Jump to content

"Naha no samurai nishin"- F-104J, Hasegawa 1/72

Recommended Posts

Witam :D

Pora na kolejnego śledzia. Tym razem w wydaniu japońskim czyli słynne "Eiko" lub jak kto woli "ołówek Mitshubishi" 

Samolot uzbroiłem  w cztery sidewindery czyli konfigurację "na przechwycenie". Z pewnych źródeł wiem, że japońskie 104ki mogły przenosić do sześciu sidewinderów ale nie udało mi się znaleźć fotki w takiej konfiguracji. Jedynie znalazłem fotkę która mogłaby sugerować, że tak faktycznie było i sidewindery podwieszano pod węzłem podskrzydłowym

bplL9Zp.jpg

Jako ciekawostkę, podam fakt, że japońskie 104ki, w celu sprostania wymaganiom japońskiej Konstytucji (Siły Samoobrony) nie miały fabrycznie montowanego kalkulatora bombowego i z tego też powodu nie przenosiły uzbrojenia bombowego.

Na zakończenie tego przydługiego wstępu chcę serdecznie podziękować koledze rudy0007, który to szybkim rzutem na taśmę ściągnął mi najnowszego dwupaka hasegawy z kraju Kwitnącego Wiśnia za bardzo przyzwoite pieniądze.

WIELKIE DZIĘKI :szampan1:

A teraz pora na:

F-104J, 207 Dywizjon, 83 Skrzydło Lotnicze Japońskich Powietrznych Sił Samoobrony, lotnisko Naha, prefektura Okinawa, Japonia, 1986 rok

EFl569I.jpg

uYbVySO.jpg

mXQmDUV.jpg

j4l088B.jpg

O02cZWJ.jpg

lFk3GeW.jpg

Wr2TVpd.jpg

qq5QA7Z.jpg

9LMpBx4.jpg

EMstfvM.jpg

I na zakończenie preorder na 16.08:

O7OMVVz.jpg

Tradycyjnie można:pif:

:kawa:

Edited by abtb
  • Like 11

:kawa: Miałem cynk z pewnych źródeł, że galeria będzie po godzinie 10 i tak też się stało. 

Kolejna fajna strzała w Twoim wykonaniu, jak zawsze, chociaż ja bym zaryzykował i wsadził mu pod skrzydła te dwa kolejne Sidewindery. Raczej tak sobie tych belek tam nie powiesili, no chyba że chcieli zobaczyć jak z nimi wygląda w powietrzu:glupek: Coś tam z resztą delikatnie na ten temat dyskutowaliśmy.

25 minut temu, abtb napisał:

Na zakończenie tego przydługiego wstępu chcę serdecznie podziękować koledze rudy0007, który to szybkim rzutem na taśmę ściągnął mi najnowszego dwupaka hasegawy z kraju Kwitnącego Wiśnia za bardzo przyzwoite pieniądze.

WIELKIE DZIĘKI :szampan1:

Bardzo proszę, nie ma za co :piwo: Na dobrą sprawę chyba "nasza" paczka była pierwszą w kraju z tym dokładnie zestawem.

Czekam na galerię 16.08, zdecydowanie będzie to perełka w całym tym zestawie "śledzi".

Nie wiem tylko jak Ty ogarniesz jedno wspólne zdjęcie z tymi wszystkimi "stoczwórkami" :hmmm:

• Thanks 1
2 godziny temu, rudy0007 napisał:

Czekam na galerię 16.08, zdecydowanie będzie to perełka w całym tym zestawie "śledzi".

Wstawię , to się okaże czy tak będzie.

31 minut temu, rhinoceros napisał:

No i zostało Ci jeszcze 1528 Starfighterów do zrobienia.

Dokładnie to jeszcze tylko 4 szt z tej magicznej liczby. Wrzucam co 40 zrobiony model :mrgreen:

A tak na poważnie, jest to głos rozsądku a raczej przejedzonego rozsądku. Dramat każdej większej kolekcji czyli przesyt. Dla tego też kolejny śledź będzie 16.08 a w następny łykend coś na trawienie. W trosce o tych co mają bardziej delikatne żołądki i już im śledzik "nie wchodzi" :haha:

2 godziny temu, rudy0007 napisał:

Nie wiem tylko jak Ty ogarniesz jedno wspólne zdjęcie z tymi wszystkimi "stoczwórkami" 

Nowa "nora" już gotowa, więc jakoś się ogarnie zdjęcie familijne :wink:

Posted (edited)

Dziękuję wszystkim za opinie :szampan1:

Kolejny śledź już czeka w kolejce i będzie do przełknięcia :drink: 16.08

A za tydzień - "The Hun"

:odlot:

Edited by abtb
2 godziny temu, M.A.V. napisał:

zrób kiedyś tą wersję z rakietowym "dopierdzaczem" 

Zbyt przyziemne marzenia masz drogi przyjacielu. Stać mnie zdecydowanie na więcej :szczerbol:

DlW5bEd.jpg

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 2

Takie  japońskie ołówki  to Godzilla w filmach rozwalała całymi chmarami!  Serce mi zawsze pękało tak mi było szkoda tych modeli... Twój BARDZO ładny. Nie daj go nikomu dotykać.

• Thanks 1