Jump to content

Czołgutki w słÓRZbie cesarstFa, 1:72 ;-)

Recommended Posts

• Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Początek fikUF mikUF, łoszyk, niedoceniane ogniwo            

Strasznie musi trząść w czasie jazdy jak te pełne koła w wózkach jezdnych przesuwają się po zębach gąsienicy ?.   

No i krUl gorowy. Galeria będzie jak doczeka sie podstawka takiego jak maja pozostałe dwa.                

Posted Images

Posdstawek se taki wymyśliłem.  Zasadniczo kawałek ziemi, trawka, stepik.... Cesarzowa uważa że ten szary podkładu jest fajny, ja się raczej skłaniam ku czarnemu.... się zobaczy się.

49977392718_e039683141_o.jpg

Dzięki, ale do świetności to im jeszcze daleko, wstydu nie ma.... i to by było na tyle :haha: Muszę gdzieś ruskich skombinować.....

Posted (edited)
1 godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Dzięki, ale do świetności to im jeszcze daleko, wstydu nie ma.... i to by było na tyle :haha: Muszę gdzieś ruskich skombinować.....

Serio, serio ! bardzo mi się podobają, szczególnie to zróżnicowanie na fałdach materiału. Szykuję się do malowania figurek dużo większych (1:35) i chciałbym uzyskać przynajmniej taki poziom jak ci tankiści. Co do sowietów to może być ciężko, nie znam żadnych sensownych starszych zestawów niż z 1942, a i tamci byli o ile dobrze pamiętam z zimowych ciuchach (zestaw do bitwy o Stalingrad)  

Edited by M.A.V.

Mnie to potrzebni są tacy przedwojenni,  hiszpański t-26 też będzie, ale oni kombinezony pewnie dostali od ruskich razem z czolgami... Nic to będę się martwił jak przyjdzie na to czas. A co do malowania, to żadna filozofia, przynajmniej w tej skali, potrzebny jest przede wszystkim dobry pędzel. Najsłabiej mi idą mordy zdradzieckie i inne flesze, ale opanuje, ja uparty dziad jestem.

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Mnie to potrzebni są tacy przedwojenni....

No niestety w 1:72 straszne nędza z figurkami z czasów międzywojennych ('18-'39)   :hmmm:

O ile się orientuje głównie to są piechociarze i tylko z Wielkiej Wojny - mam tu na myśli figurki które jakościowo choć w zarysie przypominają ludzi :szczerbol:

A to ich umundurowanie się wogole różniło, tak powiedzmy między '35 a początkowym okresem wojny? Ma kto jakieś obrazki jak oni powinni wyglądać?

Tu masz fotkę z 1939 jak się ruskie z niemiaszkami w Polsce witają. Nie sądzę żeby dwa trzy lata wcześniej mieli jakieś inne mundury - nie zdążyliby z ich zmianą na wojnę. 

Trzeba też pamiętać o rewolucji, gdzie nastąpiły zmiany ustrojowe i pewno wtedy zaczęli wprowadzać zmiany. 

5b801247c0ab3-tass-soviet-invasion.jpg.f06798e553336726c56c2e60349dab70.jpg

Normalne mundury to się w tym okresie nie zmieniły, o ile wiem, ale kombinezony tankistow to może być inna bajka. Ci że zdjęcia Krzychu to piechota.  Was pytam bo to Wasza działka, jak wyglądali marynarze to wiem :haha:

Posted (edited)

taltos1 - no właśnie niestety to są ludki z późniejszego okresu i nie pasują

Gała - spróbuje czegoś u siebie poszukać w temacie tylko napisz czy interesują Cię konkretnie tacy z Azji a czasów Chałchin-Goł czy ochotnicy hiszańscy czy jeszcze jakaś inna "miejscówka"  :szczerbol:  Tak na szybko dwa filmiki z walk z Japończykami, w kilku miejscach śmigają w kadrze tankiści:

https://www.youtube.com/watch?v=EadnpjQTLsg

https://www.youtube.com/watch?v=ylUrR5LI1n0

mimo że to 200% propaganda z państwowych kronik to myślę że w umundurowaniu raczej nic nie majstrowali  :mrgreen:

Edited by M.A.V.

Wiesz mam trochę złomu z tego okresu, at-1, t26, t28, t35... T-26 będzie republikański, reszta ruska albo sprzed wojny albo z samego jej początku. Chałchin-goł to bardzo fajny temat, ale tu bardziej pasowałaby betka, poczekam na tą flajhołkowa.

Posted (edited)

Trochę poszperałem w temacie ludków i jestem ciut mądrzejszy  :szczerbol:

Gała - jeśli chodzi o klimaty hiszpańskich socjalistów to znalazłem takie dwa w 1:72 niestety mocno niszowe i chyba nie do dostania :

https://www.scalemates.com/products/img/9/4/6/1251946-24595-48-720.jpg

https://www.scalemates.com/products/img/6/8/9/135689-10244-pristine.jpg

ci drudzy to piechociarze ale biorąc pod uwagę jakość "wyrobu" mogą robić za tankistów....

co do mundurów.... 

znalazłem conieco fotek i rysunków czołgistów w dwóch publikacjach Osprey :

1) Spanish Civil War Tanks (seria New Vanguard nr 170)

2) Spanish Civil War 1936–39 (seria Men at Arms nr 498) - część 2 (pierwsza jest o chłopakach Franco)

jak nie znajdziesz to daj znać na PW - zapodam skany :mrgreen:

w temacie ruskich załogantów do tych Twoich "teciaków" jeszcze ogarniam dogłębniej temat :paker:

Edited by M.A.V.

:haha: dzięki. Pierwsza faza obitków i zadrapkUF schnie, a ja znecam się nad podsawką... trawa doszło, cos trzeba bedzie się pobawić w ogrodnika :haha: 

No i podstawek się wydłubał. Muszę jeszcze traFki podsypac pod czołK od przodu, bo mnie się jakoś zapomniało :szczerbol:  Dorobię tez chyba ptasią srakę na kamieniu. Ogólnie wymysliłem sobie żeby to zatytułować : "Obserwując obiad" 

49998108116_1be257f8e2_o.jpg

49998360017_86fff073ba_o.jpg

49997587023_c6bfcb3ddf_o.jpg

49997587223_f4970764c0_o.jpg

49998108926_22c233771f_o.jpg

49997587943_767fab92a0_o.jpg

• Like 1

Ptaszysko miesci się w wymiarach gatunku, aczkolwiek po jego większej stronie :szczerbol: Nie wiem czy sępy tam występują, poza tym sam sobie rzeźb sępa, jakieś taki mundury :haha: