Jump to content

Recommended Posts

• Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pozwólcie że to tu zostawię:

Cały ten wątek jest jak robienie kiepskiego modelu - im dłużej trwa, tym mniejsza ochota, żeby dokończyć i pokazać, co się zrobiło.

Udział kolegi abtb się nie liczy.Jako że regularnie skleja A Modele to ma zbyt dużą przewagę.

Posted Images

Podium myszatego w 1/72:

1. Czapla, za sprzedaż tego czegoś powinny być kary finansowe,

2. Jak 1:  j.w + chłosta

3. Su-7 , to się da skleić choć krzywe i wypukłe linie

Blisko czołówki jest 

jak,23,  mig 17 fresco, , Łoś bo to resztki chwały zts-u.

Innych nie tykałem.

Jest jeszcze  su22 i mam problem, bo: 

detal ubogi, spasowanie nawet w miarę, kalki dramat, ale konkurencja to KP i to chyba to samo ale 2x droższe, lub modelsvit ale to inna liga i półka.

12 godzin temu, Focus napisał:

Który z modeli MC to największy bubel? Proszę o propozycje chciałbym zmierzyć się z tematem.

Pozdrawiam Focus

Z F-16 sobie poradziłeś i z Cobrà też Ci dobrze idzie to proponuję Miga-15 z Mister Crafta. Zrób z niego cudeńko :).!

Edited by Staryfajter1954
12 minut temu, WujekAlice napisał:

Wy to chyba strasznie młodzi jesteście

Skąd takie przypuszczenie?

13 minut temu, WujekAlice napisał:

Nie szkoda Wam czasu na buble

Bo ludzie są rozleniwieni obecnymi zestawami i szukają wyzwań.Gdy człowiek zaczyna swoją przygodę od Spita IX UTI  Lotni to na takie "cuda" nawet nie spojrzy.

Nie chciał bym na Pana naciskać ale zbliża się koniec roku a na ten czas była obiecana pierwsza galeria na forum.

46 minut temu, WujekAlice napisał:

Qrde.... pamiętają... chyba pójdę na chorobowe...)

A jak.Do ostatnich chwil na forum będę się dopominał.

46 minut temu, WujekAlice napisał:

Wole modele, ktore składaja się jak Lego, no chyba, że nie ma innego, to wtedy nawet ostry szortran

To raczej jak każdy chyba że nie ma innej alternatywy aby uzupełnić braki w kolekcji.Choć przynajmniej ja tak mam że z modelu w który trzeba włożyć więcej pracy aby osiągnąć odpowiedni poziom końcowy jest więcej radochy.

Edited by Xmen
  • Like 1
W dniu 20.11.2020 o 16:06, mig napisał:

Su-22 - KP to przepak Bilka , też słaby. 

Słaby, ale doblaszkowany daje radę, zrobiłem kiedyś i jakoś tam wygląda. Jak przechodziłem z kartonu w plastik( dawno temu) to na początek szły modele z Mastercraft, Mig-17,19,21. Kosztowały wtedy ok 15-20zł. Na nich robiłem pierwsze pędzlowanie, pierwsze próby z aerogfrafem, szpachlami itp.  Dawno wylądowały w koszu ale były dobrą bazą do nauki.

Pomysł na konkurs godny posady szefa marketingu. Właściciel zapewne nie posiada się z radości :D. Powinniście się jeszcze zwrócić do firmy o zasponsorowanie jakiejś nagrody w postaci modelu. Koszt przesyłki oraz szpachli pokrywa oczywiście nagrodzony 😉 Ale  z drugiej strony chętnie zobaczyłbym ile da się wyciągnąć z takich zestawów.

Zależy co masz na myśli pisząc ,,wyciągnąć"?

Bo chyba nie  ma ograniczeń ani ew. kwestii dodatków ani wyobraźni???

Bo z pudła to bidnie, w końcu to modele sprzed co najmniej 25 lat.

😆

36 minut temu, TAW napisał:

Pomysł na konkurs godny posady szefa marketingu. Właściciel zapewne nie posiada się z radości :D. Powinniście się jeszcze zwrócić do firmy o zasponsorowanie jakiejś nagrody w postaci modelu. Koszt przesyłki oraz szpachli pokrywa oczywiście nagrodzony 😉 Ale  z drugiej strony chętnie zobaczyłbym ile da się wyciągnąć z takich zestawów.

Po chwilowym piku w sprzedaży będzie już tylko spadek, jak nagle całe to niedopasowanie i ilość szpachli  będzie ładnie obfotografowane. 

