Skocz do zawartości

Podkład ( primer) Alclad II?


myszaty

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałem czarnego BLACK PRIMER AND MICROFILLER ALC309. Moim zdaniem jakościowo porównywalny z Mr Surfacerem.

zaleta - nie trzeba rozcieńczać

 wada - cena

Jakbyś kupował, to zwróć uwagę czy jest to butelka 60 czy 120ml bo w wielu sklepach internetowych zauważyłem że zdjęcia pokazują jeszcze stare butelki 120ml.

Edytowane przez Fixer
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę o nim piszę w swojej sadzawce.

Generalnie znacznie lepsza przyczepność do żywicy niż surfacer kładziony aero, który to odrywał się od żywicy jak najgorsza farba akrylowa.

 

(post raczej u dołu):

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten 120ml, 1/3 wylała mi się na podłogę i udo :D GX-2 Ueno Black jest lepszy, przede wszystkim wychodzi taniej, na dodatek daje grubszą warstwę, za to Alclad kładzie się cieniutko, wyciąga każdą ryskę na powierzchni. Najlepiej kłaść go na ładnie "zagąbkowany" Surfacer, żeby powierzchnia była idealna. A no i taki minus jak i lakierów Alclada - daje się paluchować bardzo łatwo, GX zasycha do macania w kilkanaście minut, a tu nawet po kilku godzinach da się palucha zostawić (ja chyba złapałem mocniej po 2-3 godzinach i musiałem poczekać aż doschnie, wyrównać gąbką i położyć jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc alclad jest już gotowy do aero??

Tu jest zygzak...

w moje hobby gx to 16 zł, alclad 23...

Gdyby gx był po dychu jak u ciebie to bym nawet nie kombinował, ja surfa bełtam nawet 1:5 1:8...

 

 

Martwi mnie to wydłużone schnięcie  alclada..

Wezmę gx i białego alclada...pokombinujemy, zobaczymy..

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alclad dotarł - pierwsze próby: rewelacja, mnie schnie na biegu, jeszcze musiałem rozcieńczyć (1 alclad +1aceton + 1 retarder) bo  kijowo leciał 

Ale skubany  wyciąga wszystkie paprochy  i parchy na powierzchni...

zmusza do precyzji 🤪.

Piknie jeeeee!!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALC - 306 - 60 primer & mikrofiller

w składzie same fajne rzeczy, nitro,  musi szybko schnąć.

W sumie wszystkie składniki mam, tylko brakuje mi wypełniacza,  może talk?

🤣😉

 

Przypomina mi szpachlówkę tamki tylko baaaardzo rzadką ( mleko) - którą często nakładam obciętym pędzelkiem rozcieńczając cienkim klejem tamki ( a raczej  mieszanką rozpuszczalników: skład prawie identyczny z bazą alclada)

 

Czarne (g)ueno wypróbowane, primerek bardzo w pożo, ładnie się kładzie...równiutko, z błyskiem,

Wchodzi na stałe  do baterii razem z alcladem...

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.