

73) T-72 Tamiya - będzie nasz, wczesny

oraz oczekuję na:

74) T-72A Trumpeter - no cóż, myślę o konwersji na TWARDEGO.

 

I to by było na razie tyle ( #anijednegoniemca ).

Poza dwoma czy trzema modelami - wszystkie zaczęte :) 

 

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ciekawa kolekcja! Trzymam kciuki za ukończenie zwłaszcza zimnowojennych NATOwskich tematów. M48 z Hiszpanii ciekawi chyba najbardziej, może uda się ew. figurkę(i) dołożyć później, już do gotowej winietki z czołgiem?

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Uzupełnienie

75) kategoria "shermanowate" - m3A1 CDL Takoma. Model niekompletny, cały dół poszedł do innego projektu, chciałem sprzedać wieżę, ale nikt się nie połakomił. Więc mam pomysł żeby zrobić czołg utopiony w kanale La Manche z widoczną tylko górą. Będzie można spróbować pierwszy raz w życiu lać wodę...

76) kategoria "teciaki" - T-90S Zmodernizowany Trumpetera. Wymieniłem za niechcianego Granta z Miniartu. Długo myślałem co z nim zrobić, żeby nie był radziecki. Pierwszy pomysł to indyjski SF

EDIT -> i doszło do realizacji :)

 

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam o wiek bo nie elegancko, ale jak widzę ile tego masz to obawiam się, że możesz ze wszystkim nie zdążyć. Nie żebym Ci źle życzył (sto lat klejenia ? !) ale nawet jakbym miał 15 lat to by mi żywota zabrakło do zrobienia takiej masy, tak jak i miejsca żeby to jakoś wyeksponować. Na końcu tej ściany możesz zamieścić jakieś foto tego "składu" bo ciekaw jestem jak tyle modeli wygląda poza sklepem. A i o podsumowanie wartości rynkowej całej kolekcji tez możesz się pokusić. Przypomniał mi się program, gdzie w USA kupują opuszczone magazyny. Jakbym się kiedyś znalazł na takiej aukcji to chciałbym trafić na Twój :)

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAW - mam zamiar zdążyć :)

Zresztą lista powstała w dwóch celach - aby NIE KUPOWAĆ WIĘCEJ MODELI i aby z dystansem podumać, czy wszystko jest mi potrzebne.

Zdjęcia całego składu nie dam, bo przechowuję to w dwóch lokalizacjach.

Wartość rynkowa ? - z grubsza, lekko licząć każda pozycja to 2, 3 stówy (z dodatkami). Nie chce mi się mnożyć.

 

A tak na serio - myślę, że są Koledzy którzy uzbierali więcej tego towaru, nawet myślałem, żeby uruchomić jakich czlendż - "#pokażcomaszwszafie" :). Ja jestem może o tyle nietypowy, że wszystko (prawie) mam pozaczynane i w większości wiem co ma wyjść na końcu - w przypadku shermanów oznacza to, że mam już przyporządkowane gąski, wieże, wyposażenie, kalki etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuz - nie widzę problemu.

Choć wg przytoczonej przez Ciebie w linku definicji portfolio -> "...Każdy chętny może w tym dziale założyć swój temat i załączać w nim linki do galerii, warsztatów ..."

Myślę więc, że miejsce umieszczenia mojego tematu nie jest takie chybione; mam w planach podłączać warsztaty (pięć już jest !), a może nawet galerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słownikiem języka polskiego PWN - Portfolio jest to  «teczka zawierająca dokumentację czyjejś działalności artystycznej, np. rysunki, zdjęcia»

Zaglądając do twojego portfolio spodziewałem się, pewnie jak większość, zdjęć twoich ukończonych prac z ewentualnym linkiem do pełnej galerii oraz warsztatu, a nie spisu modeli które trzymasz w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuz - napisałem powyżej, jak ten temat gryzie się z tym działem - można przenieść.

Ale zakładam, że z czasem lista wypełni się warsztatami i galeriami. Poza tym watek o "szafie" dotyczy pudełek z modelami w stanie fabrycznym, a u mnie nieruszone to góra trzy modele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • martinello changed the title to martinello - "ściana wstydu" pojazdy 1/35

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.