Jump to content

Recommended Posts

Witam Was użytkownicy!

Mam na imię Grzegorz i pochodzę z Leszna w woj.Wielkopolskim. Rozpoczynam dopiero przygodę z modelarstwem i bardzo się cieszę, że trafiłem właśnie tutaj, na forum Modelwork. Zapewne będę pokazywał moje postępy w pracach oraz dręczył Was pytaniami jednak mam nadzieję, że będzie się miło w takim towarzystwie pracowało.

Pozdrawiam.

Edited by GregoryD
  • Like 2

Ogólnie pasjonuje się pożarnictwem. Jestem strażakiem OSP jednak modeli samochodów pożarniczych (bynajmniej tych plastikowych) jest trochę mało. Więc postanowiłem sklejać modele samolotów. Począwszy od II wojny światowej (może nawet i I wojny światowej) i powoli piąć się do samolotów nowożytnych myśliwce itd. Jeżeli uda się dobrnąć i posklejać ulubione modele to chce też rozpocząć przygodę z samolotami gaśniczymi i pasażerkimi. Wiem mój tok myślenia jest dość szeroki jeśli chodzi o te samoloty, przyznam się że chce to potraktować hobbystycznie jednak profesjonalnie i mieć satysfakcję z tego co robię :) 

57 minut temu, GregoryD napisał:

Ogólnie pasjonuje się pożarnictwem. Jestem strażakiem OSP jednak modeli samochodów pożarniczych (bynajmniej tych plastikowych) jest trochę mało. Więc postanowiłem sklejać modele samolotów. Począwszy od II wojny światowej (może nawet i I wojny światowej) i powoli piąć się do samolotów nowożytnych myśliwce itd. Jeżeli uda się dobrnąć i posklejać ulubione modele to chce też rozpocząć przygodę z samolotami gaśniczymi i pasażerkimi. Wiem mój tok myślenia jest dość szeroki jeśli chodzi o te samoloty, przyznam się że chce to potraktować hobbystycznie jednak profesjonalnie i mieć satysfakcję z tego co robię :)

Cześć.Są fajne samoloty do gaszenia pożarów temat również może Tobie odpowiadać w kwestii pożarnictwa.:gitara:

1 godzinę temu, GregoryD napisał:

jednak modeli samochodów pożarniczych (bynajmniej tych plastikowych) jest trochę mało

Bynajmniej nie oznacza tego samego co przynajmniej. Nie że się czepiam, ale niewłaściwe użycie tego wyrażenia zawsze powoduje u mnie odczucie drapania pazurami po tablicy😉

Sam temat pożarnictwa bardzo ciekawy. Jest trochę modeli wozów strażackich, jak również wszelkiej maści latadeł. Ogólnie to nie moja bajka, ale z ciekawości z chęcią od czasu do czasu zerknę. 

2 godziny temu, GregoryD napisał:

Ogólnie pasjonuje się pożarnictwem..... więc postanowiłem sklejać modele samolotów.....

Jeśli miałbym coś zasugerować to można połączyć jedno i drugie - polecam model samolotu pożarniczego Canadair CL-415 w 1:72 (wydał go i Heller i Revell i Italeri). Sam sklejałem Italerkę. Bardzo dobry model na początek, łatwo dostępny, a i można wskoczyć na głębszą wodę bo NH Detail wydał do niego blaszki.

Taki:

275933-11185-40-pristine.jpg

Edited by M.A.V.