Jump to content

Drzewka iglaste - pierwsze w życiu ;)


Recommended Posts

Witam,

Swoją przygodę z modelarstwem postanowiłem zacząć od...drzewek XD Po obejrzeniu tutorialu na YT chciałem sprawdzić czy coś mi z tego wyjdzie. Cały warsztat musiałem kompletować od zera (oby się nie okazało, że wyrzuciłem tylko kasę xd)

Skala H0 - drzewka miedzy 14-17 cm

Materiały: kołek balsowy (średnica 5 mm), cienki drucik florystyczny (ok. 0,3 mm), klej cyjanoakrylowy, klej w sprayu Renesans, gwoździki do zrobienia pinu, brązowa farba w sprayu (już widzę, że za jasna trochę jest), pył trocinowy do zrobienia faktury kory, trawa elektrostatyczna NOCH taki jaśniejszy zielony 1,5 mm, NOCH ciemna zieleń 2,5 mm, Faller słomiana 6 mm (później malowana na brązowo).

Wstawiam zdjęcie gotowego 1 z 6 drzewek. Efekt...jak na pierwszy raz powiedzmy, że jestem w miarę zadowolony. Ogólnie pracochłonna metoda. Coś mi nie gra ten ciemny zielony (zdjęcia nie do końca oddają kolor - w rzeczywistości jest ciut bardziej intensywny). Może poradzicie coś z krótkiej trawki elektrostatycznej o sprawdzonym kolorze do iglaków? Każde opinie mile widziane. Przypominam, że jest to pierwsza rzecz w moim życiu jeśli chodzi o takie majsterkowanie ?

 

DSC_3230.JPG

DSC_3231.JPG

DSC_3233.JPG

DSC_3240.JPG

DSC_3242 - Kopia.JPG

DSC_3243.JPG

Edited by Alex17KAROLEW
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.