Jump to content

Ju 87B-2 Stuka, Airfix 1/72

Recommended Posts

Witam,聽

Przedstawiam model Ju 87B-2 Stuka, Airfix 1/72. Model robiony prosto z pudla, po (kolejnej) dlugiej przerwie i przy permanentnym braku wolnego czasu ostatnio... Zacz臋ty w listopadzie zesz艂ego roku 馃槈聽Malowany Mr. Color, brudzony farbami olejnymi Abteilung.

Model w malowaniu pustynnym, zale偶a艂o mi aby go delikatnie przykurzy膰.

Zapraszam do krytyki.

IMG-4477.jpg

IMG-4477-1.jpg

IMG-4479.jpg

IMG-4480.jpg

IMG-4482.jpg

IMG-4483.jpg

IMG-4484.jpg

IMG-4485.jpg

IMG-4486.jpg

IMG-4487.jpg

IMG-4488.jpg

IMG-4489.jpg

IMG-4490.jpg

IMG-4491.jpg

IMG-4495.jpg

• Like 5
Posted (edited)

Podoba si臋. Zw艂aszcza d贸艂 i kabina z oszkleniem.聽Maski robi艂e艣 sam czy korzysta艂e艣 z gotowc贸w? Obicia na chodnikach i natarciu skrzyde艂 ju偶聽mniej 馃槈

Edited by panDespota

Dzi臋ki :)

Bardzo podobne mam zdanie 馃槈聽Maski samodzielnie - ta艣ma Tamiya i skalpel. A nad obiciami faktycznie musz臋 popracowa膰, bo efekt nie do ko艅ca taki, jak zamierza艂em.

Godzin臋 temu, M.A.V. napisa艂:

Bardzo 艂adny szkrab :super:聽聽聽聽聽聽聽聽 偶mijka rewelacyjna - by艂a na jednej kalce z znaczeniami ?

Dzi臋kuj臋 :)

Nie, 偶mijka by艂a osobno i to w dw贸ch kawa艂kach. Oznaczenia naniesione po naklejeniu w臋偶a.

Podoba si臋, troch臋 dziwi RLM65 na sp贸d, bo w Afryce chyba by艂 u偶ywany RLM 78. Obicia na kraw臋dziach przesadzone moim zdaniem, ko艂pak te偶. Brudzing od spodu mocny, no i jako艣 tak po Afryce cz艂owiek spodziewa艂by si臋 raczej py艂u, a nie zaciek贸w od b艂ota czy brudu.

Jak og贸lne wra偶enie ze sklejania tego modelu? Bo to chyba te nowe formy? Jeszcze go nie kupilem, ale chcia艂em go zrobi膰 w w臋gierskim malowaniu, mam do niego kalkomanie.

4 godziny temu, GreGG24 napisa艂:

Podoba si臋, troch臋 dziwi RLM65 na sp贸d, bo w Afryce chyba by艂 u偶ywany RLM 78.

By艂, ale w schemacie afryka艅skim. Tutaj mamy typowy schemat europejski, na kt贸ry dora藕nie na艂o偶ono piaskowe plamy (prawdopodobnie w艂osk膮 farb膮).

Nie moja skala ale fajny modelik. Ajabym tylko dwie rzeczy poprawi艂, obite chodniczki na skrzyd艂ach kt贸re chroni艂y w艂a艣nie przed otarciami i odrapane do metalu 艂opaty 艣mig艂a kt贸re by艂y drzewniane wink4. Poza tym czysto i schludnie.

• Like 1
18 godzin temu, GreGG24 napisa艂:

Jak og贸lne wra偶enie ze sklejania tego modelu? Bo to chyba te nowe formy? Jeszcze go nie kupilem, ale chcia艂em go zrobi膰 w w臋gierskim malowaniu, mam do niego kalkomanie.

Tak, to nowy Airfix Bez wi臋kszych problem贸w, ale te偶 bez zachwyt贸w. Nie przepadam jako艣 za modelami tej firmy.聽

4 godziny temu, barszczo napisa艂:

Nie moja skala ale fajny modelik. Ajabym tylko dwie rzeczy poprawi艂, obite chodniczki na skrzyd艂ach kt贸re chroni艂y w艂a艣nie przed otarciami i odrapane do metalu 艂opaty 艣mig艂a kt贸re by艂y drzewniane wink4. Poza tym czysto i schludnie.

Tak, wiem聽wiem, przegi膮艂em z obiciami - niestety 馃槥聽Nie b臋d臋 ju偶 z tym nic kombinowa艂, bo mog臋 tylko pogorszy膰. Nast臋pny b臋dzie lepszy 馃槈

18 godzin temu, GreGG24 napisa艂:

Brudzing od spodu mocny, no i jako艣 tak po Afryce cz艂owiek spodziewa艂by si臋 raczej py艂u, a nie zaciek贸w od b艂ota czy brudu.

No to poligon do艣wiadczalny by艂 troch臋 dla mnie, a chodzi艂o mi bardziej o wycieki smar贸w, olej贸w i brudu z samolotu, a nie pobrudzenia elementami zewn臋trznymi.

Dzi臋kuj臋 za pozytywne opinie i cenne uwagi. Nast臋pny powa偶niejszy model b臋dzie mia艂 relacj臋, to i b艂臋dy b臋d膮 korygowane na bie偶膮co.

Pozdrawiam!

elegancki 馃憤 bardzo przyjemnie wygl膮da, kalka zw艂aszcza z w臋偶em 艣wietnie siad艂a, widz臋 偶e te偶 zdecydowa艂e艣 si臋 na b艂臋kitn膮 wstawk臋 na sterze kierunku (s膮 dyskusje czy to nie jest cie艅 na zdj臋ciach)

Jak na samodzielne maskowanie szklarni to szacun, jest troche do oklejenia, wysz艂o b dobrze. Co do obi膰 to sam wiesz, brudzenie og贸lnie spoko - mo偶na jeszcze podwozie przykurzy膰 bo jednak to Afrtyka.

I tak mi si臋 my艣l na koniec nasuwa 偶e fajnie 偶e w ko艅cu jest w miar臋 poprawny sztukas B2 "spud艂a" (ja walczy艂em z Italeri, tam jest troche b艂臋d贸w, najtrudniejszy to skopane oszklenie, u Ciebie wygl膮da jak nale偶y, m贸j -> klik , troche tam te偶 o historii i kolorach tego egemplarza)

pozdrawiam!

ww

Edited by wuwumaster