Jump to content

F4U-1A Corsair, Tamiya 60325, 1:32

Recommended Posts

W ramach typowej dla mnie przekładanki tematów, po pojeździe przyszedł czas na samolot. Naczytałem się mnóstwa entuzjastycznych recenzji nt. nowych modeli Tamki w 1:32. I muszę przyznać, że ogólna jakość, detal i spasowanie to absolutne mistrzostwo świata. Dość powiedzieć, że na fali entuzjazmu od razu kupiłem Mustanga z tej samej serii. Dlatego wszelkie uchybienia na gotowym modelu to moje zaniedbania. Największym problemem są kalkomanie, które ułożyły się fatalnie, mimo moich kładzenia na błyszczącym lakierze, wygładzania, stosowania płynów, itd. Model przedstawia maszynę bazowania lądowego, dlatego jest trochę zmęczona warunkami na Salomonach. Malowanie można uznać za kontrowersyjne. Wzorowałem się na koloryzowanych zdjęciach z epoki, ale to oczywiście moja subiektywna interpretacja i doskonale zrozumiem wszystkich, którym te stopień i sposób zaprezentowania zużycia nie będzie pasował. Do budowy użyłem dedykowanych blach Eduarda z Big Eda: 32365, 32366, 32784, 32828, 32829, przy czym ta ostania jest bez sensu, bo dubluje części z 32828. Więc mogę odsprzedać 32829 po okazyjnej cenie ;) Użyłem też masek Montexu i żywicznych kół Edka. Malowanie Hataką i AK RC, brudzenia Ammo i AK. Pasy antypoślizgowe to specyfik VMS. Jak wspomniałem wcześniej, model jest fenomenalny i o całą klasę lepszy od zupełnie przecież przyzwoitego Avengera 1:32 Trumpetera, którego sklejałem ok. roku temu.

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

12.jpg

• Like 9

Dosyć ciekawie umorusany, ale

Brak obić i śladów przy chłodnicy na skrzydłach, tak charakterystyczne do tej maszyny

Śmigło funkiel nówka

• Thanks 1

Fajnie zjechany. Taki koń roboczy mórz południowych. Brakuje troche śladów eksploatacji chcrakterystycznych dla tego samolotu. Wycieki ze zbiornika paliwa, z połączen przed kabina, oblepianych biała taśmą, wspomnianych juz przez Artura D  Okolic chłodnić, od których odpadała wszelka fabra itp. ale i tak wygląda fajnie i innspirująco.

Dziękuję wszystkim za uwagi

23 godziny temu, Artur D. napisał:

Dosyć ciekawie umorusany, ale

Brak obić i śladów przy chłodnicy na skrzydłach, tak charakterystyczne do tej maszyny

Śmigło funkiel nówka

Trochę prześwietliłem poniższe zdjęcie żeby pokazać obicia przy wlotach filtrów i śmigło, które trochę brudne jest, ale na wcześniejszych zdjęciach nie za bardzo to widać.

1.jpg