Skocz do zawartości

Panzer 35(t)


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

Škoda, Pz.Kpfw 35(t) / LT vz.35. Model od CMK, 1:35. Malowany akrylami Revella, Agamą i artystycznymi olejami.

p8A6fXt.jpg

MvaNeGJ.jpg

FBwWO6e.jpg

Xaa7gWP.jpg

GjtDvhB.jpg

BhruW9E.jpg

pOYIjN0.jpg

nXH5nTG.jpg

6K77z0t.jpg

sczo25X.jpg

HbRoUJ8.jpg

aHnmBMi.jpg

ERDhwAJ.jpg

93mNPII.jpg

hnKZIy0.jpg

tPUhn4e.jpg

Mariusz

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt fajny ale antena do wymiany. Zastanawiam sie czy to kwestia zdjęć ale czy nie powinien byc troche ciemniejszy? Jestem na ?

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Adamo722 napisał:

antena do wymiany

Prawda!

1 godzinę temu, Adamo722 napisał:

ale czy nie powinien byc troche ciemniejszy

Powinien być ciemniejszy. zdjęcia też trochę przekłamują

Godzinę temu, Spotter napisał:

Dobrze zacząłeś

I dobrze skończyłem!

Godzinę temu, Spotter napisał:

Dla mnie za mdły, jednolity, nudny

Taki miał być i jest! To pojazd z 6 Dywizji Pancernej, czerwiec 1941, więc musi taki być. Mdły, jednolity, nudny, zakurzony, zjechany ale nie zabłocony.

Godzinę temu, Spotter napisał:

Oczywiście jest dużo lepszy niż masa gniotów jakie można oglądać, ale brakuje mu kontrastu

Od których gniotów? Na tym forum nie ma złych modeli. Wszystkie są piękne!

Godzinę temu, Spotter napisał:

No i nity. Tutaj aż się prosi o to, by je trochę wyeksponować. Zapewniałeś, że się wyeksponują, ale nic takiego się nie stało

Znowu nie widzisz nitów? Normalnie jestem zaniepokojony stanem twojego wzroku. Ja nity widzę. Poza tym czekam na fotografię pojazdu pancernego z pomalowanymi na jaśniejszy kolor nitami. Jak masz takie zdjęcie, to je zamieść w tej galerii. Bardzo cię o to proszę.

Godzinę temu, Spotter napisał:

Brudzenie też bym bardziej urozmaicił

Brudząc ten model wzorowałem się na twojej Valentnie.. Strasznie zróżnicowałeś tam brudzenie. Te warstwy, te kurze, to błoto...

Poza tym bardzo ci dziękuję za tak krytyczną ocenę. Podziwiam twój warsztat i kunszt malarski od samego początku twojej obecności na tym forum. Ja drobny sobotnio niedzielny sklejacz raczej nie mogę się z tobą porównywać. Po prostu brak mi talentu i nic na to nie poradzę. Muszę z tym niestety żyć...

Mariusz

 

Edytowane przez marioba
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mało obity na krawędziach, ta płachta na klapie nad silnikiem bardzo klimatyczna. Ładny model brzydkiego czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter! Ale ty lubisz pisać!

30 minut temu, Spotter napisał:

Ważne, że ty jesteś zadowolony z siebie. Ciekawe tylko co na to twoja partnerka

Mistrzu! To tekst nie na miejscu! Co to ma oznaczać. Taki dowcip to miał być? To nie jest forum XXX.

Druga sprawa: Na tym forum nie ma gniotów. Są modele ładne i takie nad którymi jeszcze trzeba popracować. Walenie komuś, że to co zrobił, jest gniotem absolutnym, jest nie na miejscu. Na tym forum są różni modelarze. Alfy i omegi, lepsi, gorsi, stare capy jak ja, oraz grono młodych początkujących modelarzy i dzieci. Po tekstach typu gniot, syf, ulepek, lub roześmiane mordy emotikonów, można naprawdę kogoś zniechęcić i zakompleksić. A chyba w tym wszystkim, nie o to chodzi. I takie jest moje zdanie w tym temacie.

40 minut temu, Spotter napisał:

I widzę, że jesteś osobą, która ma potencjał i może robić naprawdę genialne modele. Więc może zamiast tracić siły na uszczypliwe komentarze, zastanów się czy może nie warto spróbować czegoś innego, wykorzystać inne techniki i zobaczyć jak to się prezentuje na żywo. Eksperymentowanie, próbowanie innych metod i wymiana doświadczeń to clue fajnych ludzi oraz for modelarskich. Dzięki temu większe grono może doskonalić siebie oraz swój warsztat.

Kolego! Metodą color modulation malowałem modele 10 lat temu. Popatrz sobie w moje stare galerie. Znam te wszystkie techniki od podszewki i nie muszę i próbować.

