Jump to content
Slawulo

Hobby Boss 1:35 Pz.Kpfw.VI Tiger II wieża Henshel / VII.1945

Recommended Posts

Cześć .

Powiem szczerze, że trochę się tu niepewnie czuje ze względu na swoje umiejętności i patrząc
na modele innych. No ale nic  - zakładam swój pierwszy warsztat, wjeżdża do niego : Hobby Boss  Pz.Kpfw.VI Tiger II
Chcę go złożyć prosto z pudełka, jestem początkujący, więc liczę na cenne porady w trakcie budowy.
W planach jest malowanie Dunkelgelb farbami Vallejo Model Air ze względu na brak zapachu.
Kupiłem również terpentynę i 2 kolory farbki olejnej Renesans do wykonania  washa.
Dziś go odebrałem,  ale tu jest części...
Zapraszam :)

IMG_20200522_171102.jpg

• Like 1

Vallejo pod aero? No u mnie się, że tak delikatnie powiem, nie sprawdziły. Miałem kupić ten model albo króla od Menga, więc będę obserwowa wątek.

Powodzenia. Może mały inbox?

Radziłbym ci wymienić te farby na Tamiyę, Vallejo nadają się bardziej pod pędzel.

• Haha 1

Posted (edited)

Chodziło mi o to żeby nie było zapachu, a  Vellejo AIR są  do aerografu + Vallejo AIRBRUSH FLOW IMPROVER + trochę rozpuszczalnika . Malowałem tak i całkiem dobrze się malowało.

Edited by Slawulo

31 minut temu, Slawulo napisał:

Chodziło mi o to żeby nie było zapachu, a  Vellejo AIR są  do aerografu + Vallejo AIRBRUSH FLOW IMPROVER + trochę rozpuszczalnika . Malowałem tak i całkiem dobrze się malowało.

Bo to całkiem dobre farby do aero są. 

• Sad 1

Slawulo - cześć !     fajnie że założyłeś warsztat  :piwo:

Widzę ze wystartowałeś z grubej rury i wziąłeś sobie wielkiego smoka. Ja to w pancerce nie jestem biegły więc będę tylko zaglądał i podziwiał, ale tutejsi znawcy tematu kociaków na pewno pomogą. Powodzenia w budowie  :super:

12 minut temu, M.A.V. napisał:

Slawulo - cześć !     fajnie że założyłeś warsztat  :piwo:

Widzę ze wystartowałeś z grubej rury i wziąłeś sobie wielkiego smoka. Ja to w pancerce nie jestem biegły więc będę tylko zaglądał i podziwiał, ale tutejsi znawcy tematu kociaków na pewno pomogą. Powodzenia w budowie  :super:

Dziękuję ,  na początku przeraziła mnie wielkość  pudełka, a później  ilość części, ale myślę, że dam radę. Mam zamiar złożyć go powoli i dokładnie, bo dwa pierwsze modele złożyłem chyba za szybko.

Z gąsienicami może być sporo zachodu... 

13 godzin temu, Slawulo napisał:

Mam zamiar złożyć go powoli i dokładnie, bo dwa pierwsze modele złożyłem chyba za szybko.

:super:      stara chińska zasada głosi: 10 razy sprawdź i przypasuj, 1 raz sklej 

Mam takie szybkie pytanie: te ośki powinny być przyklejone, ok , ale ja je mogę przykleić w każdej pozycji, czyli osie kół mogą być wyżej, niżej (widać na zdjęciu), nie ma żadnego punktu do ich ustawienia  określonej pozycji.

Jak powinny być ?

IMG_20200523_111903.jpg

IMG_20200523_111931.jpg

Bo to jest ruchome zawieszenie, z tego co widzę po instrukcji. Zapewne element A2 wraz z elementem A20 mają swoje ustalone położenie i nie da się tego wkleić dowolnie. Zarówno tych elementów ze sobą, jak A2 do wanny. 

14 godzin temu, mic43 napisał:

W 2,5h złożyłem do kupy 1/3 jednej gęsi. Chwilę zejdzie na całość, ale to część modelarstwa :D

Tak, element A2 i A20 są łączone z pomocą wpustu, tylko w jednej pozycji, natomiast cała ośka w wannie kręci się do okoła.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

No to musisz wszystie ustawić równo. I tak potem jak go postawisz na kołachm to zapewne siądzie na maksa na pierwszym i ostatnim kole, bo tam są ograniczniki, a środek się dopasuje. 

Ok, dziękuję

I zawieszenie jest ruchome? Sam mam ten model tylko że z wieżą Porsche i dobrze byłoby wiedzieć.

Ustawiłem je w pozycji jak widać w instrukcji, i lekko sprężynuje, myślę, że o to chodzi.

W dniu 22.05.2020 o 21:54, mic43 napisał:

Rzeczywiście, to pierwsze moje gąsienice z elementów, ale jakoś idzie :)

IMG_20200524_124456.thumb.jpg.2eb500032d3484b3bf7a8795c1f3e37c.jpg

16 godzin temu, Spotter napisał:

Wywal ten durny podpis „wysłano z ...”!!

Wywalony.

Witam :)

Oto postępy, poskładałem prawie wszystkie koła,  oraz wydechy. Ich łączenia  są jeszcze oczywiście do przeszlifowania. Niestety rozpadają mi się trochę gąsienice, szlifowałem części, ale  jeszcze dokładnie nie przylegają, przez co nie " łapią" kolejnego ogniwa.

IMG_20200525_200403.jpg

Witam

Na ten moment skleiłem całą wannę, i troszkę obudowy górnej.  Czy mam rację, żeby  na tym etapie nie doklejać osłon wydechów,  aby później było łatwiej pomalować/pordzewić  rury wydechowe?

Zrobiłem również karabin który "idzie" do wewnątrz czołgu 

DSC_4688.jpg

Mozesz  je spokojnie dokleic, da sie pomalowac bez problemu. Dzialaj dalej👍