Jump to content

Sexton II w PSZ - Dragon 1:35

Recommended Posts

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wash i obicia za mną. Tempo iście żółwie, ale cóż poradzić. Ciesze się, że posuwam się chociaż powoli do przodu. Teraz przede mną ostatni etap, czyli brzydzenie. W międzyczasie staram się jeszcze doro

Sprężyłem się i udało się - model zamaskowany i pomalowany w kamo:   No ok, tak wygląda jeszcze przed zdjęciem maskola. Dobrze, że na tym modelu miałem mało blaszek. Maskol praktycznie

Podstawowe malowanie skończone. Teraz tylko jeszcze trzeba wymalować kamo, co mam nadzieję mi się uda zrobić przed moim urlopem. Już się nie mogę doczekać aż zdejmę maski, wymaluję resztę oznaczeń i p

Posted Images

Z grubsza wytypowałbym te krawędzie. Ponieważ dolne partie są obite dość delikatnie, konieczny jest umiar - ale to sam najlepiej wiesz.

Sexton.thumb.jpg.4bc97d79b7820508fcb4ec738241cf15.jpg

Edited by zaruk

Zastanawiałem się nad tymi krawędziami, ale nie mogłem tego sobie wyobrazić oraz udowodnić jak one w tych miejscach powstały. 

Tamtędy nikt nie wchodził ani nie wychodził z pojazdu. To też nie jest czołg, który był na pierwszej linii i przebijał się nie tylko przez zarośla, ale budynki, mury, barykady. Te pojazdy zazwyczaj były w drugiej linii. Przez krzaki jak najbardziej mogły się przedzierać, aby zająć dogodne pozycje. No nie wiem, mam mieszane uczucia czy tam powinny być obicia czy nie. Ale chętnie wysłucham większej ilości opinii. 

20 minut temu, Spotter napisał:

(...)

Ale chętnie wysłucham większej ilości opinii. 

Ja  bym obtłukł tylko tył i samo wnętrze. To wszystko rzecz gustu, nie robisz przecież z konkretnego "oryginału"... 

• 3 weeks later...

Czas mija a ja nie chwalę się postępami. Niestety kocioł w pracy, wiosna i porządki w ogrodzie oraz dłuższe dni nie sprzyjają temu, bym poświęcał na modelarstwo tyle czasu, ile bym chciał. Ale jednak coś tam sobie powolutku dłubię. Obecnie jestem po etapie brudzenia układu jezdnego. Może drobne jeszcze poprawki wprowadzę, ale generalnie mam to, na czym mi zależało. Góra jest dopiero delikatnie dotknięta chemia, więc ona jeszcze się troszkę zabrudzi i przykurzy.

51185771068_2f2c890c88_o.jpg

51186333889_447affbc02_o.jpg

51184862582_e03248ef20_o.jpg

51186333689_b25e292dca_o.jpg

51186621040_6cb9e4620d_o.jpg

• Like 7
  • 3 weeks later...

Generalnie pojazd uważam praktycznie za (prawie) ukończony. Zostało mi jeszcze kilka dupereli oraz dodatki, jakaś pacynka itp. Nie mniej z malowaniem i brudzeniem chcę pozostać już na tym, co widać na zdjęciach poniżej. Jak macie jakieś sugestie, to pisać teraz. Później to będzie za późno, bo tych co w galerii z zasady już nie poprawiam.

51230218252_dab6ee966f_b.jpg

51231694224_ae30e69230_b.jpg

51230218202_1e41a4fb94_b.jpg

51231990920_ae211c0a0f_b.jpg

• Like 4

Urozmaic jakos brudzenie gąsienic bo sa bardzo jednolite - kurzenie, błocenie co uważasz, ale koniecznie je zmodyfikuj kolorystycznie.

2 minuty temu, Stojkovic napisał:

Urozmaic jakos brudzenie gąsienic bo sa bardzo jednolite - kurzenie, błocenie co uważasz, ale koniecznie je zmodyfikuj kolorystycznie.

Ty wiesz ile ja różnych odcieni nawaliłem na te gąsienice? Nie wiem czemu tego aż tak nie widać na zdjęciach. Ale ok, postaram się troszkę to jeszcze poprawić.