Jump to content

Tumak (Hmmwv Transport) tamiya 1/48 +kalki toro model


Recommended Posts

Model zrobiony po obejrzeniu forum ,,Hmmwv around the world,,.Nie jest aż tak dopracowany jak większość modeli tam się znajdujących.Jeżeli do modelu da się dorobić szczegóły których nie ma i nie będzie to jakoś bardzo trudne to rozważę ich zrobienie.Galeria została wstawiona za namową osoby z forum .Proszę o szczere opinię.

96755925-7524-4C41-A940-7544474DCCB6.jpeg

AF90743B-DA4E-4BE5-B31F-A714BB55B9C6.jpeg

Link to post
Share on other sites

Nie dało się tej niebieskiej skrzynki lepiej wykadrować? Widać tylko kawałek, mogłeś model postawić przed nią, albo wsadzić do środka...

Do góry kołami wkleiłeś tylny pas, ze światłami i klapą. A maska za bardzo odstaje z prawej strony. To takie grubsze błędy, małych jest niestety tyle, że ho ho! Pomijam już całkowitą umowność "polskiej" wersji.

Edited by kubisz
Link to post
Share on other sites

O, kolejny rodzynek na forum - fajnie, że jest galeria. Co do modelu, to wykorzystałeś to co w pudełku dała Tamiya, plus kalki ToroModel. Faktycznie zawartość pudełka to generacja A1, polskie Tumaki to już A2 — jest sporo istotnych różnic. Dodatkowo na naszych krajowych znajduje się sporo dodatkowych elementów, ale o tym szerzej na Humveemodels. 

Jak na jeden z pierwszych modeli, dodatkowo pierwszy humvee to wyszedł całkiem przyzwoicie, pomijając kwestie merytoryki. Staraj się tylko, żeby kolejne nie były w połysku, Matt jest zdecydowanie bardziej wskazany. 

No i rada na przyszłość, zdjęcia rób na jednolitym równym tle, biały brystol A2 wystarczy do większości modeli. Do tego dobre światło. Pstryknij fotki jeszcze raz w wolnej chwili. Te się niestety nie nadają. Poszukaj galerii dzikiegozewsi, przeglądnij i nie idź tą drogą. 

 

Link to post
Share on other sites

Widziałem galerie Dzikiego ze wsi . Następnym razem zrobie lepsze zdjęcia.Kubisz obróciłem tylną klapę paki niestety przy rozklejaniu dałem zbyt mało kleju tamiyi  i oderwałem kawalątek naszczęście mały jutro dorobię chlapacze i wstawię nowe zdjęcia na białym tle.

Edited by fanpancerki
Link to post
Share on other sites

Zanim się weźmiesz za nową galerię, popraw jeszcze kilka rzeczy, które wymagają 5 minut roboty: pomaluj odblaski, pomarańczowe z przodu, czerwone z tyłu, popraw tą maskę po prawej stronie, i usuń szew po formie na tylnej stronie plandeki. Roboty moment, a model znacznie zyska. Powodzenia!

Link to post
Share on other sites

Nieposiadanie niestety pomarańczowego i to z tylu to nie szew tylko część wypókła.Narazie tylko tył bo został poprawiony.Dodane zostały chlapacze, ławki zostały przetarte, tylna część paki została obrócona rejestracja zmieniła miejsce.

 

B3747525-3B5D-4BA1-8838-1CC5A7186A3F.jpeg

Edited by fanpancerki
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie pomalowałes desek na pace i nie zróźnicowałes nieco plandeki kolorystycznie, ale biorę poprawkę na pierwsze kroki modelarskie.

Całkiem niedawno popełniłem ten model - opinie były podzielone :)

Link to post
Share on other sites

Deski zostały celowo tak pomalowane widziałem zdjęcie na którym były zielone jeżeli się przypatrzysz zobaczysz że deski mają imitacje zdarcia farby.Plandekę mogę pomalować nie jest przyklejona na inny kolor to samo tyczy się rzeczy zrobionych z brezentu.

Edited by fanpancerki
Link to post
Share on other sites

Na elementach plandeki wciąż widać nieoszlifowane miejsca odcięć z ramki. No i pomaluj odblaski z tyłu - czerwony, jak widać po lampach, posiadasz. Przy okazji podretuszuj same lampy, bo coś krzywo pomalowane.

Link to post
Share on other sites

Samolot bezzałogowy demonstrowany na pojazdach (samochody ciężarowo-osobowe HMMWV M1097A2) – 2 szt.

https://polskatimes.pl/swieto-wojska-polskiego-2014-plan-defilady-sprzet-armii-sprzet-i-formacje-wojskowe-na-defiladzie/ga/3538659/zd/4107021

Jak widać, jest nieco inny odcień, taki bardziej wpadający w oliwkowozielony. Drzwi i dach nad kabiną są brezentowe, więc też taki kolor. Model pomalowany odpowiednio wygląda wtedy też ciekawiej.

Edited by kubisz
Link to post
Share on other sites

Część rzeczy już zrobiłem ale czeka mnie jeszcze min.Próba zrobienia osłony z przodu i nałożenie kalkomani znaku priorytetu drogowego.Jak zrobię wszystko będą normalne zdjęcia .Narazie zapowiadam kilka dni przerwy :)

232850EE-A1B5-412F-A658-F97C8E28AE27.jpeg

6CE2FB14-7777-4705-8740-57CE7F844655.jpeg

Edited by fanpancerki
Link to post
Share on other sites

 

1 minutę temu, kubisz napisał:

Robisz zdjęcia pod światło. Rób tak, żeby mieć je za plecami, wtedy lepiej oświetli model, nie będzie cieni. Załatw choćby dwie białe kartki A3 do zdjęć, jedną pod, a drugą za model.

Wezmę to pod uwagę.Dzisiaj zauważyłem z kogo inicjatywy zostały zrobione kalkomanie ?. Ciekawe czy toro model wypuści  kiedyś kalkomanie do hmmwv z innych ciekawych państw.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam pytanie czy zna ktoś wątek albo sam ktoś robił przedni zderzak który występuje w każdym polskim ,,Hmmwv,,?Oczywiście w planach jest nałożenie kalkomani znaków priorytetu drogowego oraz przeróbka tylnego zderzaka wraz z zasobnikiem na tylne koło zapasowe.

Edited by fanpancerki
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.