Jump to content

[?] Srebrne kalki do PZL P.24 - zakładamy spółdzielnię?


Recommended Posts

Trochę nietypowa propozycja, jak na ten dział, ale myślę, że Czcigodny Pan Admin przymknie oko.
 

Oto bowiem wylazło coś ciekawego - tutaj link.
Jak do tej pory dostępne były (i pewnie w niejednym składziku jeszcze są) kalkomanie z białymi literami rejestracji, takie, jak były dołączane do książki od Kagero. Ja jednak chcę je wydrukować kolorem srebrnym. Wiem gdzie, wiem jak, robiłem to już - ci, którzy mnie znają bliżej, wiedzą czym się zajmuję i dlaczego dla mnie to chleb powszedni. Cały problem w opłacalności przedsięwzięcia. Zazwyczaj spokojnie i mozolnie gromadzę projekty, dodając je stopniowo aż uzbiera się cały arkusz i wtedy zlecam jego druk. Można by oczywiście projekty drukować pojedynczo, ale cena za zestaw wychodzi wtedy zdecydowanie drożej.

 

Co powiecie na założenie "spółdzielni" modelarskiej w celu wydrukowania iluś tam zestawów tych kalkomanii dla chętnych?
 

W skalach 1:72 i 48, bo chyba innych modeli nie ma. Szacuję koszt zestawu do 72 na maks 15 PLN, do 48 - na jakieś 20 PLN. Przy czym to jest duży maks, spodziewam się, że przy pełnym arkuszu zestaw do 72 wyszedłby po 10-12 PLN. Wszystko zależy od ilości chętnych i rozkładu zamówień. Robiłem już takie "ściepy". Funkcjonowało to tak, że zbieram zamówienia, przygotowuję plik, zlecam druk, płacę i po otrzymaniu gotowego arkusza dzielę go na zestawy dla każdego. Wtedy podaję cenę, dogadujemy sposób wysyłki i dopiero wtedy płacicie. Jedyne czego potrzebuję od Was wcześniej to deklaracja chęci zakupu, żebym wiedział, ile czego przygotować i zamówić.
 

Ponieważ byłem w trakcie projektowania tych grafik do planowanego arkusza do druku, więc odpada w zasadzie problem z nakładem pracy itp - bo grafika jest już gotowa. W zestawie są litery rejestracji (przygotowane do druku srebrną farbą), logotyp, nazwa typu, znak apteczki i naklejki na śmigło. Logo i typ - w dwóch kolorach, czarnym i czerwonym, do wyboru.
Ewentualnie można by rozważyć rozszerzenie projektu o oznakowanie do Karasia SP-BFM. Tak naprawdę to kwestia wymiany jednej litery, bo podejrzewam, że użyto tych samych szablonów, co w PZL P.24.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Podsumowałem.
Stan na 14 grudnia, godz. 12.

Swoją chęć nabycia KALKOMANII do PZL P.24/III SP-BFL i do PZL.23 SP-BFM z malowań z Salonu Paryskiego 1936 (część oznakowań w kolorze srebrnym, część - w czarnym) wyrazili:

RAV: 1 × PZL P.24/72 + 1 × PZL 23 Karaś/72
Toke: 1 × PZL P.24/72
Tleli: 1 × PZL P.24/72

Do tego plus jeszcze paru kolegów z niebieskiego forum.

Mogłem coś pokręcić, wiec sprawdźcie. Jeśli jest OK - to nie potwierdzajcie.

Rozłożyłem sobie tzw. "użytki" i szacuję, że kalka do 1:72 będzie po 12 PLN, ale do 1:48 wychodzi mi po 24 PLN. Za optymistycznie policzyłem wcześniej, przecież ona zajmuje ponad dwa razy większą powierzchnię niż ta w 72. Do tego dojdzie wysyłka (obecnie InPost po 12 PLN, dopóki się nie zmieni). Poczta krajowa jest u mnie na czarnej liście.
Tak jak napisałem wcześniej na PWM-ie, wszyscy uczestnicy "spółdzielni" dostaną też plik do wydrukowania sobie na drukarce i "wydziobania" własnoręcznie masek albo plik do puszczenia na laser czy ploter. To jako bonus. Oczywiście plik z obrysem dotyczy TYLKO liter rejestracji, loga PZL i inne drobiazgi - nie.

Co do terminów, nie spodziewam się, żeby coś do sylwestra doszło. Po pierwsze idą Święta, a po drugie - pani Merkel coś kombinuje i sam nie wiem, jak to będzie wyglądać w Kraju-Którego-Nazwy-Nie-Wymawiamy...

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, KayFranz napisał:

OK. Właśnie układam arkusze, więc tak. Tyle, że - co masz na myśli pisząc "PZL-i"?

PZL P.24/III SP-BFL i  PZL.23 SP-BFM z malowań z Salonu Paryskiego 1936

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dojechały...

Widoczek ogólny:
kalki-sreb.jpg

 

Podział na arkusiki i skale:

kalki-ogolne.jpg

 

Elementy drobne - czyli loga PZL oraz Szomańskiego (do Karasia) - oba podglądy w skali 1:72, linijka obok

 

kalki-PZL.jpg

 

kalki-szomanski.jpg

Sprawdźcie później pocztę forumową, będę wysyłał informacje co do przesyłek i kosztów.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.