Jump to content

Hobby Boss Tiger II wieża Henshel / VII.1945

Recommended Posts

Cześć

Coś chyba pokasowałem, bo nie widzę swojej galerii, no nic   wrzucam jeszcze raz,  tym razem na podstawce.  Zadrapań nie udało mi się uratować. _DSC4848.thumb.jpg.512aa2076c1730bb9e67cee591fa0b4d.jpgGąski poprawione,

_DSC4849.jpg

_DSC4850.jpg

_DSC4851.jpg

_DSC4852.jpg

_DSC4853.jpg

_DSC4854.jpg

_DSC4855.jpg

_DSC4856.jpg

• Like 1

Ta podstawka wg mnie dużo lepsza niż ta z Shermanem  :super:

Jedyne co możesz spróbować (jeśli jeszcze da radę) to bardziej "wcisnąć" go w grunt - to był ciężki kloc i na pewno w taki piasek gąski by się trochę zapadły (teraz wygląda trochę jak postawiony).  

EDIT -------------------------------

2 godziny temu, Slawulo napisał:

Kurde , nie wiem , poprawię .

co do kolorystyki lin - może się przyda :

Bovington+Tiger+Collection+Tiger+II+Prod

20161306232019.jpg

obie fotki umieszczam w celach poglądowych - są "pożyczone" z innego wątku na tym forum dotyczącego Tigera/Henschel i umieścił je Kolega meser262  (mam nadzieje że się nie obrazi że je tu wrzucam)  :piwo:

Edited by M.A.V.
4 godziny temu, Spotter napisał:

A czemu liny holownicze nie pomalowane na stalowo?

Nie jestem w 100% pewny jak było u Niemców ale generalnie kamuflarz malowano po całości łącznie z linami i narzędziami. W modelarstwie się przyjęło że trzeba malowanie przełamać innymi kolorami. 

25 minut temu, kzugaj napisał:

....kamuflarz malowano po całości łącznie z linami i narzędziami....

To też prawda - szczególnie gdy malowali na szybko, w warunkach "polowych" , często zaraz przed bojem

Edited by M.A.V.

.... kamuflarz malowano po całości łącznie z linami i narzędziami.

Też mi się tak wydaje, pociągnięte są lekko srebrnym suchym pędzlem, może nie widać tego na zdjęciach

9 godzin temu, kzugaj napisał:

generalnie kamuflarz malowano po całości łącznie z linami i narzędziami.

Zależy czy kamo był robiony wg rozkazu polowo, czy mieli dużo czasu, czy nie. Nie mniej uważam, że nawet jeżeli liny mają być pociągnięte kamo, to i tak był je poprzecierał do koloru stali. Dałoby to fajniejszy efekt, niż tak równo pociągnięte kamo. 

Ale narzędzia na tym modelu nie są pociągnięte kamo, więc należałoby się trzymać konsekwencji. Więc albo wszystko w kamo, albo nic. 

Edited by Spotter
Posted (edited)
W dniu 27.07.2020 o 23:40, M.A.V. napisał:

Jedyne co możesz spróbować (jeśli jeszcze da radę) to bardziej "wcisnąć" go w grunt - to był ciężki kloc i na pewno w taki piasek gąski by się trochę zapadły (teraz wygląda trochę jak postawiony).  

Witam

udało mi się trochę go "zakopać", rzeczywiście lepiej to wygladą

W dniu 27.07.2020 o 19:57, Spotter napisał:

A czemu liny holownicze nie pomalowane na stalowo?

Liny poprawione :)

_DSC4876.jpg

_DSC4877.jpg

_DSC4879.jpg

_DSC4867.jpg

Edited by Slawulo

A jeszcze lepiej wyjda liny jak beda pomalowane na szaro (tak dosc ciemny odzien), dostana bardzo ciemnego washa i dopiero wtedy metaliczne przetarcia, pamietaj tez o tym, ze rdzawy ma raczej rozne odcienie  tzn ze trzeba stosowac wiecej niz jeden odcien rdzawego na wydechy.

.... pamietaj tez o tym, ze rdzawy ma raczej rozne odcienie  tzn ze trzeba stosowac wiecej niz jeden odcien rdzawego na wydechy.

Ok. Rury też do poprawienia :) Dzięki za rady.