Skocz do zawartości

"Arenque de toro de Torrejón de Ardoz" - F-104G, Hasegawa 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Kolejny śledzik do porannej kawy. Tym razem wersja "G" w hiszpańskim mundurku. 

F-104G, "C8-1/104-1" ze 104 Eskadry , Ala 6/16, Hiszpańskie Siły Powietrzne, lotnisko Torrejón de Ardoz, Hiszpania 1970

Na początku galerii chciałbym serdecznie podziękować Koledze Matysowi za odstąpienie kalek :piwo:

esVi4J9.jpg

qgnze0P.jpg

KAhaF4y.jpg

vljzchz.jpg

NgF7UDf.jpg

Mkb8d8A.jpg

UreHDHl.jpg

sCHDw4u.jpg

OeGGQFz.jpg

oxYdFSD.jpg

Ttjboo9.jpg

I tą oto galerią opuszczam gościnną Europę i udaję się na poszukiwanie innych ciekawych malowań :odlot:

Można pisać lub :pif:

:kawa:

Edytowane przez abtb
literówka
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pierwszy.

Szlak mnie trafia. Co jeden to ładniejszy. Jak na razie ten podoba mi się najbardziej.:super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki mają to do siebie, że znacznie lepiej wyglądają położone na świetnie zrobionym modelu niż schowane w szufladzie, więc nie ma o czym mówić i polecam się na przyszłość. Poprawię jednak, że w nicku mam a, a nie e. ? 

Jak się w ogóle kładły? Sam jeszcze swoich planów z nimi związanych nie zrealizowałem bo życie jakoś ostatnio skutecznie spowalnia moje modelarskie zapędy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłem! Tak to jest jak się na szybko robi galerię.

Kalki kładły się bardzo dobrze, co prawda trzeba odrobinkę więcej chemii niż do, np, Cartografa, ale spoko jest. 

Dziękuję chłopaki za opinię. Szczególnie rybakom :mrgreen:

Do popołudniowej kawy "dorzucę" deser do śledzia, tak więc po obiedzie należy zachować "czujność czekisty":rozkaz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

To ja pierwszy.

Szlak mnie trafia. Co jeden to ładniejszy. Jak na razie ten podoba mi się najbardziej.:super:

Całkowicie się zgadzam. Dla mnie 4x bomba :szok:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło świetnie, tak jak zresztą pisałem wczoraj wink4 Model bardzo ładny, pomimo jednolitego kamuflażu wygląda atrakcyjnie. Rodzinka się powiększa. Jakich jeszcze brakuje to już wiesz :bleh: 

Robotę robi uzbrojenie, te BL-755 wyglądają zacnie i nietuzinkowo. Czas ulepić swoje :lol:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale hurt tych ołówków... kolejny lepszy niż poprzedni  :mrgreen:

Kalki na uzbrojeniu w 72 to jest dla mnie totalny hardcore - podziwiam takich majstrów :super:  Przy okazji mam pytanie - jak kładziesz takie lilipucie kaleczki na powierzchni łukowej co robisz żeby brzegi nie odstawały? Przy dużych nie ma problemu, ale przy takich 2-3mm to zawsze jest coś nie tak. Czy to może kwestia mocnego zmiękczania albo jakiś extra preparat na przyczepność ?  (ja pod kalki daje tylko klasycznie satynę)

No i tak nieśmiało przypomnę o Sea Kingu :roll:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, M.A.V. napisał:

No i tak nieśmiało przypomnę o Sea Kingu :roll:

Nieśmiało przypomnę, że chyba dość dawno zaglądałeś do warsztatu :wink:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham Starfightery i ten mi się bardzo podoba ! Piękny hiszpan ! Sam mam w kolekcji jednego hiszpańskiego 104 ale wintydżowego bo z Matchboxa. Zrobiłeś kawał doskonałej roboty ! Czekam na kolejne Zippery wTwojej interpretacji :). Z przyjemnością obejrzę. Może teraz jakiś prywatny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zacny okaz w ławicy. Piękny hiszpan Milordzie :super:. Patrzę i napatrzeć się nie mogę. Często oglądając Twoje galerie mam wrażenie że to jakaś magia i że to co wyczyniasz jest po prostu nie możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie :piwo:

19 godzin temu, rudy0007 napisał:

Jakich jeszcze brakuje to już wiesz

Wiem doskonale - prace trwają

18 godzin temu, M.A.V. napisał:

ja pod kalki daje tylko klasycznie satynę

A dlaczego satynę a nie połysk?

 

11 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Może teraz jakiś prywatny

Nie. 

Zdecydowanie nie.

Będzie klasycznie z  "vyzbrojem" - coś dla tych którym bomby przeszkadzają i dla tych którym bomby  nie przeszkadzają. Czyli co najmniej dwa a może i cztery :hmmm:

 

11 godzin temu, kapsel napisał:

Często oglądając Twoje galerie mam wrażenie że to jakaś magia i że to co wyczyniasz jest po prostu nie możliwe. 

Są dwie rzeczy niemożliwe - okopać się w wodzie i wywrócić hełm na lewa stronę. Resztę da się opanować i wyćwiczyć.

Co prawda różnie to wychodzi - jednym się podoba , innym nie - takie życie. Ja jestem tylko skromnym sklejaczem podążającym w bliżej nie określonym kierunku :kaleka:

11 godzin temu, Pires napisał:

ale ten jest w sam raz.

Jakoś tak wyszło wink3

11 godzin temu, Pires napisał:

No i hiszpański, modele w barwach tego kraju nieczęsto goszczą. 

Wczoraj zagościły aż dwa:

WSdMFMu.jpg

 A teraz :odlot:w kierunku zachodzącego słońca w celu szukania inspiracji malarskich. Ale na zakończenie do Europy jeszcze wrócę.

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw Twoich kolejnych starfajterowych projektów. Ja sam postawiłem na coś mniej banalnego a mianowicie 104 w malowaniach cywilnych i użytkowników prywatnych jak Starfighters Aerospace. A jeśli można wiedzieć ile masz tych Starfighterów (ja około 80 ale może być więcej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Staryfajter1954 napisał:

Jestem bardzo ciekaw Twoich kolejnych starfajterowych projektów.

Patrz post wyżej

1 minutę temu, Staryfajter1954 napisał:

A jeśli można wiedzieć ile masz tych Starfighterów

6 zrobionych, na resztę spuszczam zasłonę milczenia

2 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

(ja około 80 ale może być więcej)

:kopara::kopara:

Tyle to nie będzie, zostawiam sobie trochę miejsca na inne modele

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że mu te delikatne skrzydełka nie odpadną od tych bombek

Edytowane przez Moses
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Moses napisał:

Że mu te delikatne skrzydełka nie odpadną od tych bombek

Praktyka pokazała, że nie odpadną :mrgreen:

ufG6hG1.jpg

KNYvzJZ.jpg

 

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.