Jump to content

Recommended Posts

Tylko że nikt nie krytukuje tutaj używania lajków, skrótów, gifów, piktogramów, obrazków czy czegokolwiek innego jako uzupełnienia tekstu pisanego, bo nie tylko nie ma w tym niczego złego, a wręcz uważam to za coś wzbogacającego przekaz. Problemem jest lajk zamiast tekstu, bo tekst jest wręcz nienormalny i jak zabrakło obrazka to nie wiadomo jak przekazać emocje. To jest dopiero problem.

A nasz język polski pisany nie powstał z obrazków tylko zdaje się z łaciny, bo dobre tysiąc lat temu w ogóle słowa pisanego na terenach Polski nie używano.

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Czytam sobie to, co się ostatnimi czasy wypisuje na tym forum i tak sobie myślę, że wielu modelarzy powinno znaleźć sobie jakieś drugie hobby, takie dla uspokojenia. Idźcie sobie na spacer, pozbierajc

Coś niesamowitego... Nieprawdopodobne... 

Solo, ostra samokrytyka

Posted Images

Posted (edited)
11 minut temu, thor_ napisał:

Solo patrzysz na "problem" z jednej strony... 

Dziś żyjemy w czasie kiedy na takim forum często w dość krótkim czasie wymianie się informacje miedzy kilkoma osobami. O czacie itp nie wspomnę Więc "natura" sytuacji często wymaga szybszego i skrótowego podejścia od zagadnienia w sposób czytelny. Sorry ale nasz piękny język polski wyszedł od obrazków i piktogramów w jaskiniach. I wtedy tez chodziło o szybkie i zwięzłe przekazanie informacji. Od tego mogło zależeć życie tego kto wlazł do jaskini i nie wiedział co tam jest - obrazek misia z rozczapierzonymi łapami wyjaśniał sytuację. 

Dlatego są dwie strony tego zagadnienia i ktoś kto uważa, że używanie piktogramów jest "beee" chyba nie do końca chwyta po co powstały. W wielu sytuacjach jeden :super:mówi więcej niż cała napisana staropolskim epopeja... 

thor_  w prostych sytuacjach niemal 'zero jedynkowych' piktogram załatwia sprawę, jednak co zrobić w modelarstwie.  Typowy przykład za brudny/za czysty. Napisanie czegoś więcej, a jeszcze podparte twardymi dowodami powoduje, że możemy być lepszymi modelarzami. 

A chyba o to chodzi.

Edited by floggerFAN
12 minut temu, thor_ napisał:

....

Dlatego są dwie strony tego zagadnienia i ktoś kto uważa, że używanie piktogramów jest "beee" chyba nie do końca chwyta po co powstały. W wielu sytuacjach jeden :super:mówi więcej niż cała napisana staropolskim epopeja... 

:super:

13 minut temu, floggerFAN napisał:

Jednak psu na... jakiś system 'lajków', po prostu podoba się pisz. Najlepiej dokładnie co. Nie podoba, to napisz jeszcze dokładniej. Nie chce się pisać to po prostu nie pisz nic. Kliknięcie nic nie wnosi, uwaga/opinia i owszem.

No nie całkiem...są modele wybitne, na dodatek w sferze ,<zainteresowań" - wypada coś skrobnąć jak człeka poruszy jakaś galeria, ale są też modele po prostu fajne (takie neutralne w subiektywnym odbiorze) i tu za wkład i szacunek dla stworzyciela taki lajk jest jak najbardziej na miejscu, ot taki punkcik, że model zauważono i doceniono wkład.

Zgoda.. ale... ?

Jak widzisz 25 model konkretnej osoby, która od ostatnich 3-5 lat pokazuje modele na "super" poziomie... to myślę, że napisanie po raz 50-ty: woow super wash, super malowanie, super super... itp będzie dokładnie tym samym co :super: i przypuszczam, ze przez autora modelu zostanie odebrane dokładnie tak samo. 

Mylę się? Przypuszczam, że jeżeli coś jest "warte komentarza" to jest komentowane - i nie chodzi mi o super zrobiony model warty komentarza - tylko o szczegóły o których warto wspomnieć czy o których warto pogadać. 

I to jest istotne wg mnie w kwestii "stylu i sposobu" komentowania.

• Like 1
3 minuty temu, thor_ napisał:

Zgoda.. ale... ?

Jak widzisz 25 model konkretnej osoby, która od ostatnich 3-5 lat pokazuje modele na "super" poziomie... to myślę, że napisanie po raz 50-ty: woow super wash, super malowanie, super super... itp będzie dokładnie tym samym co :super: i przypuszczam, ze przez autora modelu zostanie odebrane dokładnie tak samo. 

Mylę się? Przypuszczam, że jeżeli coś jest "warte komentarza" to jest komentowane - i nie chodzi mi o super zrobiony model warty komentarza - tylko o szczegóły o których warto wspomnieć czy o których warto pogadać. 

I to jest istotne wg mnie w kwestii "stylu i sposobu" komentowania.

no fakt o tym nie pomyślałem. Tu masz racje.

Teraz, floggerFAN napisał:

no fakt o tym nie pomyślałem. Tu masz racje.

Dlatego pisałem o "dwóch stronach" które warto brać pod uwagę?

