Jump to content

Recommended Posts

5 godzin temu, mig napisał:

Nie lepiej zrobić projekt grupowy tak jak to jest zrobione przy szybowcach. "Projekt grupowy szybowce" - każdy kto chce robi szybowiec w obojętnie jakiej skali, bez przedziału czasowego.  Myślę, że  to mogłoby być dobre rozwiązanie. Kto chce kupi model MC i jak będzie miał ochotę to dołączy do projektu.

Zgadzam się i popieram.

• Like 1
  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pozwólcie że to tu zostawię:

Cały ten wątek jest jak robienie kiepskiego modelu - im dłużej trwa, tym mniejsza ochota, żeby dokończyć i pokazać, co się zrobiło.

Udział kolegi abtb się nie liczy.Jako że regularnie skleja A Modele to ma zbyt dużą przewagę.

Posted Images

41 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Zgadzam się i popieram.

Ale przecież o tym juz Admin wspominał, kilkadziesiąt postów wcześniej:)

Panowie - zawsze łatwiej dojść do konsensusu mając jakiś cel.

Aktualnie mam wrażenie, że każdy ma swój pomysł i chce go forsować - może jakaś średnia z tego albo większy zakres celów?

Czy chcecie realizować swój prywatny cel czy wspólny?

Pzdr.

• Super Moderator

Panowie pisałem wytrzymajcie do soboty.

Założymy temat i będziemy działać. kto będzie chciał to dołączy kto nie, to nie dołączy.

Bez żadnego regulaminu, uważam że jest zbędny, bo to nie konkurs jest.

• Like 1
14 godzin temu, Rektor napisał:

Czy dało by się wydzielić i uzupełniać "ranking subiektywny" modeli Mistercrafta dla celów orientacyjnych?

Od najprzyjemniejszych w składaniu do tych wywołując dreszcz niemocy.  

we wcześniejszych postach podałem ranking modeli z mojego podwórka, czyli po drugiej wś.

• Like 1

Słuchajcie aby było merytorycznie 
Czy ktoś już miał do czynienia z ichnim Harrierem? Pisaliscie ze te kalki na niebieskim papierku są znosne, a akurat w ichnim modelu jest interesujące mnie oznaczenia, o dziwo poprawne merytorycznie, ale niepoprawnie opisane :D

9 godzin temu, bart207skw napisał:

we wcześniejszych postach podałem ranking modeli z mojego podwórka, czyli po drugiej wś.

Dlatego napisałem o wydzieleniu i stworzeniu osobnego tematu z rankingiem. Można by ten ranking aktualizować.

Stron  tego wątku jest już 16 (stale rośnie) i szukanie tego nie bardzo mi się uśmiecha.

• Like 1

Tak na poważnie chcecie szukać gniota roku?

Bo w sumie przepaków zts-u nic nie pobije, żadne przesunięte skrzydła w f-16 nie przeskoczą krzywych i pogniecionych, wyciśniętych z resztek form, wyprasek czapli, jaka 1 czy iła 2...

Rektor!!!, one wszystkie powodują  wzrost  ciśnienia. Reszta  to perlisty pot.  ....To jest  ,,,coś, czego nie powinno być, ,,,parafrazuąc  tytuł  utwóru Led Zeppelin ....Ale,,, Wolna wola..

• Like 1
32 minuty temu, Rektor napisał:

Ideą jaka mi przyświeca przy wydzielaniu i aktualizowania rankingu MC jest chęć namierzenia i określenia jakości modeli, które nie powodują skoków ciśnienia i chęci zrównania wszystkiego z ziemią.

Ale przecież to zależy nie tylko od modelu, ale też od modelarza. Każdy ma inną tolerancję na wady zestawu, a więc i ranking będzie dla każdego inny. Nie ma sensu tworzyć jednego rankingu dla wszystkich.

Jak wspominałem tak zrobiłem. Zaopatrzyłem się w Fulmara i Tempesta z Mistercraftu.

Potraktowałem je jako  bez spiny i prosto z pudła.  Fulmar - spokojnie mogę polecić.  To kolejne pudełko modelu wydanego przez Viste -> https://www.scalemates.com/pl/kits/vista-0202-1-fairey-fulmar-mk1--154834 . 

Spasowanie jak najbardziej ok, wszystko pasuje, bardzo mało nadlewek, plastik dobrej jakości, oszklenie - mi się podoba, linie wgłębne, tradycyjnie trochę szpachli będzie między kadłubem, a skrzydłami.  Wnętrze kabiny ubogie, ale łatwe do waloryzacji a fotele ujdą. Jakby na rynku były żywiczne komory podwozia i kabina to by był idealny zestaw na fajnego Fulmara na półce.

Więc Fulmar polecam nawet początkującym.

Tempest (ex Heller)- z ciekawości sprawdziłem pasowanie połówek kadłuba - nie zauważyłem powodów do narzekań, jest OK.

Przy okazji takie refleksja mnie naszła, że MC ma ma dobrym poziomie opracowane instrukcje montażu, na dobrym poziomie schematy malowania (pod względem technicznym) - grafika muszą mieć dobrego. Niestety merytoryka - leży.

Pzdr.

Jaro

• Like 2
  • Super Moderator
31 minut temu, bart207skw napisał:

i pozostaje powiedzieć tylko tyle w temacie: AMEN.

dużo bicia piany i nic się nie zadziało. może brak odwagi na budowanie tych modeli?

Tamat założony juz dawno. Ale jak to się mówi, niektórzy sa mocni w pisaniu.:D

Tak wojowali, a jak doszło do faktu, to chetnych brak.

• Haha 1