Jump to content

ISU-122 '721' Zvezda/S-Model 1:72


Recommended Posts

Uszanowanko,

model polskiego ISU to hybryda dwóch producentów - wanna kadłuba i podwozie to elementy S-Model. Idealnie prosty bieg gąsienic Zvezdy był dla mnie nie do zaakceptowania, ale już rosyjskie nadbudówki zdecydowanie biją na łeb chińskie wypraski tej sekcji. Owszem, w detalach zawieszenie S-Model również wypada znacznie gorzej, ale brak zwisu gąsienic w tej rodzinie wozów to zbrodnia i od razu rzuca się w oczy ? Godzenie dwóch modeli zajęło jakieś 90% czasu spędzonego nad całością, ale szpachla i błoto pozwoliły ładnie zgrać obu producentów :D Od siebie dodałem tylko pionowe spawy, które Zvezda nie wiedzieć czemu kompletnie olała. Malowany jak zwykle z pędzla, podstawowy kolor to Vallejo 833 - German Camo Bright Green.

Vx4yptQ.jpg

hJwnTLc.jpg

gIPLEvj.jpg

RUwhhl7.jpg

Yw96BRP.jpg

7zjuXDk.jpg

NkUlUdC.jpg

2ffF2Ub.jpg

3CM6iqm.jpg

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie - pozytywnie. Uchwyty dla desantu wymienił bym na druciane. Numer taktyczny ciut za nisko - na lewej burcie wchodzi pod łopatę. Na zdjęciu bliźniaczej "703-ki" z forsowania Nysy widać że 25 pas malował powyżej łopaty. Hmmm tak patrzę, może uchwyty dla desantu są za nisko i dlatego numer i kurica nie zmieściły się nad łopatą? Kalki od Toro? Warto by dodać belkę do wyciągania z błota, antenę radiostacji i liny holownicze. Bardzo by się przydały wytarcia kół i gąsienic na ich styku  - tam metal wali o metal. Fajnie wyszła lampa z wybitym kloszem i zwisy gąsienic.

Powyższe "czepialstwo" nie zmienia ogólnie fajnego uzyskanego efektu całości.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne za komentarze :D

Faktycznie uchwyty są za nisko, ale zvezda w żaden sposób nie zaznaczyła miejsca ich mocowania, więc jak już udało mi się je zamontować równo i bez połamania ich, to nie chciałem ryzykować kombinowania - lepszy wróbel w garści... 

 

Dzięki za zdjęcie wozu, widziałem je przy wyborze malowania, ale potem gdzieś mi zniknęło w odmętach internetu i własnego dysku ? widać na nim, że zbiegły się tu w sumie trzy problemy - uchwyty za nisko, kurica wydrukowana przez Zvezdę jest za duża, a i z proporcjami osprzętu coś jest nie tak (za duża łopata?) więc na modelu zrobiło się ciasno. Antenę faktycznie dorobię, bo kompletnie nie zwróciłem uwagi na ten element.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Michal_G napisał:

Rack dzięki za fotkę 721-ki! Ciekawy ten kawał drewna na pancerzu - na belkę do wyciągania z błota zdecydowanie za cienki, po kiego czorta to wozili?

może mocowali jakieś maskowanie? :hmmm:

albo do pancerza albo jak pojazd stał to wbijano takie tyki w zimię a nad nimi rozciągano siatkę maskującą - widziałem takie "cuś" na filmie propagandowym z operacji berlińskiej

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.