Jump to content

Recommended Posts

Jeśli chodzi o slat to Microdisign daje maszynkę do układania slata, dzięki temu praca jest dużo przyjemniejsza. Jest to taka mała foremka jak na zdjęciu, która jest w każdym zestawie ze slatem.

Ja zwykle wycinam sobie poszczególne elementy, opiłowuję miejsca wycięcia i układam w foremce. Trzeba tylko pamiętać, że układasz odbicie lustrzane. Kładę sobie to zgodnie z tym co pokazane jest w instrukcji i układam na tym porzeczki. Do klejenia używam kleju CA (ja lubię UHU), nakładam na miejsce przecięcia drucikiem małą ilość kleju. Tak dla każdego łączenia. Poza tym staram się nakładać klej zwykle od spodu łączenia tak by nie było za bardzo widać nadmiaru kleju jeśli się taki zdarzy. Jeśli zaś się zdarzy dużo to usuwam go skalpelem. Jak coś się nie uda to rozklejam takie łączenie usuwam klej CA całkowicie też skalpelem i podchodzę do tematu jeszcze raz.

I to chyba tyle :) 

p13.jpg

• Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przez to, że sporo rzeczy jest rozłożonych, pozaczynanych i nie skończonych a sporo z nich to "roboty zanikające"  to wrzucam całość tego co w tym momencie mam zrobione z wanną.  W tym momencie p

Krótka aktualizacja zdjęciowa:) 1. Elektryka przód. Kable położone i wyprowadzone pod światełka, dodane pomniejsze ustrojstwo na lewej półce (jakiś ficzer też elektryczny) coś czego nie było w MS

Trochę mi zajęło zakończenie składania wieży. Przez ostatni tydzień w sumie rozgrzebałem każdy jej element. Ze względu na późniejsze montowanie siatki musiałem czekać aż wszystko zrobię, tak by nie po

Posted Images

Pierwsze spasowanie wszystkich elementów. 99% sklejone. Zostały pierdoły do zrobienia. Anteny, jakieś zaczepy być może stelaż na APU...

DSC_0928.JPG

DSC_0930.JPG

DSC_0931.JPG

DSC_0929.JPG

Edited by x_bandit
  • Like 4

Pierwszy SA patrząc od przodu z prawej i lewej na dole odgina Ci się na zewnątrz (być może jeszcze nie doklejony i uformowany). Reszta perfecto 👌 Swoją drogą nie wiedziałem, że do SA robią maszynki. 😲

• Thanks 1
8 minut temu, gajur napisał:

Pierwszy SA patrząc od przodu z prawej i lewej na dole odgina Ci się na zewnątrz (być może jeszcze nie doklejony i uformowany). Reszta perfecto 👌 Swoją drogą nie wiedziałem, że do SA robią maszynki. 😲

Na razie to jest tylko złożone na taśmę :) Chyba, że chodzi Ci o to, że slat się "łamie w połowie"? Jeśli o to, to ten slat jest składany. To co widzisz to miejsce gdzie jest powiedzmy przegub, tak samo jest z tyłu. 

w03829_6131572.jpg

Nie, nie. Wiem, że się składa powiedzmy "na połówce" , dlatego napisałem, że  (być może jeszcze nie doklejony i uformowany).

nie wiedząc co masz w planach. Czyli wszystko pod kontrolą😉😀

Dzięki.

19 godzin temu, Roland_Sebastian napisał:

Patrząc na pierwsze zdjęcie zacząłem się zastanawiać kiedy Rosjanie opracowali lewitujące czołgi :D

Wygląda świetnie.

Faktycznie nie zauważyłem, że tak zdjęcie wyszło ale motyw 😉

Nałożyłem kolorek, zacząłem klaść różne efekty, na początek na wieży.

Kurde zawsze tak mam jak po podkładzie dmuchnę farbą to mi się szkoda robi bo po podkładzie taki fajny kontrast jest :) 

To nie jest efekt końcowy powiedziałbym połowa pracy na wieży, jeśli chodzi o urealnianie wyglądu :) na pancerzu reaktywnym też jeszcze nic nie robiłem.

Kolor jaki używam to A.Mig-0053. Na to kładę trochę washa Dark brown AK 045 to na początek, tam gdzie potrzeba więcej głębi czarny panel liner tamki. Na takiej bazie bawię się już olejami kredkami i tamiya weathering masterem.

DSC_0943.JPG

Edited by x_bandit
  • Like 1

Wydaje mi się, że to przedostatnia aktualizacja. Dziś założyłem mu gąsienice i nie mogłem się powstrzymać przed strzeleniem kilku zdjęć. Pierwszy raz bawiłem się metalowymi gąsienicami i powiem, że miło się je robi i efekt też mi pasuje. Szkoda tylko, że to niemały wydatek...  Do zrobienia zostąło niewiele. Trochę jeszcze musze go przykurzyć. Podmalować kopułki Tuchy na czarno, dorzucić kopułki czujników opromieniowania laserem, liny holownicze skończyć, złożyć porządnie Korda i zamontować na wieży no i podkleić resztę ze zdjęcia. Dodatkowo będzie przy tym jakiś wojak. Aha i jeszcze antenka do podmalowania, bo na razie świeci iglanym srebrem  :)

pozdrawiam

Kuba

DSC_0946.JPG

DSC_0944.JPG

DSC_0945.JPG

DSC_0947.JPG

• Like 1
3 minuty temu, patrykd napisał:

Te gąsienice są za mocno zardzewiałe w stosunku do zużycia pojazdu. Wyglądają bardziej jak na pojeździe porzuconym niż takim w służbie.

one nie są zardzewiałe, one są po poligonie :) standardowo czarny podkład  a na to pigment vallejo 73.104 Siena Claro plus road dust oraz polerka. Rdzy te gąsienice nie widziały akurat 😉

T-90M_DEN_TANKISTA_LUGA_170909_05.JPG

Czekam z niecierpliwością na galerię. Daj parę zdjęć na jasnym tle, gdyż to ciemne przekłamuje kolor.

Pozdrawiam

Aha, a wojaka daj amerykańca z opadniętą szczęką że musi jeździć Abramsem, he , he😉

17 godzin temu, gajur napisał:

Czekam z niecierpliwością na galerię. Daj parę zdjęć na jasnym tle, gdyż to ciemne przekłamuje kolor.

Pozdrawiam

Aha, a wojaka daj amerykańca z opadniętą szczęką że musi jeździć Abramsem, he , he😉

No wojak będzie z Rosji, niestety nie znalazłem żadnego Jankesa z opadem szczęki :) jeszcze trochę się bawię z kilkoma szczególikami drucianymi. Koniec już na szczęście na horyzoncie:D Co do zdjęć to zrobię kilka na jasnym tle.

Kto, jeśli nie On, obroni prasłowiańskie ziemie przed skrwawionymi rękami drapieżnych imperialistów? A Wy mu chcecie pasemka i serduszka....

• Haha 1