Jump to content

Fuyuzuki 1945 - 1/700 Rainbow

Recommended Posts

• Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Powoli do przodu                

Witam serdecznie kolegów modelarzy!   W ostatnim czasie zrobiło się tutaj jakoś spokojniej, więc postanowiłem ruszyć z kolejnym warsztatem  Po udanym projekcie grupowym "Mutsuków" tak przypa

Dno doku przygotowane pod malowanie. Dodatkowo postawiłem kilbloki i okazało się że te 87 sztuk jest na styk. Kilbloki wykonałem z kwadratowych profili o wymiarach 0,8x0,8 mm.  

Posted Images

Posted (edited)
13 godzin temu, M.A.V. napisał:

zacnie, zacnie - zapachniało Guadalcanal  :piwo:

Hehe dzięki :piwo:  Plan na fuyuzuka jest, ale zdradze go, jak będzie ukończony :D

4 godziny temu, bazylms napisał:

Cześć podwodna coraz lepsza.

Mam tylko nadzieję, że jak wejdą emalie i oleje, to będzie jeszcze lepiej :)

Edited by chudyhunter
5 godzin temu, chudyhunter napisał:

Hehe dzięki :piwo:  Plan na fuyuzuka jest, ale zdradze go, jak będzie ukończony :D

tylko nie żartuj że znów będzie motyw torpedowy z okrętu podwodnego - bo jakby nie patrzeć jeden amerykaniec pod koniec '44 prawie mu dziób urwał  :haha:

13 godzin temu, M.A.V. napisał:

tylko nie żartuj że znów będzie motyw torpedowy z okrętu podwodnego - bo jakby nie patrzeć jeden amerykaniec pod koniec '44 prawie mu dziób urwał  :haha:

Tym razem nie będzie torpedy w wodzie, chociaż historia mi znana i fajnie można by wykonać taki model z urwanym dziobem :)

• 2 weeks later...
Posted (edited)

Na dno poszły pierwsze emalie od AK

RGVT0Z2.jpg

4MiMkzb.jpg

Rwb0U2A.jpg

W związku z tym, że cały czas trzeba się rozwijać i testować nowe rzeczy, ostatnio dotarło do mnie trochę nowych farb i specyfiki do glonowania  :)

G5tPOOR.jpg

Edited by chudyhunter
  • Like 4
  • 2 weeks later...
7 godzin temu, bazylms napisał:

Z dnem to więcej roboty niż z całą resztą. 

A żebyś wiedział, że odnoszę właśnie takie wrażenie :haha:

Ale nieskromnie muszę przyznać, że jest to chyba najlepsze dno, jakie wykonałem :szczerbol:

6 godzin temu, M.A.V. napisał:

od razu widać że w tropikach się szlajał :haha:

Za długo to się nie poszlajał, a szkoda, bo ładny był :D

15 minut temu, chudyhunter napisał:

Ale nieskromnie muszę przyznać, że jest to chyba najlepsze dno, jakie wykonałem :szczerbol:

wyrzeźbiłeś biofouling  z koloniami małży w 700 ?   :szok:           :szczerbol:

12 godzin temu, M.A.V. napisał:

wyrzeźbiłeś biofouling  z koloniami małży w 700 ?   :szok:           :szczerbol:

Na tyle na ile można zrobić coś w tej skali coś tam wyszło :) Ważne że umiejętności przybywa i za jakiś czas będę gotowy na wykonanie jakiegoś wraku :D

• Like 1

będzie reaktywacja smarka ?  :szczerbol:

jak chcesz ostro zaszaleć to wrak niepotrzebny - tu masz jachcik co stał w porcie zacumowany przez 4 sezony:

obrastanie.jpg.ec8322c446ae753e4bf224c119171f0d.jpg

no i to wcale nie jakieś karaiby czy inne salomony  tylko nasz zimny bałtyczek   :haha:

• Like 1
8 minut temu, M.A.V. napisał:

będzie reaktywacja smarka ?  :szczerbol:

jak chcesz ostro zaszaleć to wrak niepotrzebny - tu masz jachcik co stał w porcie zacumowany przez 4 sezony:

no i to wcale nie jakieś karaiby czy inne salomony  tylko nasz zimny bałtyczek   :haha:

Hahaha to samo zdjęcie znalazłem jakieś 40 min temu :D

Tak, będzie powrót do smarka, tylko nie wiem czy wznowie zaczętą 350ke, czy może zacznę od nowa z 700ką. Jest jeszcze sporo czasu na przemyślenia.  :)

17 minut temu, M.A.V. napisał:

bo to znana fota - jest też do niej bliźniacza, ta sama łajba i też na szelkach ale już po "goleniu"  :szczerbol:

Widziałem, wiedziałem i tak się zacząłem zastanawiać, czy by czasem tego naszego kutra tak nie zasyfić :D

Posted (edited)

Za mała pchła - nie poszalejesz.....

no i te KFK to były raczej mocno eksploatowane - nie miałby szans tak obrosnąć 

nie chciałbym nic sugerować ale może jakiś ubocik   :diabel:  

xx-2.jpg.1103655d007a21854b48565a5fad270b.jpg

niektóre ładnie obrastają:

xx-1.jpg.e365c32a722b215c7da5a1f44b70cfac.jpg

no dobra.... koniec OFFTOPu bo mnie moderator dorwie i wyśle na przymusową kwarantanne  :haha:

Edited by M.A.V.
Godzinę temu, M.A.V. napisał:

bo mnie moderator dorwie i wyśle na przymusową kwarantanne

Coś ty, tu na kwarantanne się idzie za inne tematy :woot:

• Haha 1
8 godzin temu, chudyhunter napisał:

Widziałem, wiedziałem i tak się zacząłem zastanawiać, czy by czasem tego naszego kutra tak nie zasyfić :D

Poczekajcie jeszcze chwilę z tym kutrem. Coś się już trawi do niego. 😉 
Pozdrawiam, Marek

• Like 1
4 minuty temu, donalyah00 napisał:

Poczekajcie jeszcze chwilę z tym kutrem. Coś się już trawi do niego. 😉 
Pozdrawiam, Marek

Skoro takie ciekawostki tutaj opowiadasz Marku, to poczekamy :D A już się zastanawiałem czy w wolnej chwili sobie go nie zrobić na szybko.

Czekam! :super:

• Like 1

Piekny okret, piekny model, ale wykonanie również rewelacyjne. Mam model niszczyciela tej klasy w 700 . to wiem jakie małe sa wieże działowe i trudno uwierzyć, że tak czysto je zbudowałeś. Piękna robota

11 godzin temu, spiton napisał:

Piekny okret, piekny model, ale wykonanie również rewelacyjne. Mam model niszczyciela tej klasy w 700 . to wiem jakie małe sa wieże działowe i trudno uwierzyć, że tak czysto je zbudowałeś. Piękna robota

Dzięki Spiton! Fakt, wieże są bardzo małe i początkowo obawiałem się montowania blach. Okazało się że niepotrzebnie.  Rainbow ma na tyle fajne blachy, że praca z nimi to czysta przyjemność :)

Mała aktualizacja. Wieże i platformy jak na razie nieprzymocowane. Ogólnie tragedii nie ma.

PCIFMDQ.jpg

lgJCYOU.jpg

M5Xs4LM.jpg

sQIJqdT.jpg

JZzGzWU.jpg

I dwa zbliżenia ukazujące nagą prawdę o całym wykonaniu modelu. Jak widać do ideału jeszcze dużo brakuje...

Nd1mX3K.jpg

ub1z1hX.jpg

• Like 4