Jump to content

Recommended Posts

Rektor!!!, one wszystkie powodują  wzrost  ciśnienia. Reszta  to perlisty pot.  ....To jest  ,,,coś, czego nie powinno być, ,,,parafrazuąc  tytuł  utwóru Led Zeppelin ....Ale,,, Wolna wola..

• Like 1
  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pozwólcie że to tu zostawię:

Cały ten wątek jest jak robienie kiepskiego modelu - im dłużej trwa, tym mniejsza ochota, żeby dokończyć i pokazać, co się zrobiło.

Udział kolegi abtb się nie liczy.Jako że regularnie skleja A Modele to ma zbyt dużą przewagę.

Posted Images

32 minuty temu, Rektor napisał:

Ideą jaka mi przyświeca przy wydzielaniu i aktualizowania rankingu MC jest chęć namierzenia i określenia jakości modeli, które nie powodują skoków ciśnienia i chęci zrównania wszystkiego z ziemią.

Ale przecież to zależy nie tylko od modelu, ale też od modelarza. Każdy ma inną tolerancję na wady zestawu, a więc i ranking będzie dla każdego inny. Nie ma sensu tworzyć jednego rankingu dla wszystkich.

Jak wspominałem tak zrobiłem. Zaopatrzyłem się w Fulmara i Tempesta z Mistercraftu.

Potraktowałem je jako  bez spiny i prosto z pudła.  Fulmar - spokojnie mogę polecić.  To kolejne pudełko modelu wydanego przez Viste -> https://www.scalemates.com/pl/kits/vista-0202-1-fairey-fulmar-mk1--154834 . 

Spasowanie jak najbardziej ok, wszystko pasuje, bardzo mało nadlewek, plastik dobrej jakości, oszklenie - mi się podoba, linie wgłębne, tradycyjnie trochę szpachli będzie między kadłubem, a skrzydłami.  Wnętrze kabiny ubogie, ale łatwe do waloryzacji a fotele ujdą. Jakby na rynku były żywiczne komory podwozia i kabina to by był idealny zestaw na fajnego Fulmara na półce.

Więc Fulmar polecam nawet początkującym.

Tempest (ex Heller)- z ciekawości sprawdziłem pasowanie połówek kadłuba - nie zauważyłem powodów do narzekań, jest OK.

Przy okazji takie refleksja mnie naszła, że MC ma ma dobrym poziomie opracowane instrukcje montażu, na dobrym poziomie schematy malowania (pod względem technicznym) - grafika muszą mieć dobrego. Niestety merytoryka - leży.

Pzdr.

Jaro

• Like 2
  • Super Moderator
31 minut temu, bart207skw napisał:

i pozostaje powiedzieć tylko tyle w temacie: AMEN.

dużo bicia piany i nic się nie zadziało. może brak odwagi na budowanie tych modeli?

Tamat założony juz dawno. Ale jak to się mówi, niektórzy sa mocni w pisaniu.:D

Tak wojowali, a jak doszło do faktu, to chetnych brak.

• Haha 1
2 godziny temu, jawkers napisał:

Tamat założony juz dawno. Ale jak to się mówi, niektórzy sa mocni w pisaniu.:D

Tak wojowali, a jak doszło do faktu, to chetnych brak.

ja nosze okulary, wiec proszę o wybaczenie. dziś porobię fotki i się zgłaszam :)

6 minut temu, Artek82 napisał:

Zapowiadany Mi-2 w skali 1/48 już jest w sprzedaży⚠️To czeski Klik-klak ze Śmeru :jezyk: za prawie pinć dych także ten...

tym MI-2 mam takie poczucie jako fan Mistercrafta, ze Mistercraft strzelił mi z liścia w twarz. po co takiego gniota sprzedawać? tym bardziej pakować w to powiększone kalki z wersji 1/72 tegoż. 

przecież przekonywają już modele aeroplast. nie mogliby mi-2 tak na nowo z nowymi kalkami przepakować? 

no właśnie może ktoś wie co dziej się z modelami Aeroplsta mi-2, m-28 bryza, puszczyk? ktoś to kupił?

?

• Super Moderator

Witam.

Projekt grupowy "Sklejamy modele Mistercrafta", został przeniesiony do działu, z projektami grupowymi.

https://modelwork.pl/forum/161-sklejamy-modele-mistercrafta/

Teraz każdy może wystartować z modelem latającym, pływającym, pancernym itp. W zabawie można wziąć udział z każdym modelem, jaki firma Mistercraft wypuściła na rynek.

Zapraszamy.

• Like 2
  • 2 weeks later...

Jako że zgłosiłem Jaka 23 do grupowego sklejania Mistercrafta, pomyślałem że na wszelki wypadek zamówie sobie jeszcze jedną sztukę  ( bo jedną już mam) - chcę spróbować nitowania, dzisiaj przyszła przesyłka, otwieram i jest Jak...tyle że 1.

😂🤣😂🤣

16083125030294251986087011809699.jpg

A nawet nie 1...na wypraskach jest jak 3...

16083125936112304819800194263.jpg

Edited by myszaty
  • Like 1

Tak myślałem...nawet bym zaryzykował że ładniejszy w detal od zvezdy z zestawu easy click, nawet ramka owiewki ma zaznaczone nity...skleić by wypadało tylko nie skopać tych linii i nitów...

Godzinę temu, myszaty napisał:

Jako że zgłosiłem Jaka 23 do grupowego sklejania Mistercrafta, pomyślałem że na wszelki wypadek zamówie sobie jeszcze jedną sztukę  ( bo jedną już mam) - chcę spróbować nitowania, dzisiaj przyszła przesyłka, otwieram i jest Jak...tyle że 1.

😂🤣😂🤣

A nawet nie 1...na wypraskach jest jak 3...

Czyli taka Kinderniespodzianka :mrgreen:

Mam tego Jaczka z 1988 roku palowanego przez czeskiego Směr'a

I ładny ci on co nie???

Takich delikatnych linii nie mają niektóre nowe wypusty, a technologia o niebo lepsza...

2 godziny temu, Slawek_26869 napisał:

z 1988 roku palowanego

Ale po co ci go pałować???😂🤣🤣

Ale najbardziej mnie zaskoczyli z Mojehobby: nie dość że dostałem go w prezencie, to obiecali dosłać Florkę za free, a nawet potem  zadzwonili że przepraszają bo mają na stanie 3 Flory i we wszystkich są Jaki 3 i jak tylko dostaną to przyślą.

Bardzo miło z ich strony.👍

6 minut temu, myszaty napisał:

I ładny ci on co nie???

Takich delikatnych linii nie mają niektóre nowe wypusty, a technologia o niebo lepsza...

Ale po co ci go pałować???😂🤣🤣

A widzisz, wzrok juz nie ten a i paljuchi wielkie to i się obsunął i zamiast "k" poszło "l" :benc:

• 2 weeks later...