Jump to content

Leopard 2A5 34 Brygada Kawalerii Pancernej 1>35 BorderModel


Recommended Posts

Wita,

Po Leopardzie 2A4 nadszedł czas na kocura w wersji 2A5. Tym razem z 34 Brygady Kawalerii Pancernej. Model w skali 1:35 firmy BorderModel, kalkomanie od ToroModel. Miłego oglądania.

Pozdrawiam,

SuperTruckster

IMG_0256.JPG

IMG_0257.JPG

IMG_0258.JPG

IMG_0260.JPG

IMG_0261.JPG

IMG_0266.JPG

IMG_0265.JPG

IMG_0262.JPG

IMG_0267.JPG

IMG_0268.JPG

IMG_0269.JPG

IMG_0270.JPG

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

O to w tym chodzi... i w sumie muszę przyznać że jest to najciekawszy Polski Leopard w wersji 2A5 jaki widziałem :)  

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

ladnie wymalowany Leopard choc co do kolorow (przedewszystkim zielonego) , to podobnie jak przy A4 wstrzymam sie od zabierania glosu. W Leopardach pokrywki wyrzutni granatow dymnych sa zawieszone na lancuszkach  w twoicm kocie ich nie widze , czy BorderModel nie dal tych elemtow?  Z 2 anten wygladal by lepiej , no ale to twoj model , powodzenia przy nastepnym modelu? Leopardzie?

Link to post
Share on other sites

A5 jest parę tonów ciemniejsza niż A4. Swoje robi też oświetlenie. Ale na pewno jest troszkę jaśniejszy niż pierwowzór, gdyż zbyt ciemny byłby mniej przyjemny dla oka i poginely by niektóre detale. Więc owy kolor zabieg celowy. Łańcuchów niestety Border Model nie posiada. 

Link to post
Share on other sites

Model jest bardzo dobrze wykonany, ale dobór kolorów to już odrębna historia. Przy A4 pisałeś, że zabieg z jaśniejszym zielonym był celowy dla lepszej plastyczności modelu. Tutaj nie trafiłeś ani z zielonym, ani z piaskowym. Jeśli działanie było celowe, to dla mnie tutaj się nie broni - co za dużo to nie zdrowo. W takim układzie kolorów nie ma nic wspólnego z naszym wzorem kamo. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Co do kolorów to nie będę się wypowiadał bo jestem typowym męskim troglodytą i rozróżniam tylko trzy. Jest jeszcze kwestia światła i samego aparatu. Poza tym nie wiem jak mi wyjdzie to malowanie :oops:. A co do malowania to prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Widać przełamania kolorów i jest "rozmaicie". Do tego wyrazisty wash choć można by wjechać pędzlem z jaśniejszym odcieniem na śrubki i inne takie, których jest bez liku. Łańcuszki i antenki na pewno wzbogaciły by model jednak do waloryzacji sam podchodzie dosyć luźno. Swoje kosztują i tu każdy autor decyduje czy wnoszą do modelu na tyle żeby je zamawiać. Choć skoro podstawy anten dokupione to mogłeś już o jakieś pręty zadbać żeby coś tam dyndało. Rozumiem też, że czołg w stanie czystym, jednak gąsienice trochę monotonne - troszkę mogłoby się tam coś poświecić od wytarcia, choć może i tak jest bo zdjęcia w tym obszarze są rozmyte. Ogólnie czołg dobrze się prezentuje i mi się podoba - myślę możesz być zadowolony bo będzie ozdobą na półce.

Sam dopiero skończyłem lepić swojego Borderparda i chciałem się spytać jak Ci się go składało, bo ja mam trochę mieszane odczucia względem tego zestawu. Liny zestawowe czy Eureka?

Edited by TAW
Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście składało się całkiem nieźle. Jedyny problem miałem z bocznymi koszami na wieży. Liny i szekle od Eureki XXL a anteny są od RB Model tylko nie zostały włożone do zdjęć😁

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy mogę prosić o podanie nr kolorów i producenta farb. Kolory dobrane znakomicie. Bardzo podoba mi się zieleń i ten piaskowy beż. Kolorystyka Leoparda nieco odbiega od oklepanych kolorów np. Tamiya Nato Brown, Nato Green i Nato Black. Co do czarnego to prezes partii rządzącej się już raz wypowiedział.......Dlatego interesują mnie bardzo pozostałe kolory. Mama takiego stwora z Tamiya.  

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.