Skocz do zawartości

F-15C Eagle ‘Desert Aggressor’ / 144FW/194FS / GWH 1:48


ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym pokazać wam kolejny model. Tym razem to F-15C MSIP II w skali 1/48 w malowaniu agresora z 144 Fighter Wing / 194 Fighter Squadron z bazy ANG Fresno z 2006 roku.

fYi21hS.jpg

Model to GWH wykonany prosto z pudła, jedyne dodatki to pasy z FineMolds, AN/ALQ-188 z Wolfpack, ACMI z Hasegawy i drabinka z PlusModel.

Malowany farbami Hataka Orange/Tamiya + metalizery AK + washe Tamiya + kredki AK.

Kalki to Bullseye 48-002 + CATM Two Bobs 48-172.

Model został skończony jeszcze w zeszłym roku przed pokazywanym wcześniej F-14A ale dopiero teraz Woit zrobił takie zdjęcia że aż żal się nimi nie pochwalić. :)

Sam model składa się dobrze, jedyna ważna rzecz to aby zeszły się obie połówki kadłuba (góra i dół) najpierw trzeba skleić całe wloty z górą, dopiero pasować dół skrzydeł– w instrukcji jest na odwrót przez co może powstać kilkumilimetrowa dziura przy wlotach.

Kalki Bullseye siadły bardzo dobrze, na pewno jeszcze będę ich używał.

Model zdobył wyróżnienie na ostatnim konkursie w Dęblinie.

Miłego oglądania!

ESxDbxe.jpgcYb1Gmb.jpg
8auvhRp.jpg
1YBGu94.jpg
pqJUQyz.jpg
FpxjvWG.jpg
EhO63Dm.jpg
bECV4bx.jpg
T3pHqm6.jpgedZedNM.jpg 
dmR9xQG.jpg
gP06mGa.jpg
C4HjvdL.jpg


Kilka zdjęć z budowy:
ScPj0F8.jpg
bUAljYF.jpg
nqnaBM4.jpg
kxlqloH.jpg
5SZUnsM.jpg
3mHYak2.jpg
NZWPThv.jpg
o2juuwA.jpg
3IBitT8.jpg
TvXFxt5.jpg
G9HUmdD.jpg
Ewl2nh1.jpg

Edytowane przez ESP
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam te samoloty. Model super ?. Chociaż mam wrażenie, że trochę się błyszczy jak na pustynne malowanie, ale faktu nie zmienia, że jest świetny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)
błyszczenie jest bardziej kwestią zdjęć, model jest satynowy a część przebarwień jest pokryta matem co daje fajny efekt jak patrzy się na model "pod słońce". Niestety jest to trudne do pokazania na fotografiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ESP napisał:

@Woit wołają ciebie :)

@M.A.V. - ja tam widzę jeszcze sporo do poprawy ?

O samym modelu @ESP nie będę się jakoś specjalnie uzewnętrzniał bo czuję się mało obiektywny. Jednej rzeczy jednak nie ominę, to cieniowanie górnej powierzchni matem zrobiło na mnie wielkie wrażenie. To trzeba zobaczyć na żywo bo opisać i sfotografować jest niełatwo.

Pozdrawiam,

Woit

Edytowane przez Woit
Dodanie pozdrowienia ?
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciałem matem tam gdzie są ciemniejsze miejsca - coś a'la stary preshading czarnym kolorem na szarym podkładzie.
Chciałem w ten sposób oddać różne niuanse powierzchni samolotu. Nigdy bowiem nie jest tak że maszyna używana ma jednorodną powierzchnię (błysk, satyna czy mat). Tam gdzie chodzą technicy farba się wyciera i robi się bardziej błyszcząca, zaś tam gdzie osadza się brud powierzchnia matowieje.

avf15_2_02.jpg

avf15_2_06.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.