Skocz do zawartości

Panzer IV G, Border Model, 1:35


zaruk

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, enten napisał:

zawsze możesz zapytać kolegę na forum o sposób i wykonać tłumik bardziej jednolicie:

 

Tutaj jeszcze odniosę się do tego posta, który zalajkowałem i żeby nie było że się z tamtego wykonawcy nabijam. Widać dwa różne podejścia do prowadzenia warsztatu jak i wykonania modelu. Zaruk wie po co ten warsztat prowadzi. Pyta, słucha rad i przede wszystkim wciela w życie i nie robi nic na przekór. Widać staranność, dbałość o detal i przede wszystkim brak pośpiechu żeby zrobić więcej i szybciej. Efekty są dla mnie zero jedynkowe. Z takim podejściem zobaczymy jeszcze nie jeden świetny model w jego wykonaniu i pewnie nieraz zawstydzi bardziej doświadczonych modelarzy (jednego z Czech już zawstydził choć nawet nie chciał 🤪). Szykuje się naprawdę piękna galeria - tak trzymać :super:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się porobiło, za Krzysztofa Ibisza tu będę robił :)

Trochę już nie pamiętam, ale chyba na początku gąbka z Vallejo Flat Brown - to te najciemniejsze plamy (obicia do gołej blachy), a potem łosze z rdzawych produktów MIGa (Streaking Rust i Light Rust). Tak jak uczył Wujek N-S malując wydechy do Tygrysa. Potem to już tylko ratowałem to, co mi wyszło - głownie urozmaicałem powstałe plamy mniejszymi plamkami z farb olejnych (umbry i sieny zarówno naturalne, jak i palone). Potem trochę splaszy z rdzawego zestawu Lifecolor i zacieki olejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Spotter napisał:

Nie tylko on. W końcu trzeba się od czasu do czasu jakoś rozerwać i pośmiać.

No i spoko, śmiech to zdrowie. Musisz wiedzieć, że ja też do Ciebie zaglądam i pilnie śledzę Twoje "odkrywcze" uwagi, czy to o obiciach na lufie, czy o niszczącym działaniu piasku, a te lepsze to nawet zapisuję w specjalnym, przeznaczonym tylko dla Ciebie Spotter, kajecie 😀

Czasem, gdy nie błyszczysz na Forum, a jestem smutny, oglądam Twoje modele- zwłaszcza te pierwsze. Kto by pomyślał, że taka gwiazda wyrośnie...

Zapraszam po południu na mój warsztat Stuga- obiecuję, że pośmiejemy się razem.

Tutaj nie będę zaśmiecał warsztatu, za te wpisy przepraszam, ale nie zwykłym milczeć, gdy kogoś bolą cztery litery i urządza sobie jakieś personalne wycieczki.

 

Z modelarskim pozdrowieniem

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pan_na_Zulawach napisał:

 

Czasem, gdy nie błyszczysz na Forum, a jestem smutny, oglądam Twoje modele- zwłaszcza te pierwsze. Kto by pomyślał, że taka gwiazda wyrośnie...

 

On przynajmniej dotarł do jakiegoś poziomu Marku 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mariusz 72 napisał:

Jak dla mnie za dużo czarnych elementów ...ale co kto lubi.

Szkoda że kamo nie jest drobniejsze, jeszcze ładniej by wyglądał.

Mariusz, dzięki za głos. Kamo jest próbą odwzorowania sposobu rzeczywistego malowania, nie planowałem drobniejszego, tak miało być :)

Co masz na myśli pisząc o "czarnych elementach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zorientowałem się dopiero po napisaniu posta.

No te wstawki z panzergrau i gunmetal: lufa, elementy wyciora, breszki, łopata itp...

Za dużo tego... ale to chyba też z fotek brałeś. Nie ma co się bać  dunkelgelb.

Działaj dalej :)

 

Edytowane przez Mariusz 72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostał gąsienice i zaczyna wyglądać jak czołg. Powiem tylko, że nie było łatwo, ale od czego jest siła woli?

 

Zostały już tylko pojedyncze elementy, jestem jak koń, który poczuł wodę i sam przyspiesza. Zdjęcia z gąskami:

 

IMG_2566.thumb.jpg.6aaee6c8026cd1d91ae8aecbe89c285f.jpg

 

IMG_2567.thumb.jpg.47f059f00ad51464ea03a7b52983ac74.jpg

 

IMG_2571.thumb.jpg.3db1243e80fd2fdbf35ac75ee8d45f69.jpg

 

IMG_2572.thumb.jpg.86b6144a4a7b550c7466db4aa84e2d08.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeszcze kilka drobiazgów: lina, kanistry, antena, koło zapasowe,  okopcenia wydechu, tylna lampa konwojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zaruk napisał:

Tak, jeszcze kilka drobiazgów: lina, kanistry, antena, koło zapasowe,  okopcenia wydechu, tylna lampa konwojowa.

Nie chcę "chwalić dnia przed zachodem słońca" - ale wygląda SUPER. :super: Nie przesadź z okopceniami.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne reakcje. Ponieważ temat wlecze się bardzo długo, nie będę już wrzucał zdjęć po uzupełnieniu brakujących elementów, tylko wyekspediuję model do galerii. Być może jeszcze chwilę to potrwa, nie mogę bowiem wykluczyć małej podstawki - na brystolu Mark wygląda nieco samotnie. A ponieważ nigdy nie robiłem jeszcze podstawek, to pewnie nie będę się spieszył, żeby nie dać większej plamy. Poza wszystkim, jestem już nieco znużony tym projektem - zapewne znacie to uczucie. Zaś jeśli chodzi o wydechy, to najpierw pooglądam zdjęcia, a potem okopcę.  Myślę, że coś na kształt tego będzie ok.

 

228671841_Okopceniewydechu.jpg.19e9e55f2a6f6ea989bd71b5a734a2f2.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Mało się udzielam na forum, mało piszęm, jeszczę mniej pokazuje, dlatego wczesniej nie wypowiadałem się pozytywnie na temat tego modelu. 

Jednak jest to jeden z tych modeli który jest dla mnie inspiracją co by zbudować Panzera IV (myślę o zestawie Tamiya 35378).W związku z tym mam pytanie, które na etapie planowania budowy muszę zdać.

Oceniłeś kalkomanie Star Decals na dobre.

Czy nadal podtrzymujesz ta opinię?

 

W tym wątku

zostały one określone jako "mega grube" i " Nigdy więcej kalek tej firmy".
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.