Jump to content

Recommended Posts

24 minuty temu, bart207skw napisał:

firma jest z Bydgoszczy; mój kuzyn tam pracował; miałem trochę śmigłowców tygrys na skaldzie.

Oni tam dostawali wynagrodzenie w naturze, czyli w wypraskach? Bo tak to przez pewien czas wyglądało na Allegro... Kilku sprzedających masowo próbowało zamienić swoją plastikową wypłatę na gotówkę.

• Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pozwólcie że to tu zostawię:

Cały ten wątek jest jak robienie kiepskiego modelu - im dłużej trwa, tym mniejsza ochota, żeby dokończyć i pokazać, co się zrobiło.

Udział kolegi abtb się nie liczy.Jako że regularnie skleja A Modele to ma zbyt dużą przewagę.

Posted Images

1 minutę temu, RAV napisał:

Oni tam dostawali wynagrodzenie w naturze, czyli w wypraskach? Bo tak to przez pewien czas wyglądało na Allegro... Kilku sprzedających masowo próbowało zamienić swoją plastikową wypłatę na gotówkę.

Raczej był to towar który w raportach pojawiał się w rubryce straty/odpady.

Kiedyś był podobny projekt grupowy na MW. Tylko ZTSy, MC i inne tego typu. Kilka fajnych modeli powstało.

https://modelwork.pl/forum/67-projekt-grupowy-plastykmastercraftaj-model/

Edited by Moses

A dla zwycięzcy powinno się postawić pomnik 

Jestem pod głębokim wrażeniem zawartych w tym wątku przemyśleń i tez.

Edited by abtb
  • Thanks 1
Godzinę temu, Moses napisał:

Kiedyś był podobny projekt grupowy na MW. Tylko ZTSy, MC i inne tego typu. Kilka fajnych modeli powstało.

https://modelwork.pl/forum/67-projekt-grupowy-plastykmastercraftaj-model/

popieram taki konkurs, z podziałem na prostu z pudla plus szpachla z zestawowymi kalkami i druga kategoria z dodatkami. 

4 minuty temu, bart207skw napisał:

podziałem na prostu z pudla plus szpachla z zestawowymi kalkami i druga kategoria z dodatkami. 

Veto.

Szpachla może być ale kalki tylko zestawowe.Podobno są super jakości bo warto kupić zestawy MC dla samych kalkomanii jak twierdzą niektórzy.

• Like 1
Teraz, Xmen napisał:

Veto.

Szpachla może być ale kalki tylko zestawowe.Podobno są super jakości bo warto kupić zestawy MC dla samych kalkomanii jak twierdzą niektórzy.

1. co do kalek - ja tak twierdze. a się nie rozsypia jak pomaziamy je np Mikroscale liquid decals. 

2. podałem dwie kategorie: szpachla z zestawowymi kalkami i druga kategoria z dodatkami jakich dusza zapragnie.

2 minuty temu, bart207skw napisał:

co do kalek - ja tak twierdze. a się nie rozsypia jak pomaziamy je np Mikroscale liquid decals. 

Użyłem raz i wystarczy.Beton i tyle.

W sumie zrobicie jak będziecie uważać .Mimo szczerych chęci na razie Covid wygrywa.Nawet nie próbuję nożyka wziąć do ręki.

34 minuty temu, bart207skw napisał:

taki konkurs byłby świetnym podsumowaniem tej dyskusji :)

Lepszym podsumowaniem byłby konkurs "Model za X zł", gdzie X byłoby np. 25 lub 30. Kwalifikacja wg Ceneo lub czegoś w tym rodzaju. Mieszczą się nie tylko MC, ale też HobbyBossy, Airfixy, Revelle, FtF... I wtedy zobaczymy, co wybiorą uczestnicy.

• Thanks 1

Moja wizja bez uzycia szpachli i farb brala sie stad, ze szkoda mi czasu na walke z plastikiem (no nie mam czasu, a magazyn pelny), ale z checia zobacze jak bardzo MC(i inne tego typu wynalazki) jest niespasowany - mysle, ze jeden wieczor na to wystarczy:). Oczywiscie jesli dojdzie do takiego pospolitego ruszenia to wybiranie hellera(nawet ex-froga) nie ma sensu, to musi byc cos z tej listy klonow MC, F-16 albo Harrie, Mustang itp.r:)

Pzdr.

Jaro

Albo MC jako całokształt albo wcale.  Żadne poprzeczki cenowe i skalowe. Ma być paździerz sprzdawany przez MC bez podziału na ex frogi, ex hellery i inne tego typu herezje. Dopuszczanie do konkursu tanich FtFów, Airfixów i HBów uważam za słabość i brak wiary we własne możliwości. A nawet jest to próba skorzystania z kuchennych drzwi w celu podstępnego załatwienia uczciwej konkurencji.

Odpalajcie!

Edited by abtb
  • Like 1
  • Haha 1
Teraz, abtb napisał:

Dopuszczanie do konkursu tanich FtFów, Airfixów i HBów uważam za słabość i brak wiary we własne możliwości. A nawet jest to próba skorzystania z kuchennych drzwi w celu podstępnego załatwienia uczciwej konkurencji.

MC konkuruje ceną, więc proszę bardzo: Niech cena będzie jedynym kryterium dopuszczającym zestaw do konkursu. Sytuacja z życia wzięta: "mam X złotych i chcę zrobić fajny model"... Czy to będzie MC, czy jednak nie?

• Like 1
5 godzin temu, RAV napisał:

Tak było. Żona kolegi mnie zaopatrywała w ten sposób. Revelli w bydgoskich sklepach nie było, bo nikt ich nie kupował w normalnym handlu  Były też kradzieże. Strażnik na bramie dostawał w łapę. Kombiak nocą wjeżdżał i pełen wyjeżdżał. Kradzieże ukrócono, bo rozśrodkowano produkcję i pakowano w Niemczech. Unikano produkcji kompletnego zestawu w jednym miejscu. Wypłaty w naturze zostały. 

Edited by letalin