Jump to content

Recommended Posts

Type 69 w malowaniu wojsk irackich ( 1991 rok ), dodane gąsienice friule, lufa Aber ( polecam ) oraz trochę scratchu. Miłego oglądania :)

50123231836_9d3cd00855_o.jpgDSC_0356 by Paweł Koseda, on Flickr

50123230451_5b039bb20e_o.jpgDSC_0362 by Paweł Koseda, on Flickr

50122667083_f4876c76f2_o.jpgDSC_0360 by Paweł Koseda, on Flickr

50122667413_a5f6290807_o.jpgDSC_0359 by Paweł Koseda, on Flickr

50123455657_1163876d0d_o.jpgDSC_0358 by Paweł Koseda, on Flickr

Edited by axel1st
  • Like 5
Posted (edited)
25 minut temu, piotrkur napisał:

Daje radę!:super:rurociąg "samorobny" czy zakupiony?ale żeby nie było..brak śladów dojazdu..chyba że go zrzucili:mrgreen:

Dzięki. W rurociągu kupny był tylko zawór, reszta to moja inwencja twórcza, bloczki odlane z gipsu, druciane uszy, do zaworu dorobione śruby oraz pierścienie. A śladów brak, bo czołg stoi dłuższą chwilę na pozycji, gdzieś w Kuwejcie, gotowy do odrzucenia sił obrońców ropy tfu demokracji? 

Edited by axel1st

Ładny pojazd na dobrym terenie i świetny pomysł z rurociągiem, który pokazuje o co chodzi w konfliktach w tym regionie. Taka ciekawostka mi się przypomniała, że na początku Operacja Iraqi Freedom nazywała się Operation Iraqi Liberation lecz skrót był zbyt dosłowny ?

• Like 1
  • Haha 1
  • 2 weeks later...

Świetny sam model, brudzenie i podstawka, a rurociąg jest kapitalnym smaczkiem :)
Patrząc teraz na oryginał, pogiąłbym jedynie nieco te boczne fartuchy, został też chyba nieusunięty szew pośrodku osłony jarzma.

Moje klimaty czyli ODS :D.Czołg świetny:super: ,jedyne czego się można czepić to, to że śladów dojazdu nie ma ( jak słusznie zauważył Kolega Piotrkur) i nie ma spawu na łączeniu łuku  z prostym odcinkiem odcinkiem tej rury ,ale to takie zboczenie zawodowe jest, a zawór świetny  z przekładnią taki do dużych średnic ,oglądałem z bliska są nawet podkładki pod nakrętkami :super:. Dorobiłbyś  paru oglądających go z zaciekawieniem obrońców demokracji (ropy) :mrgreen:.W sumie bardzo pozytywna dioramka,  .Pozdr. A.

oryginał w skali 1:1 kiedy wpadł w ręce Amerykanów - co do tego nie jestem w 100% pewien, musze przeszukac swoje archiwum gdyz o ile mnie pamiec nie myli pokazane czolgi nie byly czolgami irackimi zdobytymi przez ... ,,obrońców demokracji (ropy) ,,

Model pierwsza klasa. Zwraca uwagę charakterystyczne dla T-5x i pochodnych zwis gąsienic - bardzo dobrze wyszedł. Możesz napisać jak uzyskałeś efekt zapiaszczonych gąsienic? Chodzi za mną coś w stylu "żagańskich piasków" i nie wychodzi...
 Rurociąg super klimat, tylko może warto by go rozwiercić?

6 godzin temu, Michal_G napisał:

Model pierwsza klasa. Zwraca uwagę charakterystyczne dla T-5x i pochodnych zwis gąsienic - bardzo dobrze wyszedł. Możesz napisać jak uzyskałeś efekt zapiaszczonych gąsienic? Chodzi za mną coś w stylu "żagańskich piasków" i nie wychodzi...
 Rurociąg super klimat, tylko może warto by go rozwiercić?

Dziękuję :) Zwis gąsienic to poniekąd zaleta gąsienic z metalu, odpowiednio dobrana długość i przyklejenie do kół napinających i napędowych. Ubrudzenie gąsienic to efekt uzyskany Dust Depositem i pigmentami. Ten pierwszy został użyty także na reszcie modelu, bo pozwala uzyskać subtelne zakurzenie pancerza :) Rurociąg zakleiłem celowo z dwóch powodów, pierwszy to gruba ścianka aluminiowej rurki, a po drugie uznałem, że takie ostre zakończenie może dziwnie wyglądać