Jump to content

Douglas F4D-1 Skyray, Tamiya, 1:48

Recommended Posts

Posted (edited)

Taki tam szybki projekt na boku bez większego spinania. Gdyby zliczyć czas, jaki poświęciłem na ten zestaw, to zamknęłoby się to w dwóch dniach.

Wypraski są już wiekowe, ale widać, że to Tamiya, bo wszystko pasuje do co milimetra. Kompletnie w żadnym miejscu nie użyłem szpachli. Malowany AK RC, Tamiya i Gunze, drobne detale Vallejo i Model Master, krawędzie natarcia aluminium z serii AK Xtreme Metal. Brudzony farbami olejnymi dla artystów. Co mnie cieszy, to fakt, że zestaowe kalkomanie siadły rewelacyjnie przy pomocy płynów Gunze, wszystkie linie złapane. Bo w zestawach Tamki zawsze miałem problemy.

Całość prosto z pudła, dokupiłem jedynie maski New Ware. Rewelacja, przekonałem się do nich i jak będzie potrzeba, to będzie to mój pierwszy wybór jeśli chodzi o maski.

Minus jest taki, że owiewka mi od środka zaparowała. Sądzę, że nie jest do od kleju, tylko zrobił się odkurz, bo na górze jest otwór i zamiast zabezpieczyć to malowałem z otwartym. Teraz zastanawiam się, czy nie oderwać i nie zrobić otwartej kabiny, ale boję się, że szkodzę oszklenie.

kTfID6Y.jpg

pd6GscM.jpg

9x1VX1U.jpg

JyOVZ1c.jpg

gxIlzQZ.jpg

LRXMuNX.jpg

sDzP6Z1.jpg

c0qipV8.jpg

Edited by Mates
  • Like 5
  • 2 weeks later...

Ładny model, jak zwykle u Ciebie czysto zrobiony, ale trochę mu brakuje "wyrazu". Brak brudzenia na spodzie rzuca się bardzo w oczy, na górze zresztą też jest za czysty.
Szkoda że nie pokusiłeś się o nieco ciekawsze malowanie, bo są takie jak widać poniżej i do tego pobrudzone tak, że wiele można by z tego zestawy wyciągnąć.
Ale model ładny, dziwne że nikt nie skomentował.

Aircraft of the Month: F4D Skyray - YouTube

• Like 1

@SoloNie modyfikowałem zdjęć w galerii, ale góra i spód już po fakcie została nieco bardziej ubrudzona. Góra podobnie jak na foto, które podałeś. Na żywo jest bardziej widoczne. Pasy antypoślizgowe są pociapane szarym kolorem farbą olejną i nie są takie monotonne. Dokleiłem jeszcze jedne rakiety na spodzie.

eqC2LJ0.jpg

fP0ZgQX.jpg

Ta kolorystyka nieco monotonna, ale wybrałem jedno z zestaowych malować. Tamiya oferowała jeszcze to z niebieskim statecznikiem (z wizualizacji na pudełku), ale mając złe wspomnienia z kalkami Tamiya, nie brałem się na to. Tam ma przyjść na cały statecznik kalka, więc mogłoby być to trudne do kładzenia. 

• Like 1
  • 1 month later...

Cieżko Solo utytłać maszynę, która nie dośc że była bardzo krótko uzywana, kariera Fordów w USMC 6 lat (1957-1964), z czego w miedzy czasie jeszcze miale zmieniane malowanie. Chociaż dół powinien być bardizej wyesplatowany bo właśnei tam głównie maszyny się brudzą. 

11013627_803008503139890_1990036532501644031_n.jpg

Edited by Moses