Jest jeszcze jedna kwestia myślę - Załóżmy, że widze w galerii nowy post z modelem F-15C - :szok::brawo: Na bank pisze wypracowanie bo to maszyna która kocham !!! ? Ale jak widzę np kolejnego Spitfire'a, Me/Bf109, itp to nie chce mi się pisać ale czuję, ze powinienem pokazać autorowi modelu że wykonał kawałek świetnej roboty więc - :super:

Czy to złe podejście? Warte piętnowania? 

Posted (edited)
6 minut temu, floggerFAN napisał:

edit

Tak przy okazji to w wybitnych relacjach jest całkowita cisza, np;

Bo widzisz mnie MiG-23 nie kręci ? Ale jak pokaże sie galeria to na bank przynajmniej "kciuka" postawie ? 

No i wstyd się odzywać w takim warsztacie, żeby na ignoranta nie wyjść? A kciuka zawsze można postawić - bezpieczniej ? 

Edited by thor_
Posted (edited)
9 minut temu, thor_ napisał:

Bo widzisz mnie MiG-23 nie kręci ? Ale jak pokaże sie galeria to na bank przynajmniej "kciuka" postawie ? 

No dość niefortunnie się to zebrało. Mój nick nie ma nic wspólnego z tą relacją. Owszem znam się z autorem ale... . Chodziło mi o przykład relacji, w której w warsztacie nie ma zapytań (co, kto, i jak). Na koniec to to też 'kciuka' postawię.

edit

Mieszkam w Słupsku. Od zawsze. Mnie MiG-23 kręci. Też od zawsze.

Edited by floggerFAN
dodatek

Panowie, ale problemem nie jest wcale to o czym piszecie.
W tym o czym piszesz @thor_ masz jak najbardziej słuszność, za co mogę dać :super:.
Zerknijcie jeszcze raz od czego się zaczęło...
Autor pisze, że jak nie da lajków w ramach podziękowania to wyjdzie na chama i prostaka, nie potrafiąc sobie poradzić z problemem w sposób słowny...
Nie wiem jaki jest limit owych lajków na forum, ale skoro dostał blokadę, można przypuszczać, że jest to dla niego podstawowy (a nie tylko dodatkowy) sposób komunikacji. 

Bywałem w Rędzikowie baaardzo często kiedy jeszcze funkcjonował tam na full 28 PLM i kiedy jeszcze mówiło się rĘdzikowo ? Na lotnisku zawody LOKowskie i aeroklubowe często dla modelarzy z województwa były organizowane. Wtedy MiG -23 to był super nowoczesny samolot w zestawieniu z MiG-21 które miałem 20 km od domu - Debrzno ?

Ale nigdy mnie nie kręcił ?

Problem z tą relacją jest taki, że będzie baaaardzo długa. Pisanie pod każdym postem, że opad szczęki to trochę wyrażenie spowszednieje. Jeżeli inni mają tak, jak ja to siedzą cicho, bo raczej nie ten poziom, żeby coś skrytykować, a ochy i achy zostawiają sobie na galerię.

• Like 1
Posted (edited)
5 minut temu, Grzes napisał:

Panowie, ale problemem nie jest wcale to o czym piszecie.

Nie wiem jaki jest limit owych lajków na forum, ale skoro dostał blokadę, można przypuszczać, że jest to dla niego podstawowy (a nie tylko dodatkowy) sposób komunikacji. 

Może po prostu nie ma czasu na rozpływanie się w tekście? ? Dziś ludzie bywają zabiegani ? 

Edited by thor_
Godzinę temu, thor_ napisał:

Zgoda.. ale... ?

Jak widzisz 25 model konkretnej osoby, która od ostatnich 3-5 lat pokazuje modele na "super" poziomie... to myślę, że napisanie po raz 50-ty: woow super wash, super malowanie, super super... itp będzie dokładnie tym samym co :super: i przypuszczam, ze przez autora modelu zostanie odebrane dokładnie tak samo. ...

1 godzinę temu, myszaty napisał:

No nie całkiem...są modele wybitne, na dodatek w sferze ,<zainteresowań" - wypada coś skrobnąć jak człeka poruszy jakaś galeria, ale są też modele po prostu fajne (takie neutralne w subiektywnym odbiorze) i tu za wkład i szacunek dla stworzyciela taki lajk jest jak najbardziej na miejscu, ot taki punkcik, że model zauważono i doceniono wkład.

A czy którykolwiek z was zastanowił się nad tym, że skoro są opcje do wyboru (albo napiszesz, albo dasz lajka, albo to i to), to znaczy że twórca tego systemu dał ludziom wybór? I że każdy ma prawo do swojego wyboru i nie powinien być za to piętnowany? Po co się nad tym rozwodzić? Jeden chce pisać, inny woli dać?, a inny ?. Uszanujcie to i niech każdy robi jak chce. 

Thalgonis zgłosil problem techniczny i raczej nie spodziewał się wywołania takiej burzy. Zresztą, ostatnio największe wzięcie mają wątki o niczym, zamiast warsztaty modelarskie. Ale czy ja was oceniam? Jeden pisze, inny robi modele. Wasza sprawa. 

13 godzin temu, Spotter napisał:

Thalgonis zgłosil problem techniczny i raczej nie spodziewał się wywołania takiej burzy. Zresztą, ostatnio największe wzięcie mają wątki o niczym, zamiast warsztaty modelarskie. Ale czy ja was oceniam? Jeden pisze, inny robi modele. Wasza sprawa. 

Ja czekam na kalkomanie zza oceanu ?

13 godzin temu, Spotter napisał:

...

Dzięki Spotter :super: