Jump to content

ISU-122S Dragon 1:35

Recommended Posts

Jeden z pięciu rozpoczętych modeli ,który szczęśliwie  został skończony .Model w barwach LWP lata 50- te  ISU122M   w skali 1:35  Dragon . Taka maszyna podobno stoi  na cokole w Malborku
wlSy4UV.jpg
OjLrgxr.jpg
5mR4OLs.jpg
a6hbt5e.jpg
2I6WqYa.jpg
xGkguE5.jpg
IF8YoS9.jpg
r9CIttp.jpg
e6Htjsa.jpg

Edited by RH
  • Like 3

W kwestii formalnej nie ISU-122M tylko ISU-122S. Stoi takowy pojazd w Malborku. Trwa o niego wojna z IPN-em. Żeby nie schodzić na bieżącą politykę oraz nie używać słów powszechnie uznawanych za obraźliwe nie skomentuję sprawy, kto chce wygoogla bez problemu o co chodzi i opinię sobie wyrobi.

Model fajny, dobrze wyszły zwisy gąsienic i wytarcia kół. Dodał bym wytarcia gąsienic na styku z kołami jezdnymi, antenę radiostacji i liny holownicze. Jak robiłeś belkę do wyciągania z błota - fajnie wyszła! Dziurę między wanną górnym pancerzem (4 fotka od góry, widać prześwitujące białe tło) mogłeś np. hipsem zatkać.

Fajnie zmalowany :super:. Możesz podać więcej szczegółów - jakie farbki?. Trochę tył wyszedł wyżej. To, niestety, wada dragonowskich isowatych - wanna jest za niska, trzeba nadklejać i najlepiej, jak kolega Michal_G napisał, wklejać hips nad gąsienicami, słowem trochę roboty jest.

Ruskie zawsze były nie  do końca perfekcyjne  to i dziury się zdarzały :)  no ale na poważnie   ,Taki zrobiłem i juz nie będę nic  poprawiał , to i tak zostaje w domu a nie na żadne wystawy (które notabene długo jeszcze nie zobaczymy z wiadomych przyczyn ).Co do belki to  żaden wymysł  ,po prostu kawałek  odpowiednie gałązki z drzewa lub krzaka .odpowiednio spreparowany  ,dwa paski z aluminiowej blaszki i cala filozofia . W przyrodzie jest wiele rzeczy   krtóre można wykorzystać w modelarstwie .zamiast kupować drogie odpowiedniki  .Tylko trzeba umieć obserwować .No i zebrało mi siena filozofię ,a mialem tylko o ISU 122 S .A z tym " S " to prawda  moja wina    pomyliłem to M z IS-2 .Zaraz to zmienię w tytule

• 2 weeks later...

całkiem fajnie pomalowany zielony potwór. Podoba się !