Jump to content

Aoba class 1/700 hasegawa


Recommended Posts

Sznurki się wesoło robią to czas rozkopać coś nowego. Tytuł taki bo nie wiem co z tego uda mi się wydziergać. Miała być Kinugasa ale więcej materiałów mam dla Aoby więc chyba powstanie ta ostatnia. Specjalnie ściągnąłem WoW bo jest tam Aoba z wyglądem prawdopodobnie takim samym jak na zdjęciach z Kure po amerykańskiej wizycie w lipcu 45. Mam też obrazek z rzutem bocznym i pokładu podpisany jako kinugasa 1942 ale wygląda identycznie jak wyżej wspomniana Aoba więc pewno fejk. Chciałem model do zabawy z malowaniem a czeka mnie kolejna orka na ugorze:super: Rycie pokładu dorabianie brakujących pomostów czy stanowisk AA. Będzie wesoło. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Kinugasę na '42 oraz Aobę '45 mam "rozebraną na składniki podstawowe" :) 

image.thumb.png.b75144394f6388e750806d45b69bb3cf.png

image.thumb.png.a02db4d196b11a43bfe9782b539a277e.png

Mam nieco blach testowych z Aoby/Kinugasy powstałych w czasie opracowania zestawu waloryzacyjnego - daj znać jak coś szczególnie potrzebujesz.

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Myślę, że przy moim obecnym poziomie branie materiałów będzie tylko zwykłym marnotrawstwem. Będzie dobrze jak po skończeniu prac będzie choć trochę przypominać to co jest na pudełku:szczerbol: Choć będę miał pewnie kilka pytań w czasie budowy, bo w sumie prócz ogólników nie wiem nic na temat tego okrętu. No i jakbyście zerknęli czasem czy jakichś kompletnych głupot nie pokleiłem:szczerbol: Zamówiłem rejnbołowe złoto z Chin- pokład + aoba1944.  Pierwszy raz coś kupowałem na ebaju więc jak mnie chińczyki nie oszukajo, nie okradno i nie zrobią ze mnie pedofila, to gdzieś w pazdzierniku będę mógł kontynuować. Takie niby daty wysyłki podało ale nie wiem jak to teraz wygląda w erze światowej paniki z powodu przeziębienia. Puki co posklejałem nieco kadłub. Spasowanie wyborne. Na rufie uskok 1mm:szczerbol: Działka plot już mam.

3.jpg

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Lipa napisał:

Takie niby daty wysyłki podało ale nie wiem jak to teraz wygląda w erze światowej paniki z powodu przeziębienia.

Nic się nie zmieniło. Z Ebay'a wszystko przychodzi normalnie tak jak zawsze, czyli maksymalnie miesiąc, ale po 3 tygodniach powinieneś mieć już wszystko u siebie w domu. 

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, chudyhunter napisał:

Nic się nie zmieniło. Z Ebay'a wszystko przychodzi normalnie tak jak zawsze, czyli maksymalnie miesiąc....

muszę się nie zgodzić...   na ebay'owe żywiczne panienki czekałem ze 2 miesiące, a teraz czekam na drewniany pokład do Soyi - kupiony 29 czerwca i nadal nie dotarł  :evil:

(przesyłki do PL)

Link to post
Share on other sites

W ciągu ostatniego miesiąca kupiłem trzy rzeczy od różnych sprzedawców z Chin. Dwie paczki dotarły po niecałych trzech tygodniach, a na jedną czekalem 24 dni. Teraz kupiłem dwie rzeczy od jeszcze innego chińczyka (3 sierpnia) i wczoraj paczka opuściła Chiny. Tak więc za maksymalnie dwa tygodnie będzie. Nie sądzę by coś się zmieniło. Od dwóch lat regularnie robię zakupy i nigdy nie czekałem dłużej niż 19 dni. Jedynym wyjątkiem jest paczka która dotarła po 24 dniach 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, chudyhunter napisał:

 Od dwóch lat regularnie robię zakupy i nigdy nie czekałem dłużej niż 19 dni.

OK - skoro masz takie fory i respect w logistyce międzynarodowej to jak będę następnym razem coś brał znad Jangcy to już wiem do kogo się zgłosić :super:   :haha:

Link to post
Share on other sites

No dobra.15 sierpnia ok 20 podobno mój pokład PE wylądował w Belgi. Blachy wyszły z biura yanwen cokolwiek to znaczy także nadciąga zuoto:gitara:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.