Jump to content

Sikorski JRS-1 - Eduard 1:72 czyli Yellow Wings XXL

pepociufakers
 Share

Recommended Posts

Cześć, 

Na niebieskim forum modelarskim (czyli pwm.pl) od pewnego czasu działa temat konkursowy dotyczący m.in. samolotów nieuzbrojonych.

Moim wkładem w ten temat jest ta poniższa galeria samolotu Sikorski JRS-1.

Tutaj w wersji używanej przez Lotnictwo Marynarki USA, choć łódz ta była i używana przez piechotę morską, a także w lotnictwie cywilnym. Maszyna ta jest mniejszą wersją dużej, czterosilnikowej łodzi latającej Sikorski S-42.
Model dawno dawno temu opracowany i wydany przez SWORD, był również pakowany przez Special Hobby, a ostatnio wznowiony przez Eduarda. Opracowanie to klasyczny short-run czyli w tym przypadku trochę mydlanego plastiku, trochę żywic i trochę blachy. Ja jeszcze dodałem jeszcze więcej żywicy, wykorzystując dodatkowy zestaw do tego modelu wydany przez CMK, i bardzo polecam to rozwiązanie bo na pewno oszczędza trochę wieczorów poświęconych na pasowaniu:)

Malowanie to Yellow Wings, dotychczas największy żółciak w mojej kolekcji, i coś mi się wydaje, temat łodzi latających jeszcze pociągnę trochę, mają swój urok, Catalina czeka już w pudle(ale nie żółta:) ) .
Dywizjon VJ-1, z okresu 1938-1939. 
Kolorowego odbioru.

50388986938_d9b138a488_b.jpg
50389683641_4b06df932e_b.jpg
50389683506_29b1402798_b.jpg
50389858187_0f41bb359e_b.jpg
50389683081_0cff175879_b.jpg
50388986048_6335778994_b.jpg
50389682711_4db6e254b7_b.jpg
50389682616_7715d69041_b.jpg
50389857402_d4116d03c6_b.jpg
50389682261_664d90d4d2_b.jpg
50389682116_03d1c27590_b.jpg
50389856902_49978aaefc_b.jpg
50389681671_620615a838_b.jpg
50388984858_42ff173a5f_b.jpg
50389856452_30e039b90c_b.jpg50389681206_b472d1362f_b.jpg

ps. teraz właśnie zauważyłem, że przed sesją zdjęciową wypada wyczyścić obiektyw, także przepraszam za kropki na  zdjęciach tu i tam:)

Pzdr.
Jaro

Edited by pepociufakers
Zdjecia.
  • Like 8

bardzo fajna łódeczka, w pierwszej chwili myślałem że to malowanie z Guantanamo :super:

Za latającego kajaka u mnie zawsze szacunek   :piwo:

EDIT ----------------------------

52 minuty temu, pepociufakers napisał:

.....coś mi się wydaje, temat łodzi latających jeszcze pociągnę trochę, mają swój urok, Catalina czeka już w pudle....

polecam też Beriowską Czajkę w Modelsvit  :szczerbol:

Edited by M.A.V.

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

Be 6 Trampka też nieźle wygląda.  W ogóle temat łodzi latających jest BARDZO atrakcyjny - kupa bardzo interesujących samolotów.

Wygląda nieźle, ale to podobno bardziej chińska wersja niż oryginalny Be-6

Dzięki Panowie za dobre słowa.

4 godziny temu, WujekAlice napisał:

Mi się podoba. 

A ten czarny przed kabina to za bardzo się nie świeci?

Pewnie, że się za bardzo świeci!:) Dzięki za uwagę, właśnie coś mi mówiło, że o czymś zapomniałem i teraz już wiem - o zmatowieniu tego co matowe być powinno:) 

Jak byłem mały to taką Be-6 z  Plasticarta bardzo chciałem mieć, no ale nie dane mi go było ulepić, więc może jak uporam się ze sprzętem USA i Japonii(bo to jest mój konik) to i przyjdzie pora na Radziecki:) 

Teraz czekam na wznowienie PBM Mariner. Ten model w 1:72 niby jest na stronie producenta dostępny, ale w polskich sklepach cisza.

