Jump to content

Problem z aerografem.

Recommended Posts

To co pokazałeś na filmiku jest zbyt regularnym pulsowaniem i jak dla mnie nie możliwe jest, żeby problem tkwił w jakimś zabrudzeniu, nieszczelności itp.. Może sam reduktor na kompresorze jest za to odpowiedzialny? Może jest ktoś kto się zna na budowie takich reduktorów i napisze, czy może on być odpowiedzialny za takie regularne pulsowanie podawanego powietrza?

Może niepotrzebnie szukasz problemu w aerografie. Zaczniesz go rozkręcać, wymieniać części, a powinieneś zacząć od wyelminowania najbardziej prawdopodobnej przyczyny na jaką wskazują objawy, czyli problem z podawanym powietrzem.    

Edited by arhtus

Może tętnić na reduktorze, szczególnie przy niższych nastawach ciśnień, to jest urządzenie stricte mechaniczne oparte o membranę i sprężyny.

Zobacz na manometr wyjściowy ( jeśli jest)  czy przypadkiem wskazówka nie ma delikatnych skoków w tym czasie - to może być trop...niekoniecznie musi być to widać bo chińskie manometry są mało precyzyjne...jak mam camozzi  z zakresem max 4 bary i u mnie było widać drgania, na oryginale do 10 lipa - za duży zakres....

Jeśli masz terkotanie a i zaobserwowałeś bąbelki w zbiorniczku na bank uszczelniacz na gwint dyszy.Miałem to samo w modelu 266.Ale kupowałem go używanego i tam uszczelniacz był zmyty.Tamiyowski zestaw uszczelniacza rozwiązał problem.

• Like 1

Możesz dać i mikro kropelkę ERSATZ na jakiś czas zwykłego supergluta.Delikatnie odkręć i mniej więcej w połowie gwintu ,,polać,, klejem potem dokręcić dyszę delikatnie.Objawy powinny ustąpić.Nie,mniej jednak rozklejenie nie jest problematyczne .Następuję od razu.Po odkręceniu dyszy.Potem jak uda się zakupić już wymagany uszczelniacz zmyć można i trzeba w nitro ten klej albo debonderem od Wamoda.Przetestowałem takie rozwiązanie działa.Ale trzeba umieć zaaplikować odpowiednią ilość kleju.Nie jest to rozwiązanie najlepsze ale na teraz starczy.Z woskiem patentu nie próbowałem.Ale ponoć działa i to skutecznie.