Jump to content

Recommended Posts

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Czytam sobie to, co się ostatnimi czasy wypisuje na tym forum i tak sobie myślę, że wielu modelarzy powinno znaleźć sobie jakieś drugie hobby, takie dla uspokojenia. Idźcie sobie na spacer, pozbierajc

Coś niesamowitego... Nieprawdopodobne... 

Solo, ostra samokrytyka

Posted Images

21 minut temu, Tap-chan napisał:

A może handlujesz lajkami.

jasne, nagminnie... 

Chciałem normalnie podziękować komuś za miły komentarz w mojej galerii - ale skoro już nie mogę, no to wyjdę na chama i prostaka... Szkoda.

Posted (edited)

Mogę, tylko w takim razie po uj te znaczniki przy postach? Przerost formy nad treścią?

Już pomijam to że będę miał super aktywność na forum, skoro na każdy post będę odpowiadał „dziękuję”... 

Edited by Thalgonis

30 minut temu, Thalgonis napisał:

po uj

Faktycznie zostań przy obrazkach.
Po tym wyszukanym sformułowaniu wnioskuję, że bogactwo słownictwa nie jest Twoją mocną stroną

38 minut temu, Thalgonis napisał:

na każdy post będę odpowiadał „dziękuję”

Podpowiem może troszkę - w języku polskim można skonstruować taki ciekawy zwrot: "dziękuję wszystkim za () komentarze".
Powiem więcej! Można zaszaleć i w miejsce () wstawić dowolne słowo! Np. miłe, krytyczne, konstruktywne...

• Like 1
2 minuty temu, Grzes napisał:

Po tym wyszukanym sformułowaniu wnioskuję, że bogactwo słownictwa nie jest Twoją mocną stroną

Podpowiem może troszkę - w języku polskim można skonstruować taki ciekawy zwrot: "dziękuję wszystkim za () komentarze".
Powiem więcej! Można zaszaleć i w miejsce () wstawić dowolne słowo! Np. miłe, krytyczne, konstruktywne...

• Like 3

No coż, nie działa ikonka (swoją drogą ja i pokolenie FB :D :haha: :D  ) więc muszę słownie - dziękuję Spotter za wylanie zimnej wody :piwo:

1 godzinę temu, Thalgonis napisał:

Mogę, tylko w takim razie po uj te znaczniki przy postach? Przerost formy nad treścią?

Dokładnie tak. Pomoc dla wtórnych analfabetów .

Posted (edited)
3 godziny temu, Thalgonis napisał:

Chciałem normalnie podziękować komuś za miły komentarz w mojej galerii - ale skoro już nie mogę

To powinno zostać wydrukowane i powieszone w gablocie.
Normalnie nie da się, trzeba używać liter. Nastały mroczne czasy.

Edited by Solo
  • Like 1
3 godziny temu, Tap-chan napisał:

Solo, ostra samokrytyka :D

Nie zdziwilbym sie gdyby @Solo byl rekordzista "like-ow". Szkoda ze nie ma takiego rankingu top 10 Like-oowcow. 

@Solo podziwiam za odwage i samokrytyke

To i ja bym się znalazł w rankingu. Fakt, komentarze są milsze, ale mimo wszystko czasem nie ma się do czego przyczepić, a pisać jak poprzednicy "fajny" to dla mnie w sumie równoznaczne z reakcją pod postem.

Co?!!!

To jest właśnie normalne co Grześ pisze. Ma to wartość,  a nie pyk i poszło.

Posted (edited)

Ja pierdziu, człowiek się pyta o techniczną stronę problemu - taką mechanikę forum - a tu mu z Shakespearem i Sienkiewiczem wyjeżdżają... :szok:

A i zapomniałem o Anal-fabecie ?

Edited by thor_

Czytam sobie to, co się ostatnimi czasy wypisuje na tym forum i tak sobie myślę, że wielu modelarzy powinno znaleźć sobie jakieś drugie hobby, takie dla uspokojenia. Idźcie sobie na spacer, pozbierajcie trochę grzybów, czy coś...

• Like 5
37 minut temu, floggerFAN napisał:

Co?!!!

To jest właśnie normalne co Grześ pisze. Ma to wartość,  a nie pyk i poszło.

To jest autentycznie przygnębiające. Czytałem nie raz że teraz przekaz pisany skierowany do młodych ludzi musi być zwięzły i krótki, bo nie potrafią się skupić i po prostu długiego tekstu nie przeczytają. Sądziłem że to trochę przesadzona opinia, ale ten wątek mi uświadamia że jest wręcz gorzej. Tekst staje się anachronizmem, nudnym i męczącym, nie jest czymś normalnym. Muszą być obrazki, bo proste zdanie zamiast nich jest już czymś ponad siły. Chyba nigdy w życiu nie odczułem tak mocnej zmiany pokoleniowej jak dziś. Niby można się pośmiać, ale tak naprawdę to jest przygnębiające.

23 minuty temu, thor_ napisał:

Ja pierdziu, człowiek się pyta o techniczną stronę problemu - taką mechanikę forum - a tu mu z Shakespearem i Sienkiewiczem wyjeżdżają... :szok:

A i zapomniałem o Anal-fabecie ?

No dobra może za daleko. Jednak psu na... jakiś system 'lajków', po prostu podoba się pisz. Najlepiej dokładnie co. Nie podoba, to napisz jeszcze dokładniej. Nie chce się pisać to po prostu nie pisz nic. Kliknięcie nic nie wnosi, uwaga/opinia i owszem.

Posted (edited)

Solo patrzysz na "problem" z jednej strony... 

Dziś żyjemy w czasie kiedy na takim forum często w dość krótkim czasie wymienia się informacje między kilkoma osobami. O czacie itp nie wspomnę Więc "natura" sytuacji często wymaga szybszego i skrótowego podejścia od zagadnienia w sposób czytelny. Sorry ale nasz piękny język polski wyszedł od obrazków i piktogramów w jaskiniach. I wtedy tez chodziło o szybkie i zwięzłe przekazanie informacji. Od tego mogło zależeć życie tego kto wlazł do jaskini i nie wiedział co tam jest - obrazek misia z rozczapierzonymi łapami wyjaśniał sytuację. 

Dlatego są dwie strony tego zagadnienia i ktoś kto uważa, że używanie piktogramów jest "beee" chyba nie do końca chwyta po co powstały. W wielu sytuacjach jeden :super:mówi więcej niż cała napisana staropolskim epopeja... 

Edited by thor_