Jump to content

PACTRA koniec produkcji

Recommended Posts

Firma Testors zapowiedziała zakończenie produkcji linii Pactra - koniec pewnej epoki! wiem że farby miały tyle samo zwolenników co zagorzałych przeciwników ale dla takich starych dziadów jak Ja to taka trochę smutna i sentymentalna wiadomość - no cóż nowe już przyszło 

IMG_1601.jpg

• Haha 1

Nie - każda potwora znajdzie swojego amatora, nikt nikogo nie zmuszał do korzystania z pactry, dla mnie to są bardzo fajne farbki...lepsze niż hataka blue bo to totalne błocko, jak zwarzona plakatówka,  a jak się człek postarał to i aerkiem dało się popsikać.

• Like 2
  • Sad 1

No i co z tego?  Dla mnie są to podobne wyroby...z tym że Pactra jest bardziej  uniwersalna...łatwo dostępna, mały  spacerek do księgarni i już mam.

Ktoś chce być ,,miszczem" to ma całą masę drogich specyfików i bajeranckich farb...mnie szaraczkowi wystarczały i z tego powodu jest mi smutno :cry:

• Like 1
  • Sad 1
11 minut temu, myszaty napisał:

No i co z tego?

No to z tego, że jeśli lejesz Hatakę Bluę do aerografu (tak zrozumiałem że dlatego nazwałeś ją błotem) to nic dziwnego że masz z nią problemy, bo ona nie jest do aerografu.

dlatego szkoda pactry, bo nią da się paćkać i pędzlem i czasem aero...i jest w małych wygodnych buteleczkach za rozsądną cenę i nie capi jak co niektóre farby, dla mnie ma same zalety....

• Sad 1
2 godziny temu, Solo napisał:

Blue to farba do pędzelka, nie do aerografu.

Jak najbardziej Solo ale faktycznie powstała mała grupa modelarzy która upatrzyła i zaczęła rozcieńczać ją pod aerograf (ja do nich nie należę) ponoć faktycznie fajne efekty - uważam jednak że stało się tak dlatego że czerwona seria była - hmm no jak dla mnie trochę niewypałem ? :)

2 godziny temu, mig napisał:

Trochę szkoda bo ich bezbarwne i nie tylko się przydawały. Trzeba będzie znaleźć odpowiedni zamiennik, a z tym może być problem.

oj szkoda szkoda - ja nimi malowałem pancerkę (to pozostałych kategorii ich nie stosowałem) - no i przede wszystkim używałem ich na warsztatach w pracowni gdzie prowadzę zajęcia - tam brutalnym kryterium jest cena farby (rozcieńczalnik z kranu) no i nie smrodziły tak a jenak kolejka 12 abiturientów modelarstwa do aerografu - to niezła zadyma, a gdzieś czytałem że sporo ludzi używało nałogowo czarnego koloru w macie jako podkładu :)

1 godzinę temu, _OldMan_ napisał:

Zostaną Model Mastery, jakościowo lepsze od Pactry też za nieduże pieniądze.

niestety nie zostaną! MM też do likwidacji - no myślę że pewna epoka dobiegła końca

• Thanks 1

Tak to już jest coś znika coś się pojawia..czarna Pactra..zawsze mnie wk...ła. szybciej  wyschła niż skończyła się w buteleczce. 

Model Master.. lubię  te farbki.. Metalizer świetny po zaschnięciu resztki w buteleczce dalej służą.

4 godziny temu, Solo napisał:

Model MAstera to troszeczkę i mi szkoda, bo mieli fajnego metalizera Silver Chrome, dającego fenomenalny chrom nawet kładziony pędzelkiem, niewiele (jeśli w ogóle) gorszy od Gunze SM07.

tak to prawda - ja co prawda mam mały zapas ale właściwie to zastąpi go Molotow

12 godzin temu, dedrey napisał:

..czarna Pactra..zawsze mnie wk...ła. szybciej  wyschła niż skończyła się w buteleczce. 

za mało malowałeś :)