Jump to content

Recommended Posts

Bez znaczenia jest skąd pobierałeś  acetylen do spawania , czy z butli czy z wytwornicy acetylenu. Chodzi o sam proces spawania. Trzymając palnik  w jednej a maskę (tarczę spawalniczą) w drugiej ręce nie możesz podawać spoiwa a zatem spawać gazowo. Przy spawaniu gazowym iskry  się nie sypią, a zdjęcie ,które pokazałeś przedstawia cięcie palnikiem. 

• Like 1

Nieśmiało zwracam uwagę, że nie jest to forum poświęcone technikom spawania.

Nie każdy się na tym musi znać, zatem powyższe uwagi mogą mieć jedynie charakter informacyjny, a nie oceniające pracę Kolegi.

Z mojej strony brawko za nietuzinkową scenkę.

• Like 2

Również sugerowałbym zamianę butli na spawarkę elektryczną. One naprawdę tu nie pasują. Poniżej masz filmik ze starymi spawarkami, a w linku sweetfocia Niemca i jego wózko-spawarki. Na ostatnim zdjęciu jest.

https://www.lincolnelectric.com/pl-pl/company/Pages/company-history.aspx

https://en.topwar.ru/169350-svarka-tankovoj-broni-nemeckij-opyt.html

• Thanks 1
Godzinę temu, orkan napisał:

Nie rozumiem dlaczego moja uwaga na temat przedstawionej scenki , wraz z wyjaśnieniem dlaczego tak uważam poczytywana jest jako atak .

- kolega zaruk w zaden sposob nie dal ci jakiegokolwiek powodu abys tak sadzil i pisal , stwierdzil tylko iz ten kto zbudowal ta dioramke nie musi sie na tym temacie znac ! Ma prawo😂

- ....które pokazałeś przedstawia cięcie palnikiem.  Sorry Kolumbem nie bedziesz gdyz tyle to i ja wiem, a co do tego magicznego slowa ,, spawanie,, chlopak sie spieszyl i chcial pokazac swiatu swoje dzielo z ktorego jest bardzo dumny 👏 brawo i zamiast napisac ,, Scenka przedstawia ciecie blachy przy.....  napisal spawanie no i to caly powod. Chyba jestes w stanie to zrozumiec jesli nie to nalej sobie cos do szkla i wypij aby przelknac ta pigulke . OK??

Dziękuję Kolego bulik58 , że wskazałeś mi kim nie jestem. Przyjmuję z pokorą Twoje uwagi choć się z Tobą nie zgadzam.

W sposób grzeczny zwróciłem uwagę na niemożliwość pokazanej scenki i wyjaśniłem dlaczego tak sadzę.

Jeśli nie miałem racji to proszę o zwrócenie mi uwagi merytorycznej a nie pisanie o tym ,że życie kreuje różne  scenariusze i obrazowanie tego zdjęciem innej czynności nie związanej z przedstawioną scenką - cięcie a nie spawanie.

Nie jestem także jasnowidzem i nie siedzę w głowie autora modelu nie wiem wiec co chciał pokazać , czy się śpieszył i czy jest bardzo dumny ; nie wiem także czy musi czy nie musi się na czymś  znać . Odniosłem się tylko i wyłącznie do tego co pokazał i napisał.

Zgadzam się z Kolegą zaruk , że nie jest to forum technik spawalniczych tylko jak miałem wyjaśnić ,,niemożliwość " scenki nie wchodząc w szczegóły.

Do samego wykonania modelu nie odniosłem się świadomie - za cienki jestem.

Proszę nie wyciągać pochopnych wniosków , nikogo nie atakuję .

• Like 1

ale znam zycie i to ono pisze scenariusz. Spawacz mogl nie miec okularow, zagubic itp  wiec uzyl reczna maske spawalnicza , ktora nie jest przelbica , ..

to proszę o zwrócenie mi uwagi merytorycznej a nie pisanie o tym ,że życie kreuje różne  scenariusze 

widze ze teraz interpretujesz moje slowa podobnie jak slowa zaruka, poprzednio , ale postaram sie ci to wyjasnic :

piszac...  to ono pisze scenariusz. Spawacz mogl nie miec okularow, zagubic itp  wiec uzyl reczna maske spawalnicza... mialem na mysli iz normalna rzecza jest ze spawacz gazowy powinien miec okulary , ale..Spawacz mogl nie miec okularow, zagubic itp  wiec uzyl reczna maske spawalnicza . czy te slowa nic ci nie mowia. Mam nadzieje iz wytlumaczylem ci powod uzycia tych slow .Jesli nie to sorry inaczej nie potrafie. A teraz konczmy ten temat gdyz nie jest to odpowiednie miejsce . Chcesz dalszych wyjasnien pisz na priva , dzieki