5 godzin temu, WujekAlice napisał:

Wy to chyba strasznie młodzi jesteście. Nie szkoda Wam czasu na buble? :D

No właśnie szkoda, stąd pomysł na "bez szpachli i malowania", aby pokazać pełnię "uroku" 😉

Swoją drogą, jak lubię budować modele z zestawów które wymagają czegoś więcej niż tylko kleju i farb, tak ostatnimi CZASy po sklejeniu bardzo przyjemnych modeli z Cyber Hobby i Academy stwierdzam, że już mi szkoda CZASu. 

W modelarstwie w sumie nawet z "bubla" może powstać coś ładnego, ale czynnik czasu w pewnym momencie staje się istotny. 

Niemniej jednak Fulmar (tudzież Tempest) z MC za mną chodzi jako maszyna treningowa do malowania kamo z ręki.

Pzdr.

Jaro

eee, raczej nie, to nadal zostaje w sferze zabawek, i to tanich, w galeri konkursu  mc/zts/ aero nie ma ani jednej fotki nawet w open.

Więc jak tu zniechęcić???

Academy??? przyjemne...heh, miałem miga-23,  no mydło straszne, detal beznadziejny....

Edited by myszaty

Pisze o nowych wypustach Academy - EF-18G . Ten model to wg. mnie świetnie stosunek detal/czas.

Pasowanie - 99%. Detal - 95% ( 5% obcinam za mocowanie osłon podwozia i kształt wydechów). Szpachla - 2%(a jak ktoś dobrze zaleje klejem to obejdzie się i bez niej) Jak narazie dla mnie (choć głównie sklejam short-runy) jest to ideał w  skali 1:72. 

Pzdr.

Jaro

• Like 2
2 godziny temu, Leszek.Sz. napisał:

Słaby, ale doblaszkowany daje radę, zrobiłem kiedyś i jakoś tam wygląda. Jak przechodziłem z kartonu w plastik( dawno temu) to na początek szły modele z Mastercraft, Mig-17,19,21. Kosztowały wtedy ok 15-20zł. Na nich robiłem pierwsze pędzlowanie, pierwsze próby z aerogfrafem, szpachlami itp.  Dawno wylądowały w koszu ale były dobrą bazą do nauki.

Su-22 - Mistercraft z blaszkami, żywicznymi kołami i fotelami też daje radę.  Żeby zbliżyć się jak najbardziej do oryginału to pasowałoby oba zestawy połączyć w jeden.

Godzinę temu, pepociufakers napisał:

Niemniej jednak Fulmar (tudzież Tempest) z MC za mną chodzi jako maszyna treningowa do malowania kamo z ręki.

Pzdr.

Jaro

Fulmar z MC to stara ale jara Vista - AZ Model to pakuje i sprzedaje po prawie 6  dych - dobry model - szkoda go na testy.  Lepszy jest tylko SH, ale 3 razy droższy.

• Like 1

Myślę, że dział ten powinien nie nazywać MC Shrot Challenge a Shrot Challenge bo inni producenci mają w swojej ofercie niezłe babole jak chociażby Academy i jego super gniot F-104G Starfighter, który poziomem może równać się jedynie z Migiem-15 z form Ruchu Kobyłka a dziś Mister Crafta. Myślę, że można zrobić dwie odmiany prosto z pudła i waloryzowane ze wszystkim co leci (scratch building, blachy fotorawione, żywice, nowe kalkomanie i co tam jeszcze sobie dusza zapragnie).  Takie modele to wyzwanie i przy okazji niezła zabawa (oczywiście, ze się taką lubi :) ). W sumie można do takich modeli bardzo kreatywnie podejść i stworzyć z nich modelarskie perełki. 

6 minut temu, Xmen napisał:

Ale droższy od MC czy AZ Model?

Od MC. MC to ok. 20-25 zet, AZ dołozyło koła z żywicy, dwie małe blaszki i kliszę, krzyczy za to ok. 55 zet - trochę dużo, szczególnie, ze zestaw SH też w wersji NF z antenami radaru jest tylko dychę droższe od AZ.

• Haha 1
8 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Myślę, że dział ten powinien nie nazywać MC Shrot Challenge a Shrot Challenge 

A taka nazwa wcale nie przypadkowa;) z polskiego języka "skrobanka":)

Lub ewentualnie "dłubanka", żeby za bardzo nie pachniało aktualną sytuacją. 

Ewentualnie coś co nam w duszy siedzi,czyli dłuższe tłumaczenie słowa Challenge - "Co! Ja nie zrobię!"

Pzdr.

Jaro

Edited by pepociufakers