Jump to content

Kanał o Formule 1 na Youtube


Recommended Posts

Mamy na forum fanów F1, więc pomyślałem, że i tutaj pokażę Wam swoją drugą pasję. Nagrywam filmy o technice i historii Formuły 1, zatem zachęcam zainteresowanych do zajrzenia na kanał Ze świata F1 na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCRl8rT4j2avCHClu_7Nd6VA

Jak działa silnik bolidu? Jak bardzo się grzeje? Co zrobić, żeby zatankować samochód F1 paliwem z Orlenu? Zapraszam na film o jednostce napędowej: 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zapraszam na kolejny film. Dziś o tym, ile tytułów mistrzowskich mógłby w sprzyjających okolicznościach zdobyć Michael Schumacher i ile zostałoby mu, gdyby przegrywał wszystkie stykowe sytuacje.

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wrzuciłem kolejny film. Dziś opowiadam m.in. o tym, jak zbudowane jest zawieszenie bolidu F1, jakie sztuczki stosuje Mercedes i Red Bull oraz co można zrobić z kołami od bolidu, jeśli ma się pod ręką F-16. Zapraszam.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj ogłoszono, że Claire Williams odejdzie po GP Włoch z funkcji szefa zespołu. Pracownik ekipy opowiedział mi trochę o nastrojach wewnątrz teamu. Zapraszam na krótki materiał na ten temat.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Od jakiegoś czasu po Polsce jeździ bolid Alfy Romeo pomalowany w barwy Orlenu. O ile mi wiadomo, dziś stoi we Wrocławiu. Wiosną, gdy pokazywali go w Warszawie, porównałem go do tegorocznego C39. To dobra okazja, by przypomnieć sobie tamten film i móc zabłysnąć, gdy pójdzie się ze znajomymi podziwiać Alfę:

 

Link to post
Share on other sites

Ależ bomba! Honda odchodzi z F1, pozostawiając Red Bulla i AlphęTauri bez silnika. Kto dostarczy im nowe jednostki napędowe? Renault? A może Volkswagen? Zapraszam na film o tym niespodziewanym trzęsieniu ziemi:

 

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Niedawno poszła wieść, że szef F1 poinformował gubernatora Rio de Janeiro o tym, że czeka już tylko na zgodę od rządu Brazylii i można budować nowy tor. Moim zdaniem to przedsięwzięcie to głupota i należy z niego jak najszybciej zrezygnować. W najnowszym filmie wyjaśniam Wam, dlaczego tak jest. Zapraszam: 

 

Edited by dumapolski
Link to post
Share on other sites

Dziś odwołano treningi przed GP Eifelu z powodu mgły. Dodatkowo na Nurburgringu jest zimno. Może to przeszkadzać nie tylko ludziom, ale i bolidom. Jak epoka lodowcowa wpływa na ściganie? Zapraszam na film: 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przed nami GP Portugalii. Mogą tu zapaść pierwsze rozstrzygnięcia, a Daniel Ricciardo teoretycznie może jeszcze zostać mistrzem świata. Co musi zrobić, aby zdobyć tytuł? Zapraszam na film: 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ogłoszono, że w przyszłym sezonie W Series będzie towarzyszyć F1 przez 8 weekendów. Dla niewtajemniczonych: W Series to seria tylko dla kobiet na poziomie Formuły 3. FIA ustanawiając ją, miała nadzieję na otwarcie którejś z zawodniczek drzwi do królowej sportów motorowych. Na razie lekko uchyliła je Jamie Chadwick, która w zeszłym roku wygrała W Series, a obecnie jest kierowcą rozwojowym Williamsa i członkiem ich akademii. W tym roku ściga się ona w regionalnej Formule 3 razem z mężczyznami. Jej wyniki nie porywają mimo, że dysponuje całkiem szybkim samochodem. Czy kobiety powinny więc ścigać się w F1? Jakiś czas temu poruszyłem ten temat. Zapraszam: 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.