Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Wrzucam foty gotowego silnika, czyli rozdział pierwszy, za mną :)

734fae6fb43945ab.jpg

6b685faa2f022d7d.jpg

b5c2ecfd8553fb14.jpg

2c403ba6426ab2ce.jpg

e9ce230d9d13f454.jpg

5f99e01ccb7f3806.jpg

51a2bd67b3d7abcd.jpg

Edited by Bartas89
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Siemano   Zaczynam walkę, ze swoim trzecim motorkiem, i wybór padł na Kawasaki, ze względu na to, że chciałem złożyć coś sportowego (ale nie torowo-wyścigowego). Model prosto z pudła, bo mimo chęci ku

Rozdział 12/19

Rozdział 16,17/19

Posted Images

3 godziny temu, DarkWing napisał:

Dla mnie żaden kłopot i zawracanie głowy.

Jeśli będziesz miał ochotę - oferta aktualna

Przepraszam Sławku że Cię bez zapytania wkręcilem ale dziękować pomogło i kolega Bartas coś już nam pokazał.

Zdanie zmieniłem ,dobra robota ale tak jak napisał kolega M.A.V. modelarstwo to ma być sama przyjemność.

Ja czasami odpoczywam między modelami  żeby nabrać chęci , energii i zaplanować kolejność prac bo pośpiech nie daje dobrych efektów i powoduje niepotrzebny stres a to nie idzie w parze z modelowaniem.?

No i fajnie... czysto, estetycznie... nawet śrubki zaznaczone ładnie ?

Jedynie troszkę plastikowo ale OK, na koniec i tak większość silnika zniknie pod osłonami.

Nie miałem pomysłu jak można taki czarny silnik zrobić mniej plastikowym?

Użyć odcieni czerni... czarny nie zawsze jest czarny...

Na krawędziach zrobić lekkie przetarcia ale nie do gołego, święcącego metalu.

Szarym (ciemnym) lekko przybrudzić - najlepiej w zakamarkach - suche pastele...

zdecydowanie lepiej na lakier i to najlepiej najpierw połysk, potem wash i na koniec jak już jest OK to lakier mat....

Będzie OK :)

Jak dasz wash bez lakieru to przy ścieraniu nadmiaru możesz niechcący pozbyć się farby...

45 minut temu, Dorotka napisał:

To akurat było oczywiste :super:

Nie do końca, bo najpierw zaopatrzyłem się w Tamkę TS-50. A tego ZP musiałem z zagranicy ściągać, bo żaden sklep w Polsce tego nie miał, a na pytanie czy mogą ściągnąć to pisali, że żaden ich dystrybutor też tego nie ma. Ale ten kolor od ZP jest piękny :D

• Like 1
Godzinę temu, oliardi napisał:

Dzięki :) Tylko trochę się zdziwiłem, że takim grubym papierem to jedzie (400)...

Taka "smutna" kolorystyka ale wykonanie całkiem, całkiem.... Barvo.

Rozumiem, że moto będzie salonowe, nie jeżdżone ? bo inaczej na czarnym też można zrobić ślady zużycia.

Na "kolorze" zapuszczałbyś wash w czerni, tutaj brąz, szary i wszelkie przykurzenia...

Nie mogę się już doczekać finału ? 

34 minuty temu, DarkWing napisał:

Taka "smutna" kolorystyka ale wykonanie całkiem, całkiem.... Barvo.

Rozumiem, że moto będzie salonowe, nie jeżdżone ? bo inaczej na czarnym też można zrobić ślady zużycia.

Smutna kolorystyka, bo tak dyktuje instrukcja. Robię według niej :) Tak, moto będzie salonowe :D

Pany, dwa pytania:

1. W zestawie są takie naklejki zamiast kalek. To je trzeba nakleić na już gotowy lakier czy pod lakier to dać?
2. Instrukcja każe owiewki malować od wewnątrz na czarno. Czy to ma sens? W sensie czy jak one będą zamontowane to będzie widać je też z drugiej strony w niektórych miejscach?

1. Co masz na myśli pisząc "takie naklejki" ? ... metalowe Stickery ? 
Ja generalnie zawsze na koniec lakieruję - i naklejki, i kalki i metalizowane znaczki

2. Pomalujesz od wewnątrz  - będzie bardziej pro... nie pomalujesz.. i tak nie widać... No chyba że od zewnątrz jakiś jasny kolor a sam plastik np. biały lub szary... to wtedy może być widoczne gdzieniegdzie...

W dniu 6.08.2020 o 15:14, DarkWing napisał:

1. Co masz na myśli pisząc "takie naklejki" ? ... metalowe Stickery ? 
Ja generalnie zawsze na koniec lakieruję - i naklejki, i kalki i metalizowane znaczki

2. Pomalujesz od wewnątrz  - będzie bardziej pro... nie pomalujesz.. i tak nie widać... No chyba że od zewnątrz jakiś jasny kolor a sam plastik np. biały lub szary... to wtedy może być widoczne gdzieniegdzie...

Chodzi mi o to:

3290757e791c1d9c.jpg

5c22bdbcee895cd6.jpg

Nie wiem, czy to jest zamiast kalek? Wiadomo, że kalki idą pod lakier. A z tym nie wiem co zrobić.