Skocz do zawartości

M48A3 Patton Dragon 1:35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Spotter napisał:

Jeżeli chciałeś uzyskać odcień Olive Drab, to za mało brązowy jest.

Właśnie w tym kolorze nie powinno być ani brązowego ani żółtawego akcentu. Jedynie szarość i zieleń.

11 godzin temu, micmal napisał:

Osobiście wolałem poprzednią wersję kolorystyczną, ale to moje subiektywne odczucie. Teraz rozjaśniałeś chyba bazowy kolor białym i dlatego tak "blado" wyszło.

Mi też się poprzedni kolor bardziej podobał. Był bardziej plastyczny ale za bardzo szedł w drugowojenny OD. Kolor bazowy tak jak poprzednio nakładałem na wcześniejszą czarno białą bazę i nie rozjaśniałem żadną inną farbą. Przy tamtym podejściu rozjaśnienia szły w kolor żółty a teraz poszły w jasną szarość. Ogólnie bardzo niewdzięczny do odtworzenia ten wietnamski kolor, ale zobaczymy co z tego wyjdzie jak się pobawię olejami. Sam jestem ciekawy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Z tego co ja czytałem, to po Drugiej Wojnie Światowej w kolorze OD zmieniło się tylko to, że zamiast farby matowej zaczęto stosować półmatową, a właściwie lekko błyszczącą - co na czystych pojazdach daje wrażenie ciemniejszego koloru. Nie wiem jak tam z kolorem "drugowojennym", ale zgadzam się ze stwierdzeniem, że ten nowszy nie powinien uciekać ani w brąz, ani w żółtość.

 

Jedna dodatkowa uwaga - trzeba uważać na pojazdy, które były używane przez Marines albo miały z nimi coś wspólnego - bo oni używali jeszcze innego koloru - 34079 Forrest Green - i to może mylić.

 

Przy okazji - Humbrol 66:

humbrol-farba-nr-66-olive-drab-matt-14-m

Ten kolor jak się pomaluje sidoluksem to jest praktycznie nie do odróżnienia od farby którą była pomalowana moja skrzynka amunicyjna. To chyba okazuje, ile tego zielonego tam potrafi być...

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Model dostał nowe kalki z zestawu Tamiya. Tu podziękowania dla @martinello, który mi je podarował :piwo:. Złożyłem też do kupy zawieszenie i założyłem gąsienice. Chciałem mieć to z głowy z dwóch powodów. Po pierwsze nie chciałem manewrować już modelem i kłaść go na pleckach po działaniu olejami a po drugie chodziło o gąsienice. Są bardzo delikatne na łącznikach i co chwile kiedy nimi manewrowałem przy malowaniu to coś się łamało. Teraz mam to już z głowy a niewiele brakło a by mi tych łączników zabrakło. Można więc działać dalej :)

4e9e2bd6c095daf386bd2a098a7e3cf1.jpg?epi

 

9b70e00a05603f1cb002e9be8726cdc1.jpg?epi

 

84077f200cc77e5776faf07021b9ce74.jpg?epi

 

5b434f9ad05bc70e3da93add9fef1a70.jpg?epi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrudzony. Nie jest to dokładnie co sobie zamierzałem ale i tak lepiej niż poprzednio. Jak oleje wystygną to dodam jeszcze trochę zacieków na przodzie kadłuba i przy uchwytach na wieży. Pobrudzę też dolne partie z przodu i tyłu czołgu i chyba będzie na tyle. A potem klamoty i przydałoby się zakończyć zabawę z Pattonem.

abd04b199e16ca0d2b37d68862b2ba65.jpg

 

bf2a7922ffb0c9f0b1e02640e4013703.jpg

 

bfc66f58a7b64005dbf47bd52050902a.jpg

 

139c8b0767ceda662a9fb627bbe60115.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie idzie 😀 Teraz bardziej mi się podoba. Na pierwszym zdjęciu ciekawie wygląda wieża czołgu, coś się na niej dzieje, widać grę kolorów, rozjaśnienia, przebarwienia, osłona jarzma też mi się podoba. Przydałyby się zbliżenia, żeby "momenty" wyłapać 😃

Ajabym teraz:

1. Zrobił...dokładnie tak jak napisałeś z brudzeniem. Może z przodu kadłuba od spodu jakieś dwa mokre zacieki? Zastosowałbym do brudzenia oleje lub pudry Tamki do kurzenia. W zakamarkach na błotnikach i przodzie dałbym trochę prawdziwej ziemi. Pamiętałbym też o zakamarkach na wieży. 

2. Coś mi nie gra z tylną płytą. Trochę monotonna się wydaje na tym etapie, ale to może wina dalszego ujęcia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, micmal napisał:

 Coś mi nie gra z tylną płytą. Trochę monotonna się wydaje na tym etapie, ale to może wina dalszego ujęcia.

Chyba jest czystsza od reszty, stąd takie wrażenie. Poza tym  bardzo ładnie rozjaśniony i przybrudzony. Osłona jarzma super.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy!

20 godzin temu, micmal napisał:

W zakamarkach na błotnikach i przodzie dałbym trochę prawdziwej ziemi.

Dokładnie taki miałem plan jeszcze przed malowaniem i kupiłem nawet Sand and Gravel Glue ale na szczęście przetestowałem wcześniej na złomie i ... Wypala białe plamy w lakierze lub zostawia bardo widoczny ślad - granicę gdzie się rozpłynie. Z tego powodu pomysł zarzuciłem.

20 godzin temu, micmal napisał:

Coś mi nie gra z tylną płytą. Trochę monotonna się wydaje na tym etapie, ale to może wina dalszego ujęcia

Tak jak napisał @zaruk jest jeszcze prawie nie pobrudzona. Rzucę tam jakiś pigment na końcu ale i tak większa jej cześć będzie zasłonięta klamotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TAW napisał:

kupiłem nawet Sand and Gravel Glue ale na szczęście przetestowałem wcześniej na złomie i ... Wypala białe plamy w lakierze lub zostawia bardo widoczny ślad - granicę gdzie się rozpłynie. Z tego powodu pomysł zarzuciłem.

Toś mnie zmartwił, bo zamierzałem przy pomocy tego siuwaksu nieco przybrudzić pojazd (na szczęście jeszcze nie kupiłem). Ciekawe co wujek najtszift na to - on chyba nałogowo używa...  Czego będziesz próbował? Rozwodnionego wikolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę tak samo. Może spróbuj na innym lakierze - oczywiście dla nauki, bo chyba nie będziesz lakierował ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem telewizorek i dodałem mu trochę brudu - w końcu to jednak frontowiec 😉 Myślę, że udało się nie przysłonić nim malowania. Sam czołg uważam już za skończony. Dodam tylko washa na pasek przy uchwycie na kanister kiedy będę się zajmował klamotami. Ufff... Czuję już nadchodzący koniec :) Dziś troszkę więcej zdjęć bo to już prawie galeria.

9f5a7e61b08fe4f4ef5fb2b2e5de1b48.jpg

 

9df0f6deac090f4303a5d3078f98fcfb.jpg

 

a0cb2eaaceb837e2d594cf9532b936c9.jpg

 

c146d5dc4b96299d937b4cc2e3c9e222.jpg

 

0e5eed0a5748ecfe792b2a73d68fccc6.jpg

 

104854debeee6cdbde5948442cbad0c2.jpg

 

76b72e5fc0fac71aa917623d81eb8dab.jpg

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.