Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Pora dość późna, a może ktoś to przeczyta za dnia - stąd kombinowana forma przywitania. "Witam" nie piszę, bo jest to zwrot zarezerwowany dla gospodarzy, a na tę chwilę jako świeżak jestem tu gościem.

Co by się też nie chować za nickiem: na imię mam Krystian, jestem z okolic Błonia w woj. mazowieckim. Przygodę z modelarstwem miałem za dzieciaka dość krótką - skończyło się na rozgrzebanym MIGu od Plastyka i sklejonym bodajże B-767, ale bez jakiegokolwiek malowania, ze zniszczonymi kalkami.

Teraz, mając niemalże 30 wiosen na karku, postanowiłem spróbować ponownie. Z podstawami teorii zapoznaję się od jakichś 2 tygodni, zarówno oglądając tutoriale na YT, jak również przeglądając różne wątki na forach ("o ho, to już na pewno wszystko wie i po co takiemu jakieś fora"), jednocześnie kompletując wyprawkę potrzebną do wystartowania i spróbowania swoich sił.

Jako iż zaczynam ponownie od zera, a przez parę lat życia zdążyłem zorientować się co mnie kręci bardziej, a co mniej, postanowiłem wystartować w "pancerce" 1:35. Upatrzyłem już sobie nawet zestaw Sd.Kfz.251.1 z 5 figurkami od Tamki (trochę przez wrodzonego "janusza", bo w końcu kurła zestaw za pisiont złoty, a jest pojazd i pińć ludzków).

Każdy uczeń potrzebuje swojego mistrza, który wskaże drogę, naprowadzi lub skrytykuje. Zaawansowanych adeptów sztuki modelarskiej na tym forum z pewnością nie brakuję, więc oto jestem - zupełny noob z ambicjami na początkującego modelarza.

Mam nadzieję, iż społeczność Forum przyjmie mnie do swego grona, a z czasem może nawet i ja będę mógł napisać to i owo, by wesprzeć innego człeka w potrzebie wiedzy.

Edited by nonalaker
opis "branży"
  • Like 4