Skocz do zawartości

Porsche 911/934 kombinacja alpejska czyli jedyny w swoim rodzaju


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was kochani!  - wszyscy, którzy śledzili mój warsztat z "FoodTruckiem" czyli Speed Tractor M5 + przyczepa gastronomiczna 1/72 Hasegawa

wiedzą, że ostatnio nosi mnie nuda i wiem, że to może nie po drodze z modelarstwem redukcyjnym ale strasznie lubię coś z własnej inwencji ulepić coś co niekoniecznie musiało istnieć - no w  każdym razie po trochę nieudanym projekcie Skody Fabii (może dokończę) postanowiłem że tym razem 'sponiewieram' coś w 1/24 - 

Przydarzył mi się kiedyś model Fujimi Porsche 911 flatnose z przygiętym słupkiem - częsta usterka powodowana głównie przez kurierów za co grono modelarzy motoryzacyjnych szczerze ich nienawidzi. Zdjąłem z półki również klasyka 934 w barwach Vailant oczywiście mój ulubiony Revell :) i postanowiłem zrobić łączenie tych dwóch karoserii. tak aby uzyskać w zasadzie 911 ze zderzakiem z wersji torowej 934 oraz tył z oryginalnymi wlotami powietrza przed kołami oraz oryginalnym spojlerem na pokrywie silnika.

Aby tego było mało:

Koła - będą pochodziły z torowej Mazdy 727 - Top Studio

Lakier - z palety Aston Martin Celeste Blue z palety Creativ Colors (broń Boże nie z palety Porsche aby nie było szblonowo)

Środek - przerobię na cywilny ale z pazurem - fotele akurat z Hobby Design 

Oczywiście niektóre rzeczy podrasuję blachami Foto - niezawodne w przypadku Porsche Scale Production  

Silnik - jeszcze się zastanawiam ale raczej Scale Production również 

jak widać tarcze z GT3 - będą robić większe wrażenie niz jakiekolwiek zestawowe 

 

tyle - DO DZIEŁA 

IMG_1595.JPG

IMG_1597.JPG

IMG_1600.JPG

IMG_1511.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc pierwsza relacja z prac - generalnie szpachlowanie szpachlowanie pogania itd - próby wyprowadzenia powierzchni Surafacer 1200 a jako 'szpryckit' oczywiście u mnie na warsztacie tylko Surfacer Gunze 500 

 

IMG_1545.JPG

IMG_1547.JPG

IMG_1549.JPG

IMG_1550.JPG

IMG_1551.JPG

IMG_1589.JPG

IMG_1590.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziergania ciąg dalszy - prace and zderzakiem - płaskorzeźby zamieniłem na siatkę 

IMG_1604.JPG

IMG_1606.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wklejamy skrzela - to na pozór dość pracochłonna operacja i przymiarka przedniej szyby - martwi mnie to, że jest wklejana od zewnątrz, ale cóż taka koncepcja producenta

 

IMG_1924.JPG

IMG_1925.JPG

Edytowane przez tombie01
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dużo cierpliwości - łączenia plastiku wykonałem oczywiście klejem Revell Contacta, następnie na zewnątrz uzupełniłem je szpachlą zmieszaną z CA a od śrokdka klejem CA z aktywatorem. Następnie mniejsze ubytki uzupełniałem juz warstwowo samą szpachla - czekając aż wyschnie z reguły długo :)  . Jeśli chodzi o wzmocnienie wiotkiej karoserii to wkleiłem w jednym miejscu roboczo poprzeczkę z polistyrenu - faktycznie - bardzo słuszna uwaga wiotkość karosrii mogła by powodować pęknięcia łączenia na dachu - na nadkolach raczej nie.

IMG_1935.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to temat do przemyślenia ale to raczej nie w tym watku ale w dziele porad modelarskich może bym zrobił ale trezba by cos przygotować zarówno dla 2K jak i 1K przy okazji porównanie choć tu akurat wydaje mi się istotna byłaby pomoc i doradztwo fotografa - bo ja się zastanawiam jak fachowo zrobić zdjęcia żeby ująć te rówznice - no generalnie coś widać ale jesli oboma lakierami potrafi się naprawdę dobrze pracować to różnice moga być minimalne albo ewidentnie widoczne tylko "na żywca" - pomyślę 

generalnie dla początkujących polecam lakier 1K i uważam że lepiej zainwestować w niego niż np w GX100 ( ale oba są dostepne u mnie w sklepie 

Tymczasem wracając do wątku Porsche - położyłem bazę Celeste Blue Creative Colors z Palety Aston Martin i wiem, że o gustach sie nie dyskutuje ale ten kolorek jest niesamowicie mega ładny i nie żałuję wyboru  - technicznie można powiedzieć na ta chwile że jest ok - nic się pogryzło itp - ale oczywiście baza ujawniła kilka niedoskonałości na łączeniach ale nie będę się nimi chwlaił - ale tez jak zauwazycie nie musicie mi ich wypominać - wiem że są!!!

 

Zastanawiam się czy w celu urozmaicenia troszkę tego modelu nie dorzucić kalkomani nadprogowej Turbo ze Sclae Lab_24

 

 

 

 

121333608_643475409696458_5016128410840096124_n.jpg

SL03006_porscheTurbo_decal_kalkomanie_modelarskie_do_samochodw_banzai.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.