Jump to content

PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Recommended Posts

Jedyny prototyp PZL P.6, pierwszego myśliwca z silnikiem gwiazdowym, konstrukcji inż. Zygmunta Puławskiego. Pilot: Bolesław Orliński, fabryczny pilot doświadczalny PZL Okęcie. Od 29 sierpnia do 7 września 1931 r. brał udział w pokazach lotniczych, towarzyszących National Air Races w Cleveland, USA. 12 października samolot został zniszczony w wypadku koło Częstochowy (Orliński uratował się na spadochronie).

Zestaw: Arma-Hobby (1/72). Mój pierwszy model żywiczny.

4963.jpg
4964.jpg
4965.jpg
4966.jpg
4967.jpg
4968.jpg
4969.jpg
4970.jpg
4971.jpg
4972.jpg
4973.jpg
4974.jpg
4975.jpg
4976.jpg
4977.jpg
4978.jpg
4980.jpg
4981.jpg
4982.jpg
4983.jpg
4984.jpg
4985.jpg
4986.jpg
4987.jpg
4988.jpg
4989.jpg

• Like 8

Podoba się. W każdym razie ładniejszy niż mój :super:

Czysto zrobiony model. Ale to srebro to jakieś... Albo zdjęcia za bardzo wyostrzone, albo zbyt ziarnista farba metaliczna (Tamiya?). Wyglada jakby go obsypało srebrnym pyłem. Myślę, że AK XM aluminium albo metalizer Alclada (może white alu) dałby większy realizm.

9 minut temu, HKK napisał:

Ale to srebro to jakieś... Albo zdjęcia za bardzo wyostrzone, albo zbyt ziarnista farba metaliczna

Malowane Gunze Super Metallicami, a to dobre farby. Przyjrzałem się właśnie powierzchni i gołym okiem w aktualnym świetle (rozproszonym) wygląda całkiem realistycznie. Jednak na zdjęciach, robionych w słońcu, różnokolorowe wzorki widać nawet bez obróbki (w tym wyostrzania). Daje się je "wygładzić" w obróbce, ale kosztem pożądanych detali i kolorów, więc niech lepiej zostanie tak jak jest.

Być może kolorki powstały podobnie jak na pawim ogonie lub na kałuży zanieczyszczonej benzyną - gra świateł. Możliwe też, że efekt został wzmocniony przez kompresję JPG w aparacie. Rzadko robię w RAWach i tym razem też nie mam nieskompresowanych plików. Będę musiał popracować nad tym zjawiskiem przy kolejnych zdjęciach czegoś srebrnego. Jeśli uda mi się to zwalczyć, powtórzę zdjęcia P.6.

• Super Moderator

I popraw ten "kolnierz" na miejscu pilota, bo jest upackany srebrzanką i cały się mieni.

Może spróbuj zrobić zajęcia,  w sztucznym świetle.

11 minut temu, jawkers napisał:

I popraw ten "kolnierz" na miejscu pilota, bo jest upackany srebrzanką i cały się mieni.

To nie srebrzanka, tylko połysk. Brąz nakładałem już po metalizerach.

13 minut temu, jawkers napisał:

Może spróbuj zrobić zajęcia,  w sztucznym świetle.

To by było zbyt łatwe... a przy tym nie o to mi chodzi. Lubię naturalne światło. W końcu prawdziwe samoloty też oglądamy przeważnie w naturalnym. Wolę poczekać na pogodę na balkonie, niż robić "studio" w namiocie bezcieniowym.