Skocz do zawartości

Leopard 2a5 Border model 1/35


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Podziałałem z gąskami wyszły trochę rdzawe, ale jeszcze przyjdzie na to kurz itp. Z resztą po analizie kilku zdjęć to w  sumie wyszły całkiem realistycznie. Poza tym postarzyłem trochę kostki gumowe.

Skorzystałem z tej techniki:

 

Tutaj kilka zdjęć poglądowych. Oczywiście wszystkie wykorzystane tylko w celach dyskusji HuS05gI.jpg9gXxz6Q.jpgILzZ2Nq.jpgGTzqeJF.jpgdXxJTUm.jpg

 

No i tutaj efektb7Y17s6.jpg

e8zOAhC.jpgKlTdufc.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły bajerancko. Będziesz rzucał na koniec jakiś pył czy zostawiasz tak jak są?

 

Przyjrzałem sie jeszcze troszkę zdjęciom referencyjnym i może nie głupim pomysłem by było je trochę jeszcze przetrzeć żeby wyszło wiecej spolerowanej stali, ale to już jak kto lubi. Do Twojej decyzji :) 

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

No i jestem za najbardziej czasochłonnym fragmentem. Szczerze mówiąc na początku nie mogłem patrzeć na na taśmę maskującą ale po pierwszym zamaskowanym kolorze jakoś już poszło. Trochę porozjaśniałem powierzchnię jednak nie chciałem przesadzić ponieważ na modelu i tak już się całkiem sporo dzieje za sprawą kamuflażu. Z efektu jestem bardzo zadowolony. Prezentuje się to tak: NNt1AqE.jpg83tuglD.jpgtxEWwhB.jpgmGKJsQZ.jpgcmHlISM.jpgoT1XJrU.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to żeś mnie zaimponował! Super ogarnąłeś to malowanie - wygląda baaardzo efektownie! Sam bym się na takie w życiu nie zdecydował czy w Leo czy w Chieftainie w berlińskim kamuflażu. Mów Panie co dalej. Będzie wystawowy czy przejedzie przez poligon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poligon, napewno nie będzie utyrany w błocie. Myślę nad użyciem siatki maskującej przy koszach. Mam mnie więcej już pomysł na ten model. Coś takiego chciałbym uzyskaćG4EXDY.thumb.jpg.e852194a3cb6ebbc11e1b2bb0a6f47b6.jpg

Tym zdjęciem również zamierzam się inspirowaćvBz7-dtj4GK4Fqoo9r4RfwBikRBtj8KHOdH5djQTRfc.thumb.jpg.8dd843cbe86d80fdd73c09df30940774.jpg

 

Oczywiście wszystkie zdjęcia użyte w celach dyskusji.

G1MT69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się:super: Miejskie kamo wygląda super cool. Czekam na zdjęcia po efektach poligonowych:) a tak na marginesie- będziesz mu "wycierał" farbę jak na 2 zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja 

Kalki na miejscu dałem troszkę obić. Na razie bardzo mało ale zawsze można dodać.  Całość dostała lakierem błyszczącym pod washa i brudzenie. Przy okazji zlikwidowałem merytorycznego babola. Mianowicie dodatkowy wyrzutnik granatów musi być jakoś odpalany. Dany kabel wychodzi z miejsca gdzie powinien być wizjer z prawej strony. Nie wiem jak to się ma do używania pojazdu  w trudnych warunkach pogodowych. Ale jak to w modelarstwie często nie trzeba rozumieć jak coś działa, tylko trzeba wiedzieć jak to odwzorować:lajkonik: Dobrze widać to na zdjęciu poniżej. (zdjęcie użyte tylko w celach dyskusji)rk3eWG2.jpg

Model na razie prezentuje się tak:JCHPEH1.jpgBfEnL9L.jpgZ8YMqhd.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash położony, oraz bazowa warstwa brudu. Co ciekawe jest to mieszanka tamek: buff, flat earth, i jakiś jasny szary. Wszystko położone na lakierze do włosów także na razie można jeszcze lekko ingerować. Dzięki tej warstwie mniej więcej wiem jak działać dalej z brudzeniem. Dodałem także brakujący kabel.  Tak to wygląda na razie:Q7o8DNH.jpgX2OPctE.jpgdGa8wlx.jpg03GjjUX.jpgpd8bWs3.jpgmXnexZW.jpgI76dWpo.jpgtbScUCm.jpgwdYNbMy.jpg

Najważniejszy detal nadal widoczny:banan:Ixx1fv8.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Brnę powoli do przodu prawie skończyłem brudzenie wieży. Zostały mi jeszcze wyrzutniki granatów dymnych i drobne poprawki na razie tak to wyglądamMYAGLV.jpg

Przyszła pora na smutniejszą część posta, niestety już na fazie podkładowania walczyłem z zalaniem siatek na koszach. Zmywałem podkład na koszach i malowałem jeszcze rzadszym podkładem efekt niestety bez zmian ... Więc do boju wkroczył debonder co prawda udało się zniwelować efekt jednak w pewnym momencie nawet musiałem podklejać kosz z powrotem bo przesadziłem z debonderem. W pewnym momencie stwierdziłem, że mam już tego dość i jakoś się to zakryje. Szczerze mówiąc biję się teraz w serce że olałem tak ten temat ... Próbowałem jeszcze poprzebijać igłą niektóre dziurki jednakże bezskutecznie.  Przez przypadek znalazłem to zdjęcie:oIO4aSg.jpg

I naszła mnie lekka inspiracja. Tutaj jeszcze zdjęcie tego marnego kosza by pokazać skalę tragedii. Co prawda drugi kosz nie wygląda tragiczne jednakże chyba też go zakryję. 3xXlqxg.jpg

Tutaj jest mój pomysł na rozwiązanieIBhnMgf.jpg

Na razie siatka jest ułożona na sucho co prawda trzeba będzie ją lekko podkleić ale to nie problem.  Szczerze mówiąc żadne inne rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy :cry:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koszy... no cóż, sam pokleiłem sobie na nich palce i pewnie zostawiłem na nich ślad DNA. Bez wątpienia pieta Achillesowa tego zestawu. A wieża bardzo ładnie i subtelnie przykurzona. Wybrałeś dobre kolory do weatheringu bo super się to prezentuje na tym malowaniu. Ciężko to teraz porównać bo patrzę na brudzenie górnej płyty kadłuba z poprzednich etapów i wydaje mi się, że wieża dostała bardziej w kość niż tam na dole, ale to może być tylko złudzenie. Może jeszcze jakieś delikatne smugi a'la zacieki tymi kolorami na fartuchach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ostatnia przed maturalna aktualizacja wątku. Także może do ostatniej wyrobię się ze skończeniem tego modelu:) 

Udało się coś wykombinować z tymi okropnymi koszami. Plecak na razie się trochę błyszczy ale jeszcze nie jest przyklejony, także oberwie mu się jeszcze matem :glupek:B8SOryD.jpgaG3kwUJ.jpgSmazgzX.jpgY2bBG24.jpg

Udało się także ściągnąć maski:RWVE7T7.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No wydaje mi się, że to ostatnia aktualizacja wątku przed galerią. Brudzenie postępuje, zostało jeszcze zaledwie kilka detali liny anteny itp. O dziwo sam jestem zadowolony z brudzenia mimo tego, że niektórych specyfików używałem pierwszy raz w życiu :)  1t9Yihw.jpghA12LzV.jpgZlipwZw.jpgxCXQayr.jpgmpFkTw7.jpggSg4AHD.jpgURv5XuA.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.