Jump to content

ISU-122S Dragon 1:35


Recommended Posts

Jeden z pięciu rozpoczętych modeli ,który szczęśliwie  został skończony .Model w barwach LWP lata 50- te  ISU122M   w skali 1:35  Dragon . Taka maszyna podobno stoi  na cokole w Malborku
wlSy4UV.jpg
OjLrgxr.jpg
5mR4OLs.jpg
a6hbt5e.jpg
2I6WqYa.jpg
xGkguE5.jpg
IF8YoS9.jpg
r9CIttp.jpg
e6Htjsa.jpg

Edited by RH
  • Like 3
Link to post
Share on other sites

 W kwestii formalnej nie ISU-122M tylko ISU-122S. Stoi takowy pojazd w Malborku. Trwa o niego wojna z IPN-em. Żeby nie schodzić na bieżącą politykę oraz nie używać słów powszechnie uznawanych za obraźliwe nie skomentuję sprawy, kto chce wygoogla bez problemu o co chodzi i opinię sobie wyrobi.

Model fajny, dobrze wyszły zwisy gąsienic i wytarcia kół. Dodał bym wytarcia gąsienic na styku z kołami jezdnymi, antenę radiostacji i liny holownicze. Jak robiłeś belkę do wyciągania z błota - fajnie wyszła! Dziurę między wanną górnym pancerzem (4 fotka od góry, widać prześwitujące białe tło) mogłeś np. hipsem zatkać.

Link to post
Share on other sites

Fajnie zmalowany :super:. Możesz podać więcej szczegółów - jakie farbki?. Trochę tył wyszedł wyżej. To, niestety, wada dragonowskich isowatych - wanna jest za niska, trzeba nadklejać i najlepiej, jak kolega Michal_G napisał, wklejać hips nad gąsienicami, słowem trochę roboty jest.

Link to post
Share on other sites

Ruskie zawsze były nie  do końca perfekcyjne  to i dziury się zdarzały :)  no ale na poważnie   ,Taki zrobiłem i juz nie będę nic  poprawiał , to i tak zostaje w domu a nie na żadne wystawy (które notabene długo jeszcze nie zobaczymy z wiadomych przyczyn ).Co do belki to  żaden wymysł  ,po prostu kawałek  odpowiednie gałązki z drzewa lub krzaka .odpowiednio spreparowany  ,dwa paski z aluminiowej blaszki i cala filozofia . W przyrodzie jest wiele rzeczy   krtóre można wykorzystać w modelarstwie .zamiast kupować drogie odpowiedniki  .Tylko trzeba umieć obserwować .No i zebrało mi siena filozofię ,a mialem tylko o ISU 122 S .A z tym " S " to prawda  moja wina    pomyliłem to M z IS-2 .Zaraz to zmienię w tytule

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

całkiem fajnie pomalowany zielony potwór. Podoba się !

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.