Jump to content

Yamato 1944 1:200 Nichimo

Recommended Posts

Dzięki ,kartonowy model to zdecydowanie większe wyzwanie.Kiedyś tylko kartonówkami człowiek się zajmował to były bardzo fajne czasy :)

• 1 month later...

Witam

Bardzo ładnie wychodzi ten model mimo wiekowego wyprasek. Ja zabrałem się za karton od Pana Halińskiego ale model maluje i co mogę to poprawiam gdyż budowany jest na 7 kwietnia 45 r i bardzo dużo było zmian. Mam gotowy kadłub i całe uzbrojenie, pracuje teraz nad nadbudówką, jest tam tyle drobnicy i drutów do zamontowania że godziny mijają a wykonanych detali przybywa jak na lekarstwo.  Nie będę zaśmiecał Ci wątku zdjęciami mojego modelu ale jak ukończę model to zamieszczę galerię. Będę tu zaglądał, życzę powodzenia w budowie i pięknego modelu najpiękniejszego pancernika IIWS

Pozdrawiam     Witold Wierzbicki

• Like 1

Za pózno niestety z tymi odlewami model już odpłynął. Samoloty też były fatalnej jakości jak cały ten niby model.

Owiewkę kabiny do Aichi E13A zrobiłem z 2 owiewek z Arado 196.

Cały ten model to jedno wielkie kombinowanie.

Kartonowy model to dopiero wyzwanie i to jedyny model w tej skali dostępny w europie.

Można się pokusić na Nichimo ale sami widzicie jak to wyglądało, kolejna sprawa to cena za ten niby model do złożenia w tej cenie można kupić cztery 200 trampka.

Import z Japonii plus ogromne cło jakie dowalą.

Jest jeszcze ten model z Chin ale cena też jest ogromna.

Miałem możliwość zakupić ten model z Nichimo w 2005 roku za całe 800 zł ale jak zobaczyłem jakość wykonania to odpuściłem a te pieniądze postanowiłem wydać na dokumentacje.

A to mój model,  niestety troszkę stare już zdjęcie.

469.jpg

• Like 1

Wygląda bardzo zacnie,gratuluje.

W europie też pojawiały się pojedyncze sztuki ale oczywiście gdy ja szukałem nie było nic.

Kilka lat temu widziałem Nichimo na aukcji w Polsce za 2500zl ktoś się pewnie przestraszył i sprzedawał.

W Japonii  ceny od 2000 z hakiem do 6000 tysięcy oczywiście trzeba brać pod uwagę to od kogo się kupuje żeby nie dostać kilku cegieł w paczce.

Kupiłem od pewnego gościa zapłaciłem 3000 plus niecały 1000 cła a że nie ja ponosiłem koszta więc wolałem zapłacić więcej i mieć pewność że do mnie dotrze .

Dodatkowo trzeba kombinować i dokupić blaszki z różnych zestawów i robi się piękna suma.

Dziękuję, staram się ale nie zawsze wychodzi. Jest trochę  uproszczeń względem ostatniej monografii Panów Skulskiego i Dramińskiego chociaż staram się wykonać każdy detal który jest tam zawarty.

Dzięki, to jeszcze ostatnie fotki nadbudówki a następne będą w relacji chyba że nie będzie zainteresowania.

Miłego oglądania.

118642710_3167149000034865_3927734098545784290_n.jpg

118653104_229326005156438_3872623851244692653_n.jpg

118658221_313171463126837_3199278018384405593_n.jpg

118711939_1988523147949047_2903301077450547854_n.jpg

• Like 1
1 godzinę temu, Witekw napisał:

Dzięki, to jeszcze ostatnie fotki nadbudówki a następne będą w relacji chyba że nie będzie zainteresowania.

Miłego oglądania.

proponuję założyć własny wątek z budowy. Tu jednak gospodarzem jest zoltan1.

Blacman uczynię to niebawem. Dzięki Zoltan1 staram się jak mogę i co tylko mogę.

Kolejne fotki będą już w mojej relacji z budowy Yamato.

Pozdrawiam

• 2 weeks later...