Jump to content

Recommended Posts

Sprzedam rylec modelarski firmy Tamiya (nr kat. 74135) o grubości 0.1 mm. Ostrze z węglika wolframu. Nie używany (okazał się zbyt cienki do moich potrzeb). Daje rowek o przekroju prostokątnym i stałej szerokości 0.1 mm (w przeciwieństwie do wielu innych, które dają rowek trójkątny, gdzie szerokość zależy od stopnia zagłębienia w plastik). Cena 80 zł. Wysyłka listem poleconym: ekonomiczny za 5,90 zł, priorytetowy za 8,40 zł.

Kontakt na mail: wojtek-gawrych@tlen.pl

DSC00339.JPG

Link to post
Share on other sites

Mała porada: bądź z nim bardzo ostrożny. Ja kiedyś po prostu go odkładając na matę zorientowałem się, że w trakcie tej skomplikowanej operacji po prostu się złamał, tzn. samo ostrze.
Ot tak sobie 100 pln wyparowało.
Jest kruchy jak nie wiem co. Albo mój egzemplarz był z jakiejś felernej i kruchej stali, albo one wszystkie takie są. Dlatego warto bardzo uważać.

Link to post
Share on other sites

Manipulowanie "z ręki" tak drobnymi narzędziami z węglika to proszenie się o kłopoty. Stal HSS byłaby lepsza i tańsza. Co z tego, że szybko się stępi, skoro węglik pokruszy/połamie się 10 razy szybciej?

Link to post
Share on other sites

Po prostu trzeba uważać. Coś co masz naostrzone fabrycznie, nie uzyskasz ostrząc samemu. Węglika nie musisz ostrzyć. I to jest przewagą, no ale coś za coś.

Edited by smialus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.