Jump to content

Oshkosh M1240 (A1) M-ATV, M1245 M-ATV, M1277 M-ATV - warsztat zbiorczy

Recommended Posts

Są ruchome zawiasy, ciężko sprawdzić na tym etapie czy to będzie działać bez kolizji, ponieważ przede mną malowanie maski. Bardziej mnie interesuje czy wnętrze silnika pozostało piaskowe tak jak wnętrze kabiny.

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam, w ostatnim czasie z paczkomatu wypadł mi nowy model RFM - M1240A1 M-ATV (5032):     Od dawna w magazynku leżakuje Kinetic:     Przez dłuższą chwilę naz

Klejów VMS nie znam, ale znam coś co jest bardziej dostępne, a jest bardzo dobre. Loctite 401 lub jego żelowy odpowiednik Loctite 454. (zamiennik tego 1. to WIKO 140) To są kleje CA przemysłowe

Malowanie raczej takie:   zdjęcie pochodzi ze strony https://fleet.com.pl/news/flota-polskiej-armii   linka której użyłeś w porównaniu do tego zdjęcia wydaję się zbyt gruba.

Posted Images

Niech wypowiedzą się osoby, które widziały pojazd na żywo, ale moim skromnym zdaniem, nasze krajowe pojazdy przemalowyane były z piaskowej barwy, więc zarówno wnętrze kabiny jak i przedział silnika pozostały w pisakowym kolorze. Raczej nikt nie demontował osprzętu przedziału silnika, żeby przemalowywać. 

0:56 a jednak pomalowali na zielono

edit

jestem w trakcie ogladania, psiknęli tylko widoczne dostępne boki, więc jeszcze ciekawej z malowaniem.

Edited by copycat

Nikt nie mówi o wnętrzu kabiny, bo to pozostało piaskowe, już o tym pisałem. Widać to przez szyby plus filmik z youtuba który zlinkowałem. Zastanawiałem się nad przedziałem silnika. Ale odpowiedź też już mam dzięki filmikowi.

Godzinę temu, copycat napisał:

Nikt nie mówi o wnętrzu kabiny, bo to pozostało piaskowe, już o tym pisałem. Widać to przez szyby plus filmik z youtuba który zlinkowałem. Zastanawiałem się nad przedziałem silnika. Ale odpowiedź też już mam dzięki filmikowi.

Tam gdzie dało się dojść natryskiem bez demontażu czegoś więcej niż koła, pojazdy przemalowano. Wnętrze wszędzie jest piaskowe, natomiast na bryle pojazdu da się znaleźć właśnie miejsca gdzie zielony pojazd jest nadal piaskowy, np. spód wieży, obszary pod włazem, wnętrze skrzynki za kabiną. No i druga sprawa, pojazd pojazdowi nierówny, przemalowywano je bez większego porządku, stąd pomiędzy egzemplarzami są różnice w obszarach pomalowanych, kolorach itd. W filmiku masz ładny kwit na konkretny pojazd, więc warto się chyba na nim wzorować.

• 3 months later...

Takie pytanie, ten czarny w zielono-czarnej wersji to czarny, czy czarny NATO? Po słoiczkach stawiam na czarną, ale na zdjęciach Leoparda czarne plamy wyglądają na podobny do Oshkosha, a nawet są ciemniejsze. Więc tu czarny NATO, tyle że jedna farba wydaje się zbyt głęboka, a druga zbyt jasna.

IMG_1210.jpg.3c5c982f9177473d862377fb21b7edb4.jpg

ashkosh.jpg.0b723bfcaa86f5dcab6074e786182558.jpg

lgYk9kuTURBXy9jMGQzYzM5Ni0yOGQyLTQzYWEtY

Masz też pytanie o czerwoną farbkę, Tamiya praktycznie nie kryje. Co polecicie pod pędzel, myślałem o Valeyo lub Cytadel.

Edited by copycat

Po prostu podoba mi się to wyposażenie. Trochę dziwnie się czuję, bo jako najmniej obeznany w temacie ciągnę go do przodu. Szkoda mi to teraz obrywać. Jest w zestawie jeszcze coś w to miejsce, popatrzę filmiki na necie, może coś wymyślę.

14 godzin temu, Grzegorz Grabowski napisał:

A to nie jest podstawa pod tą kamerę? Może wystarczy ucharatać samą kamerę, podstawa niech zostanie.

No i trzeba pamiętać, że po usunięciu kamery wylecieć powinien także monitor z wnętrza (o ile producent przewidział taki element).