46 minut temu, Spotter napisał:

U mnie brudzenie zawsze wychodzi najsłabiej. To jest coś, nad czym mocno pracuję

No to pracuj.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma jednakowych pojazdów a modelarstwo to interpretacja tego jak kto ten model widzi? jak w muzyce:gitara: jednemu się ta nuta podoba innemu nie i o co tu walczyć.

A propo trzeba będzie chyba niedługo hobby zmienić bo modele nie takie :sos: spotykać się nie wolno :piwo: i nie ma na co się przerzucić bo :strach:

 

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marioba - mi się właśnie malowanie bardzo podoba. Jedyne co mi trochę zgrzyta to ta antena (ale to już pisali wcześniej) oraz te hełmy luzem (a szczególnie ten na "szmacie")

 

PS: Nie wiem czy to kwestia krajowej epidemii, kwarantanny czy "wpływu Jowisza" ale ostatnio coraz częściej widzę tu na forum jakieś osobiste prostackie wycieczki. Bardzo to słabe Panowie !  Myślę że administracja powinna wprowadzić dodatkową rubrykę do profilu: wiek.  Bo to by czasem wiele wyjaśniało - czytając niektóre komentarze czuje się "gimnazjum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spotter ty jak zwykle czepiasz się brudzenia i malowania. Ze czegoś nie widać (nitów) że cieniowanie zle( już Ci pisałem na przykładzie twojego modelu że sam to kiepsko robisz), kolor nie taki (bo do odcieniu trzeba uwzględnić skalę)

Czy ty w życiu na oczy widziałeś pojazdy? Ja rozumiem że techniki Jimeneza są na topie ale często maja się do rzeczywistości jak pies do jeża. Pokaz mi proszę prawdziwy pojazd gdzie oto takie rozjaśnienia, cienie, zacieki występują bo niestety ja nie widziałem takich zdjęć. 

@marioba modelik fajny i mi się podoba. Osobiście sam pojazd mi się nie podoba jakiś taki pokrak. Niestety zdjecia nie oddają koloru jak w rzeczywistości przez co niektórym odcien nie pasuje. 

Screenshot_20200103-173618_Chrome.thumb.jpg.71100c98923fb05d126358934c4f6301.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ten model. Kiedys uważałem Pz.35(t) za najbrzydszy pojazd na świecie a z czasem ta niechęć ewoluowała w niezdrową fascynację. I dziś jestem psychofanem tej konstrukcji. Twój model mnie zainsirował do wyciągnięcia swojego rogrzebka i dokończenia go. Tym bardziej że mój chcę własnie zrobić w tym samym malowaniu i podobnej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mnie "siem" :) 

Kolejne cudo po Bizoniku moze zrobie ta technika.

Ale swietlowki w namiocie to Ty masz chyba zolte? bo jakis taki zoltawy w porownaniu z tym co w warsztacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter, Kolego! Ja jestem najeżony? Z twojego powodu?

Nieeeee! Co najwyżej jestem obśmiany po pachy bo widzę że nakręcasz się jak radziecki budzik.

Wyraziłeś swoją opinię o moim modelu i już. A teraz zejdź ze mnie i zajmij się modelartwem.

Ps. W lipcu zeszłego roku, to Ty pierwszy przypiepszyłeś się do mojej skromnej osoby. Razem z innymi wysłałeś mnie na psychoterapię.

Proszę Cię jeszcze raz: odpiernicz się ode mnie i nie zaśmiecaj mojej galerii

Z niektórymi ludźmi nie można rozmawiać. Najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu, a potem pokonają cię doświadczeniem.

Czuję się pokonany...

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zdjęć. Pz. 35 (T) wygląda naturalnie, natomiast Pz. III nieco zabawkowo. Wiadomo kwestia gustu. Ale takie cieniowanie typu każda płyta osobno i zacieki pod prostymi kątami nie występują w przyrodzie. No może na eksponacie muzealnym. Przy zaciekach trochę zmian kierunku linii, linie zakrzywione , tak jakby spływał brud naturalnie na czołgu działającym i stojącym na nierównym terenie i pod różnymi kątami nachylenia. Wystarczy rzucić okiem na pierwsze lepsze archiwalne zdjęcie. Zacieki, brud , plamy - brak geometrii i prostych kątów. To tak jak ciemny wash na pustynnym czołgu, gdzie piasek wszystko zapycha (jasny).

Edytowane przez author21
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kzugaj napisał:

Czy ty w życiu na oczy widziałeś pojazdy?

Ja sie zastanawiam ile kzugaj widzial pojazdow, ale takich o ktorych tu jest rozmawiane, z wrzesnia w Polsce czy czerwca w Rosji a nie z Bovington...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bzdura!

Na głupie pytanie, powinna być głupia odpowiedź. Ale bzdurnej odpowiedzi nie będzie.

Wrócę do domu, to coś wrzucę co być może zaspokoi twoją ciekawość

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator Główny

Temat zamykam na prośbę autora wątku. Posty nie na temat poleciały w kosz. Emocje na bok.

pozdrawiam

admin

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.