Jump to content
RAV

Sd.Kfz. 231 6-Rad (First to Fight 1/72)

Recommended Posts

Niemiecki pojazd pancerny w trójbarwnym kamuflażu Buntfarbenanstrich z okresu 1923-37. Nr rej. WH-34884, prawdopodobnie ok. 1936 r.

4896.jpg
4897.jpg
4898.jpg
4899.jpg
4900.jpg
4901.jpg
4902.jpg
4903.jpg
4904.jpg
4905.jpg
4906.jpg
4907.jpg
4908.jpg
4909.jpg
4910.jpg
4911.jpg
4912.jpg

• Like 1

Hataka, zestaw HTK-CS88 (hehe, 88 do niemieckich pojazdów...).

O/ 88

Elegancki, wstyd przyznać, ale w ogóle nie wiedziałem o takim malowaniu w armii niemieckiej przed wojną.

Szkoda że FtF tak skopało to koło zapasowe, poza nim model idealny...

Mam toto akurat na tapecie. Podziwiam malowanie kamo...ale modelarsko dałoby się wyciągnąć ciut wiecej. Koło nie jest najgorszym problemem bo łatwo je poprawić. W dwóch egzemplarzach lekko je podcinałem w trzecim robię trochę inaczej. Najtrudniej poprawić źle zaprojektowane wizjery na wieży. Maja kształt ukośnego jaja a powinny być regularnym kołem. Lufa działka w Twoim modelu jest za krótka. Możliwe że odłamała się końcówka.

IMG_20200531_103549.jpg

IMG_20200531_103513.jpg

• Thanks 1

8 minut temu, FLECZER napisał:

Koło nie jest najgorszym problemem bo łatwo je poprawić. W dwóch egzemplarzach lekko je podcinałem w trzecim robię trochę inaczej.

Ja tylko nałożyłem nieco Dissolved Putty na obwodzie, żeby kształt nie był tak regularny.

9 minut temu, FLECZER napisał:

Najtrudniej poprawić źle zaprojektowane wizjery na wieży. Maja kształt ukośnego jaja a powinny być regularnym kołem.

To prawda. Ten problem dotyczy wszystkich modeli FtF, których stożkopodobne wieże są zrobione w jednym kawałku. Najbardziej "cierpią" na tym dolne krawędzie wszelkich wizjerów i włazów na ściankach.

9 minut temu, FLECZER napisał:

Lufa działka w Twoim modelu jest za krótka. Możliwe że odłamała się końcówka.

Nie sądzę... Ale dziękuję za opinię.

44 minuty temu, RAV napisał:

Nie sądzę... Ale dziękuję za opinię.

Podrzucam fotkę lufy plastikowej na modelu i metalowej toczonej od wersji 8-rad (lufy powinny być takie same). W Twoim brakuje ,, stożka" u wylotu.

IMG_20200531_115034.jpg

IMG_20200531_115149.jpg

Ano masz rację... Przy czym końcówka raczej się nie odłamała, tylko sam ją obciąłem. Obejrzałem ten element na nietkniętym Sd.Kfz 232 i z trudem dostrzegłem granicę między właściwym końcem lufy, a ramką wlewową. Trzeba będzie zrobić protezę...