Skocz do zawartości

Problem z rdzą


Łyba

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zacząłem się bawić z rdzą. Chciałem stworzyć karoserię samochodu, która została zniszczona przez czas. Karoserię początkowo pomalowałem podkładem vallejo. Potem po około godzinie gdy wydawał się już być suchy pomalowałem go w miejscach newralgicznych rdzą w płynie marki AK.  Na delikatnie wilgotne jeszcze miejsca z rdzą nasypałem soli i odczekałem aż rdzą pod solą wyschnie. Na koniec całość pomalowałem sprayem tamiya i zostawiłem na noc do wyschnięcia. Rano, gdy chciałem usunąć sól lakier był już na tyle twardy, że udało mi się to zrobić dopiero po namoczeniu karoseri w wodzie. Sól zeszła ale pod nią nie było już śladów rdzy a jedynie podkład. Gdzie popełniłem błąd? Jak powinienem postąpić krok po roku żeby z takim zestawem i techniką z solą uzyskać właściwy efekt bez problemów? Efekt na zdjęciu wyszedł po pomalowaniu miejsc gdzie b yła sól rdzą. 

16052977261151378259746783474770.jpg

Edytowane przez Łyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Łyba changed the title to Problem z rdzą

Zabezpieczyłeś rdze przed nałożeniem soli?A w ogóle co to za rdza w płynie .Podejrzewam,że to ten specyfik emaliowy do łoszy.A powinna być  jakas Tamka typu Hull red z pomarańczem.

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza taka jak poniżej. Nałożyłem ją na element pomalowany podkladem a i tak go rozpuscila. Nie, nie zabezpieczylem rdzy. Czym powinienem to zrobic? 

16053690430433561601685128525738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzę fajną mieszasz robiąc to kolorem pomarańczu z umbrą paloną.Pomarańcz to ma różne nazwy .Vermilion od  Van gogha.Albo  od rembrandta.W każdym razie musi to być kolorek wpadający w intensywny pomarańcz.Potem go sobie modulujesz dodając albo ciut czarnej albo najlepiej umbry palonej.Dobre daje efekty także dodanie czerwonego.Prosty brąz uzyskasz dając do czerwonego czarnego.Piszemy o olejach artystycznych.Ale zrobisz podobnie z emaliami.Użyj do tego farbek Tamiya emalii.Świetny pigment.I szybko schną.I są lepsze od tych wynalazków MIga.Nie zbrylają się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.