2 godziny temu, WujekAlice napisał:

(...) W ogóle temat łodzi latających jest BARDZO atrakcyjny - kupa bardzo interesujących samolotów.

I wdzięczny temat do wszelkiego rodzaju dioram morskich.

Pzdr.

Jaro

56 minut temu, pepociufakers napisał:

...może jak uporam się ze sprzętem USA i Japonii(bo to jest mój konik) to i przyjdzie pora na Radziecki:) 

Teraz czekam na wznowienie PBM Mariner. Ten model w 1:72 niby jest na stronie producenta dostępny, ale w polskich sklepach cisza.

Mariner był w Martoli ze 4 lata temu (z Minicrafta) - niestety dość drogi i zanim się zdecydowałem kupić to już nie był dostępny nawet z opcją "na zamówienie". Ale jak bardzo Ci zależy to można go upolować na ebay'u - widziałem że są dostępne.

EDIT --------------------

Jak amerykańce lubisz to w bardzo podobnych klimatach jest Marlin - polecam !     (kawał bydlaczka po zlepieniu :szczerbol:  )

https://www.martola.com.pl/pl306/produkty74361/martin_p5m_2g_marlin_coast_guard

Edited by M.A.V.

W dniu 27.09.2020 o 23:05, M.A.V. napisał:

Jak amerykańce lubisz to w bardzo podobnych klimatach jest Marlin - polecam !     (kawał bydlaczka po zlepieniu :szczerbol:  )

Marlin tak, w jakimś bardziej bojowym malowaniu jak najbardziej... do magazynu... będzie co na emeryturze lepic;)

Jeśli chodzi o Marinera, to liczę, że kiedyś pojawi się ponownie w normalnej dystrybucji, co ciekawe na stronie producenta jest w normalnej sprzedaży, więc do emerytury mam czas:)

Teraz przede mną rozkmina czy Catalina, czy Duck czy Goose, a może coś mniejszego, bo chodzi za mną jakaś diorama lotniczo-wodna.

ps. z hardcorów jest jeszcze Curtiss H-16 z Rodena. 

Pzdr.

Jaro

1 godzinę temu, pepociufakers napisał:

Teraz przede mną rozkmina czy Catalina, czy Duck czy Goose, a może coś mniejszego, bo chodzi za mną jakaś diorama lotniczo-wodna.

ja to kiedyś miałem pomysł żeby zmajstrować coś podobnego :

606c3e46397cb040199f99ad3bfffe01.jpg

tylko w wersji japońskiej : zamiast Black Cata miała być Mavis z Hasegawy i żywiczna łódź patrolowa od Choroszego  

ale oczywiście na ambitnych planach się skończyło :haha:

EDIT -------------------

oczywiście wszystko w jedynej słusznej skali 1:72   :diabel:

Edited by M.A.V.

39 minut temu, WujekAlice napisał:

Robię Camsa 37 A Azura, jak go bardzo nie zjejdolę, to się nim pochwalę

Czy to jest poważna deklaracja? Jeżeli tak to szykuję garnitur i krawat (bo jak wiadomo - klient w krawacie jest mniej awanturujący się :mrgreen:)

• Haha 1

5 godzin temu, WujekAlice napisał:

Robię Camsa 37 A Azura, jak go bardzo nie zjejdolę, to się nim pochwalę :D Na razie się zaczopowałem przy statecznikach...

powodzenia w budowie - też go mam w szafie, ale po zlepieniu Azurowego F-91 gdzie spasowanie kadłuba było tragikomiczne trochę mam uraz do wyrobów tej firmy więc pewnie jeszcze długo poleży :haha:

sorry pepociufakers za OFFTOP  :szczerbol:

mnie offtopy nie gorsza, kazda rozmowa ewoluluje:) 

Rzucilem okiem na F-91, to jeden z pierwszych wypustow sworda, takze gromy siarczyste ogniste znowu laduja u Sworda:)

ps. w sumie ciekawe sa losy tych wypustow Sworda, lataja pomiedzy Azura, Special Hobby, Eduarda i jeszcze czasami trafiaja do AZ Model/RS Model. 

Pzdr.

Jaro

• Like 1