Jump to content

A-6E Intruder VA-196 Trumpeter 1:32

Recommended Posts

Tym razem jeden z moich ulubionych modeli w mojej opinii jest to jeden z dwóch najlepszych modeli odrzutowców w skali 1:32 Trumpetera.

Model dość skomplikowany i wymagający w budowie ale bez większych problemów w zasadzie ma dwa słabe punkty pierwszy to osłony silników które jak myślę z założenia Trumpeter wymyślił że będą pozostawały otwarte a co za tym idzie ich dopasowane gdy chcemy je zamknąć jest słabe i wymaga to sporo pracy. Podobnie jest w materii "nosa" który także wymaga sporo czasu by dopasować go do reszty kadłuba jeżeli chcemy zamknąć radar.

Reszta pasuje do siebie bardzo dobrze i bez problemowo.

Tyle o samym modelu.

Na początek oryginał 

BYzFA5i.jpg

Gotowy model:

UMMA5ik.jpg?19T0NBCK.jpg?1roVoRr2.jpgtwYpoOn.jpg?1WxOYhAr.jpg?1dQRlhUG.jpg?2Mmyo8AG.jpg?1iD3bq1i.jpg?2V658ysg.jpg?2SBzffTr.jpg?16VUCZ8G.jpg?1UjKqb9u.jpg

• Like 12

Cudny, jak zwykle :D a propos oryginału, czy ten samolot w rzeczywistości miał zmieniane malowanie na stateczniku, zgodnie z tym co pokazałeś na modelu? Bo jednak statecznik z tego zdjęcia i statecznik na modelu wyglądają kompletnie inaczej... 

• Like 1

O ile wiem problemem są kalki które wykonał Trumpeter zresztą z kalkami Trumpka są w wielu zestawach problemy. Znalazłem także nie co inna wersję tego malowania ale kolory oznaczeń na stateczniku także odbiegają od włąsciwych.

Szanowny Panie Kolego Modelarzu Koreańska Republika Ludowa.

Model jest świetny, as usual! Obserwuję pańskie dzieła od dawna i z podziwem. Jeśli chodzi o kolory na stateczniku pionowym: różnice widoczne są głównie w "diabełku". Przy pańskich umiejętnościach, oznacza to pędzelek 00, trochę rozcieńczonej emalii olejnej dowolnej firmy i ok. 15 minut pracy na obydwu stronach. Oczywiście - pomarańcz i czarny; białka "oczek" się zamaluje. Będą różnice? Historia nie zna przypadku obserwatora, który widziałby jednocześnie obydwie strony statecznika.

Różnice odcieni reszty? Nie bądźmy drobiazgowi; zdjęcie oryginału jest zażółcone (to naturalne, bo nie robione "cyfrą"), zdjęcie modelu - z przewagą niebieskiego. Przy odpowiednim balansie pewnie nie byłoby widać różnicy. Nie bronię tu "Trombiciela", wystarczająco wiele razy dali już ciała, ale trzeba im oddać, że się uczą i robią modele, których nie robią inni. Muśnie Pan diabełka (jeśli już) i będzie bardzo, bardzo OK.

Tak właśnie jest. Gratuluję i pozdrawiam.

• Like 1

Podoba mi się - tym bardziej, że zam mam w jakimś stopniu rozpoczętego A-6A Hobby Bossa w 1/48, który planuję ze złożonymi skrzydłami.

Więc miło popatrzeć na ten model.

6 minut temu, M.A.V. napisał:

Piękny !    :super:

PS: świetnie wyszło oszklenie - serio taki dobry materiał wyjściowy, czy dużo pracy to kosztowało?

To efekt polerowania choć sam materiał był dobrej jakości już na wstępie.

Dziękuję serdecznie wszystkim, cieszę się że model jest pozytywnie przez was odbierany.