Wybacz orkan, nie chciałem abyś się poczuł dotknięty moim wpisem. Oczywiście warto wyjaśniać różne aspekty związane z przedstawianą pracą. Wyobraziłem sobie jednak autora wątku, który zrobił fajną i pomysłową winietkę i czeka na ocenę swojej pracy od strony modelarskiej. Dlatego pozwoliłem sobie napisać o tym. Ale bez złych intencji.

• Like 1
4 godziny temu, zaruk napisał:

Ale bez złych intencji.

Ja podobnie wyjasnilem z orkanem nasz problem i nie chowamy do siebie urazy,  niepotrzebne dyskusje i obrazliwe slowa zostawmy na ulicy 

I tak lekkomyślne, mocno skrótowe określenie może wywołać burzę mózgów z wyładowaniami emocji 😉 Poprawcie mnie, jeśli źle piszę, ale utwierdza mnie to w przekonaniu, że w tym hobby ścierają się nieustannie dwa podejścia: osobnik X zadowolony z siebie, że osiągnął naprawdę ładny, cieszący oko kolor pancerza czołgu zostaje sprowadzony na ziemię przez osobnika Y, który wykłada, że ten czołg nie mógł tak wyglądać jesienią '41, bo taką barwę wprowadzono rok później  itp. itd. obie strony mają swoje racje, dyskusja trwa i raczej się nie skończy. Patrzę na to, co wyrosło na tej drewnianej podstawce i na małej powierzchni komponują się dla mnie sferyczny kształt kugelpanzera z cylindrycznymi butlami. Ale dość tego filozofowania estetycznego, zmienię butle na wózeczek i będzie ok.

Dzięki TerraIncognita za linki. Znalazłem coś takiego, postaram się to wyskrobać  https://www.andreaeurope.com/en/3/accessories/305/world-war-ii-1939-1945/782/s5-a38-german-electric-welding-set.html

patrykd słuszna uwaga. Niestety jest to wada tej figurki, która została zaprojektowana w ten a nie inny sposób i nie da się tego poprawić. Najlepiej byłoby ją stworzyć od podstaw. Przyjmijmy zatem, że w tej konkretnej sytuacji wykonuje dynamiczny ruch ręką i w rezultacie odchyla maskę 😉.

Dzięki za wszystkie komentarze i lajki. Dobrze, że nie byliście obojętni 👍

Edited by _unknown_

Tak, taka spawarka będzie jak najbardziej na miejscu. Możesz zrobić ja po prostu prostokątną, nie musi być taka półokrągła. Twój model mi osobiście, bardzo się podoba, jest to coś nowego i rzadko pokazywanego. Dopracowałeś go pod wieloma względami, aby był podobny do egzemplarza muzealnego (przeróbka nóżki od kulki). Dla większego efektu wow, możesz zawsze na bocznej ścianie spawarki dać  stare logo Krupp-a. I ewentualnie pod nim, prosty składający się z dużych liter drukowanych napis KRUPP.  Logo i napis powinno byc albo w białym kolorze albo w czerwono-pomarańczowym.  Co Ci tam ewentualnie spasuje bardziej. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego.

krupp_ringe1_image_w335.jpg

Dzięki za kolejną podpowiedź. Zrobiłem już półokrągłą wersję. Przy użyciu płytek polistyrenowych, kawałka puszki i drutów wyszła taka skrzyneczka na kółkach:

20201201142123_IMG_3066.thumb.JPG.43767fca9062e78940143974806ea15c.JPG

Wymiary robiłem na czuja, rozstaw osi jest trochę za krótki, ale jako całość chyba się broni. Zostało jeszcze przerobienie palnika na uchwyt elektrodowy, do tego przewód uziemiający ze szczypcami  podpiętymi do "nogi" kugelpanzera...

20201201142211_IMG_3067.thumb.JPG.4d46f086a22fd402dba42e50dcc4dbff.JPG

• Like 1